Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

Sağlık-Sen Ve Mahmut Atçı


Mehmet İMRE
24 Ağustos 2012 Cuma 18:44

Şanlıurfa’da Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Sendikasının başkanlığını yürütmekte olan Mahmut ATÇI, başarılı bir sendikacılık örneği sergilemektedir. Sağlık-Sen denilince akla gelen ilk isimlerden biride Sayın Mahmut ATÇIDI’DIR. Şu sıralar Şanlıurfa’da sağlık çalışanları arasında yaklaşık % 65  ‘ini sendikalaştırmayı başarmıştır.

Şanlıurfa’da üye sayısını resmi sayımlara göre 2004’te 652 kişiden, 2012 yılında 3561’e çıkarmayı başarmıştır. Diğer sağlık sendikaları üye sayıları ile arasındaki farkı 5 kat artırmıştır. Şanlıurfa sağlık camiasında sevilen bir kişiliğe sahip Mahmut ATÇI, son derece dürüst ve ciddi bir kişiliğe sahiptir.

Sağlık çalışanlarının özlük ve sosyal kazanımları açısından ilde başarılı çalışmalar yaparak, Ülke genelinde yapılan sivil toplumun daha fazla söz hakkına sahip olması için çalışmalara Memur-Sen ŞANLIURFA temsilcisi olarak ilimizi şanlı bir şekilde temsil ederek katkı sağlamıştır. Yine Şanlıurfa ilinde sosyal sorunlara değinerek, haksızlıklara karşı demokratik mücadelede hep ön safta bulunmuştur.

Ceylanpınar’da başörtüsü yasağına karşı yaptığı bir konuşmada sistem tarafından cezalandırılmıştır. Darbelere karşı hayır diyerek ortak akıl hareketinin düzenlediği malatya mitingi organizasyonunda yer almıştır. Filistin davasında, başörtüsü yasağı için yapılan demokratik yürüyüş ve basın açıklamalarında hep en ön safta bulunmuştur. Sağlıkçılara şiddete tepkide ve memura verilen düşük zam oranları için yapılan basın açıklamalarında sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirerek, sağlık çalışanlarının takdirini toplamıştır.

Türkiye’de ilk şube olan Şanlıurfa Sağlık-Sen şubesi sağlık çalışanlarının daha rahat bir ortamda hizmetlerini yürütebilmek ve üyelerini daha sık ziyaret edebilmek için, hizmet binası ile hizmet aracı alımını gerçekleştirerek, Sağlık-sen camiasında ilklere imza atmaya devam etmiştir.  

Şimdi bu başarıdan başarıya koşan kardeşimizi yakından tanımak için öz geçmişine bir bakalım. 1975 yılında Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde doğdu. İlk ve orta tahsilini Bozova'da tamamladıktan sonra Şanlıurfa Atatürk Meslek Lisesi Sağlık Memurluğu Bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Bozova’da Sağlık Memuru olarak göreve başladı. 1996 yılında Şanlıurfa Devlet Hastanesine atandı. 2005 yılında Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2007 yılında Eğitim Şube Müdürü olarak Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne ataması oldu. 1997 yılında Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi kurucu üyeliği yaptı. 2000 yılında kurucu başkan olarak görevlendirildi. 2002 yılında askerlik görevini ifa ettikten sonra 2004 ve 2007 yılında Şanlıurfa Sağlık-Sen Şube başkanlığına tekrar seçildi. 2008 yılında aynı zamanda Memur-Sen İl Temsilcisi olarak görevlendirildi. 2010 Ekim ayında yapılan 4. olağan kongrede tekrar güven tazeledi. Harran Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümü mezunu Mahmut ATÇI evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu gün ve yarın yapılacak olan Sağlık-Sen olağanüstü genel kongresinde genel merkez yönetim kurulu üyeliğine talip olan kardeşimizi hiçbir (vekâletin) etkisinden kalmadan destekleyelim lütfen çünkü sağlık senin büyümesi, gelişmesi ve ülkenin geleceğinde söz sahibi olabilmesi için Sayın ATÇI’YI destekleyelim. Ve Sayın ATÇI asildir. Unutmayalım bu misyonla vekil olanlar asillere etki edemezler vekâletle gelenler nihayetinde gidicidirler asiller kalıcıdırlar. Selam ve dua ile…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com