Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

ŞANLIURFA YEREL SEÇİMLERİ


Recep Akyol
30 Mart 2014 Pazar 22:30

İlk defa Büyükşehir statüsü ile yerel seçimlerin yapıldığı Şanlıurfa il genelinde çok renkli demokratik ve tatlı bir rekabet içinde geçen seçimler herkesin beğenisini kazandı derken birçok muhtar adaylarının kavgaları..hele hele Hilvan’daki ölümler çok acı verdi.
Seçim ortamındaki karşılıklı sevgi ve saygıyı sildi süpürdü..

Bu anlayış içinde yerel seçimlerde dostluk havası içinde seçilen veya seçilmeyen adayların tümünü tebrik etmek gerekir. Herkes bir şekilde hizmet sevdası ile halka kendisini iyi bir şekilde ifade etiklerini gördük. Herkesin tercihine de saygı duymak gerekir.

Yeni Türkiye barışını gerçekleştiren iki taraftan AK Parti ile Barış Ve Demokrasi Partisi Adayları Sayın Celalettin GÜVENÇ ve Osman BAYDEMİR halkın ve seçmenlerin en fazla tercih ettikleri toplumsal barışın ne kadar kabul gördüğü net bir şekilde anlaşılmıştır.

Diğer parti adaylarının halkın içinde birebir bir çalışma ortaya koymaları başarıya giden yolda doğru yaptıklarına inanıyorum.                       Bu bakımdan gelecek yerel seçimler için adayların iyi bir deneyim kazandıkları görüşündeyim.

Şanlıurfa il ve ilçelerinde bir aylık çalışmamız sonucu Büyükşehir adaylarından Celalettin GÜVENÇ diğer güçlü adaylardan Osman BAYDEMİR’E oranla daha fazla tercih edildiği tespitinde bulunduk.

Celalettin GÜVENǒin tercih edilmesiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinde çok deneyim ve birikimli Üyelerin
Görev yapacaklar. Aynı zamanda çok iyi bir muhalefet anlayışı ile kaliteli hizmetler denetim altına alınmış olacak..


Celalettin GÜVENǒİN AK Parti’den aday gösterilmesi Urfa için büyük bir kazançtır. Devlet işleyişi, bürokrasi, tecrübe ve deneyime sahip olan bir aday Urfa’da çözülmesi gereken sorunlarda başarılı olacağı görüşündeyim.

Celalettin Bey’in Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışmalarında Devlet desteği büyük avantaj sağlamıştır eleştirisine katılmıyorum. Çünkü 2009 yerel seçimlerinde aynı iktidar ve aynı Başbakan ekibiyle birlikte Urfa’ya gelip AK Parti adayına destek verdiler. Fakat sonuçta halk iradesi sandığa yansıdı.

Bu seçimde tüm olumsuz eleştiri ve propagandaya rağmen Celalettin GÜVENǒİN halkla kurduğu samimi diyalog halk tarafından kabul gördü. Çünkü halkla kurulan bir samimiyet vardı.

işte bu samimiyet ve güven Belediye Başkanlığını AK Parti’yi kazandırırken halk ve seçmenler de adeta Celalettin Bey’e al bu Belediye Başkanlığı senin hakkındır dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Celalettin Bey…..  Artık tarihe geçtiniz. Şanlıurfa’da Vali ve Belediye Başkanlığı görevini ilk defa halk size verdi.

Öbek öbek olan Şanlıurfa sorunlarını çözmek görevinde Yüce Allah  yar ve yardımcınız olsun…30.03.20014…Saat 16….


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com