Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfa yeni yılda neler bekliyor?


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Gün gittikçe artan nüfusu ile daha da büyüyen, fakat büyüdükçe de artan sorunları ile nasıl mücadele edecek, biraz onlara değinmek istedim.

En büyük sorunlarımızdan bir tanesi sağlık problemi, arkasından eğitim ve şehir trafiği geliyor.

Her geçen gün nüfusun çoğalması ile birlikte sağlık sorunları ister istemez artıyor. Bu durum karşısında önlemlerin alınması gerekiyor. Sağlık Bakanlığımız gerekli tedbirleri almış, sanırım ilimizden kaynaklanan yer sorunu nedeniyle kesin çözüm olacak tedbirlerin alınması da aksamış oluyor.

Kısaca doğurganlık oranı çok yüksek olan ve şu an sıkıntısını çektiğimiz Çocuk Hastahanesinin acilen yapılması gerekiyor. Her nekadar Balıklıgöl Devlet Hastahanemizin Başhekimi arkadaşımız Opr. Dr. İzzet Korkmaz, hastane bünyesinde 150 yataklı Çocuk Bölümü açıyorsa da buda geçici bir çözüm olacaktır. Tabi bu duyarlılığından dolayı Baş Hekim Korkmaz’a da teşekkür ediyoruz.

Bu arada; Aile Hekimliğinin ilimizde de başlamasıyla birlikte bazı Sağlık Ocakları kapatıldığından dolayı Sözleşmeli Ebe yada Hemşireler ile diğer personeller de işsiz kaldılar. Sağlık Müdürümüz yardımcı olunacak diyorsa da Devlet büyüklerimizin de bu duruma yakından takip etmesinde fayda vardır.

Eğitimde en gerilerdeyiz   

Eğitimde zaten en gerilerdeyiz. Tabiî ki sebep yine ilimizdeki bazı yetkililerimiz ve katkıda bulunmayarak duyarsız kalan iş adamlarımız. Sınıf mevcutlarımız halen kalabalık. Okul ve derslik ihtiyacımız var. Öğretmen açığımız vekillerle kapatılmaya çalışılıyor. Keşke Eğitim Fakültelerinden mezun olan Öğretmen adayı gençlerimizin KPSS’ye girip yüksek puan alma zorunluluğunu öğretmen açığı kapanıncaya kadar görmezlikten gelip onları atayabilsek.

Trafik ayrı bir eziyet

Gelelim şehir trafiğine;

Bu sorunumuzun çözülmesi bence çok zor. Zira belediyemiz bu konuda sanki gereken ilgiyi göstermiyor. Malumunuz şimdiye kadar yapılanlar göz önünde. İlimizde insan sayısı kadar araç var ve hepsi de trafikte seyrediyor. Belediyemiz, bazı projeler üretip katlı otoparklar yapacağına veya bir tane de olsa yapıp iş adamlarını da otopark yapmaya teşvik edeceğine yol kenarına park edilmeyi önlemeyip paralı park haline getirmiştir. Dolayısıyla artık yollarımız resmi işgal altına alınmıştır. Sanki 10 milyonu aşkın İstanbul’un trafiği gibi yollarımız her an insan sağlığını bozar, milli servet araçların yıpranması ve boşa yakıt harcanması gibi olumsuzluklardan geçilemez bir haldedir.

Allah aşkına hiç kimse razımı bu durumlardan.

Takdir siz okuyucularımızın.

Siyaset merakı

Birazda 2011’de neler olacak ona bakalım..

Önümüzde genel secimler var. Hatta seçim çalışmaları ve Milletvekilliğine aday adayı olmak isteyenlerin çalışmaları şimdiden başlamış bile.

Seçim maratonunda en gözde parti tabiî ki AK Parti. Dolayısıyla halen iktidarda olan ve Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan gibi Genel Başkanı olan AK Partiden aday adayı olacakların sayısı, söylentilere göre 400 kişiyi bulur.

Zaten Şanlıurfa’mızdan toplam 11 vekil seçilecek. Diğer partilerden de aday adayları var, onlarda kendi aralarında bir yarışta.

Peki bu aday adayı Vekillerimizin Şanlıurfa için ne gibi projeleri var? Kimse bu çalışmayı yapmış mı bilemiyoruz. Gelip te destek arayan arkadaşlarla yapmış olduğumuz sohbetler esnasında hepsinden sordum. Ne gibi projeleriniz var? Hepsinin projesi var, fakat Şanlıurfa için hiçbir projeleri yok maalesef.

Vekil olacak herkes; ilk önce kendini değil Şanlıurfa’yı düşünmek zorundadır.

Herkese sesleniyorum… Şanlıurfa için el ele verelim. Her şey Şanlıurfa için..

Her şey Türkiye’miz ve insanlarımız için..

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com