Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Şanlıurfa İl Müftüsü


19 Mayıs 2012 Cumartesi 10:38
İlimize geldiği ilk günden beri yaptıklarıyla kendinden ve kendi adından hep menfi yönden bahsettiren bir kişilik ve uygulama sahibi oldu müftü bey.

Daha henüz göreve yeni gelmişti. Kızının nişanını ŞEHİTLİK ÇAMLIKTA yapmıştı. Bu gayet doğal ve onun en tabii hakkı. Ancak hakkı olmayan ve daha sonra gerek DİN GÖREVLİLERİ tarafından ve gerekse halkın bir kesimi tarafından çokça tenkit edilen ve dedikodusu yapılan NİŞANDA kızana hediye taktırmasıydı. Şu anda hala bizzat müftü tarafından gerek merkezi sistemde ve gerekse toplantılarda adından çokça bahsedilen bazı imamlar başta olmak üzere birçok görevli O Nişanda birer TAM altın, bazı yağdanlıklar ise birer YARIM VE ÇEYREK altın takıyı cebren ve hile ile müftünün kızına sözde hediye olarak takmışlardı. Bu adı hediye olan takılar aslında zaman içerisinde müftü ve O görevliler arasında rüşvet yerine geçiyordu. O dönemde bu konu gerek halk arasında ve gerekse müftülük personeli ve görevlileri arasında büyük DEDİKODU lara sebep olmuştu.

Hal bu ki; Amir durumunda olan Devlet Memurlarının Görev ve sorumlulukları bölümünde MADDE 10:(Değişik:12-5-1982 ve 2670-3) …Amir maiyetindeki memurlarına hakkaniyet ve eşitlik içinde davranır. Ve devamında ise Amir, maiyetindeki memurlara kanunlara aykırı emir veremez ve maiyetindeki MEMURLARDAN HUSUSİ BİR MENFAAT TEMİN EDECEK BİR HAREKETTE BULUNAMAZ, HEDİYESİNİ KABUL EDEMEZ VE ONLARDAN BORÇ DAHİ ALAMAZ.

Müftü Ramazan Bey geldiği günden beri görev ve sorumluluklar noktasında;
a- Sadakatini, b- tarafsızlığını c-davranış ve işbirliğini yerine getirmeyen bir hal ortaya koymuş ve haddinden fazla politize olmuştur. Bildiğim kadarıyla müftü beyin yanlı ve yanlış uygulamaları neticesinde birçok görevli hala birbirine kırgın ve dargındırlar. Şu anda birbirleriyle adeta düşman gibidirler. Bir birleriyle konuşmuyorlar. Müftü bazı görevlileri el üstünde tutup diğerlerini ötekileştirirse veya yaptırımlarıyla dışlarsa bu ikilik ve tarafgirlik demektir. Bu hareket hem dinen vebaldir, hem de kanunen suçtur.

Benin amacım kimseyi rencide etmek veya tahkir etmek değildir. Ancak gerçekler ayan beyan ortadır.

Müftü bey birçok defa gerek merkezi sistemde ve gerekse diğer toplantılarda bazı görevlilerin bizzat isimlerini vererek yanlı ve yanlış davranmıştır.

Allah selamet versin, hayır caddesinde ömrünü uzun amellerini Salih etsin, mustazafların dostu, müstekbirlerin düşmanı M.CENGİZ hocanın çok güzel ve özel bir esprisi vardı. Bazen imam arkadaşlara derdi ki, sizin Cennete girmeniz çok kolaydır. “Kim bir müftüyü ıslah ederse doğru CENNETE” GİRER. Gerçi bu bir espri idi ama bir haklılık payı da vardı.   Müftünün kalkıp; DİYANET- SEN sendikasına üye olan, bildiğim ve tanıdığım kadarıyla görevine sadık olan ve bütün esnaf ve cemaat tarafından sevilen bir imamı(İLYAS BURUN) baskı, dayatma, cebren ve hile ile yerinden etmek bardağı taşıran son damla olmuştur.

Demem odur ki; il müftüsü artık uzatmalara oynuyor. Urfa halkına ve görevlilere vereceği bir şeyi kalmamıştır. O halde en iyisi ya emekli olması veya ilimizden gitmesidir. Zira “MAHKEME KADIYA MÜL DEĞİLDİR” diye güzel bir deyimimizi Ona hatırlatırım. Daha fazla tahribata sebep olmadan veya herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan en iyisi başka bir ile gitmesidir. Çünkü “uzun zaman bir gölde sabit kalan su yosun tutar.”derler. Benden hatırlatması. Benim ki sadece bir nasihat, bir ikaz ve bir uyarıdır. Kimseye hakaret değildir. Hanı EBU ZERRİ ĞAFARİ BUYURUYOR “KUL LİL HAKKE VELEV KANE MÜRREN”  “YANI ACIDA OLSA HAKKI SÖYLE.” Dedim ya Benim ki sadece hatırlatmadır.

Ben burada başta mülki amir olmak üzere bütün VEKİLLERİ göreve davet ediyorum. Müftünün bu yaptıklarına sesiz kalmayın ve il müftüsünü ilimizden mutlaka kaldırın. Zira il müftüsü sağ gösterip sol vuran bir anlayış ve işleyiş sergilemektedir. Aklıselim sahibi hiçbir fert bunu kabul edemez ve etmemelidir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com