Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

Şanlıurfa Vali Okutan'la Uçuşa Geçti


Mehmet Guli ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Daha önce yazacaktım; ama önce İran'la yapılan takas anlaşmasının batıyı memnun etmemesi, sonrasında malum İsrail saldırısı girince bu yazı bugüne kaldı. Malum, globalleşen dünyada yerel bazda yazsan da ulusal ve uluslararası  olaylara bigane kalamıyorsun!..

İşte İran'a yaptırımlar için alınan son BM kararları tüm bölgeyi etkileyecek kararlardır.

Neyse gelelim asıl konumuza; Hep bir arpa boyu yol alamadığımızdan şikâyet ederdik. Gelinen noktada değil arpa boyu yol almak; adeta uçuşa geçtik. Acaba;  Hep özlemini duyduğumuz şehir mi oluyor Şanlıurfa?

Özellikle AK Parti iktidarı ile başlayan yeni Türkiye siyaseti Türkiye'yi uçurduğu gibi Şanlıurfa'yı da uçurdu.

Bir hikâye anlatılır. Bir vakitler çobanın biri yavru bir aslan yakalar. Aslan'ı koyunlarla beraber beslemeye başlar. Öyle ki, aslan artık koyun gibi otlanıyor. Koyun gibi uslu oluyor. Bu arada günden güne de büyüyor. Bir gün suya götürülen koyunlarla su içmeye giden aslan, su da resmini görür, koyunlardan farklı olduğunu anlar. Birden silkelenir ve kükrer. Aslan kükreyince bütün koyunlar ve çevrede bulunan çakallar çil yavrusu gibi dağılır. Aslan başta bu duruma şaşırır ama o da artık bir koyun değil gerçek bir aslan olduğunu anlar.

Son zamanlarda Şanlıurfa çok büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başladı. Ve devam ediyor.

Şanlıurfa önce Türkiye Ziraat Kupası maçına ev sahipliği yaptı.

Daha sonra Dünya Akrobasi şampiyonasına av sahipliği yaptı.

Bu yıl 4. Yapılan Halil İbrahim Buluşmalarını gerçekleşti.  

 Alevi açılımının en önemli ayağını oluşturan ve bu toplumun bir parçası olan Alevilerin en büyük değerlerinden olan Dede Garkın etkinliklerini yapıldı.

17 Temmuz'da ise Oxford yarışları ve su sporları yapılacak.

Bütün bunlar kendiliğinden olmadı-olmuyor. Bunun için çok çabalar sarf ediliyor.

Böyle ulusal ve uluslar arası etkinliklerin Şanlıurfa'ya alınması için geceli gündüzlü kulisler ve çabalarla oluyor.

Çabalar sonucu etkiliğin Şanlıurfa'ya alınmasıyla bir de o etkinlikler için zaman, zemin, saha çalışmaları ve etkinlikler kapsamında yurdun dört bir tarafından ve yurt dışından gelen misafirlerin Şanlıurfa'nın misafirperverliğine uygun ağırlamak işi var!..

Olası En küçük bir tatsızlık ve olayın sorumluluğunu almak ve hiçbir tatsızlığa mahal vermeden bütün bu organizasyonlardan anlının akıyla çıkmak kendiliğinden olmuyor. Biz rahat yataklarımızda yatarken, onlar sabahlara kadar çalıştılar. Bu çalışmalarını takdir etmek lazım.

Belki şehrin mülki amiri olarak bütün bu görevleri üstlenmesi ve üstesinden gelmesi garipsenecek bir durum değil; fakat şimdiye kadar bürokraside pek de alışık olmadığımız bir durumdur.

Öncelikle Nuri Okutan'a teşekkür ediyoruz. Ve onun şahsında görevini eksiksiz yapmaya çalışan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com