Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

RUMLAŞMIŞ KIBRISLI TÜRKLER


Mehmet İMRE
22 Nisan 2014 Salı 18:55
             

              Yaklaşık onbeş gün önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde asimile olmuş bazı sendika üyeleri ve onları destekleyen bir avuç insan Türkiye karşıtı bir gösteri yaptılar. Türkiye aleyhinde Sloganlar atıp iğrenç pankartlar açarak küfür edip hakaret ettiler. Peki neden? Ne olmuştu da bu bir avuç insan yıllarca kendilerine destek veren, hala para yardımında bulunan Türkiye’ye Cuma günü küfür ettiler pazartesi maaşlarını aldılar, o maaşla yemek alıp yediler, hala soframıza bıçak sallıyorlar ve uğrunda yüz binlerce şehit verilen Anavatan Türkiye’ye niçin bu öfke duyuluyor? Bunun birkaç nedeni olabilir:

 

1-Bu insanlar Rumlar tarafından satın alınmış, yani satılık insanlardır.

2-Bunlar Rum asıllı olabilirler geçmişte kuyruk acıları vardır ve intikam peşindeler

3-Savaşarak alamadıkları Kıbrıs’ı oradaki insanları asimile ederek zamanla Rumlaştırmak

4-Kur’an kurslarını yasaklatıp İslam’dan uzaklaştırmak

5-Derin bağlantıları olanların(Ergenekon) elemanları olabilirler

6-Vatan hainleri olabilirler, hıyanet ve dalalet içinde olabilirler

                  Hatırlamak için o tarihe bakalım KKTC’de yaşanan yaz kur’an kurslarına yönelik saldırının haberi geldi. Bu saldırıları nefret ve şiddetle kınıyor ve bir daha yaşanmaması için yetkilileri göreve davet ediyorum. Dinimize göre eğitimin tamamlayıcısı olan Kur’an kurslarımız olmazsa olmazlarımızdandır. Her Müslüman çocuğu dinini öğrenmekle ve sonraki nesle aktarmakla mükelleftir.

 

                  Ancak KKTC’de yaşanan bu yüz karası talihsiz olayı gerçekleştiren sözde “Eğitimci”, “dinsiz”, “nankör” sendikacılar ne çabuk 1974’ü unuttular. Hatırlıyorum, büyüklerimiz haberleri radyolardan dinlerlerdi. Şehitler için mevlitler okutulur, hatimler indirilirdi. Gelen gazilerde el üstünde tutulur, ayrı bir değer verilirdi. Yine Beşparmak Dağları’na çıkarılan tankın mucizevî çıkışı, hala aramızda dolaşan kahraman gazilerimizin Kıbrıs Harekâtı’nda yaşadıklarını anlatmaları bizi hüzünlendirir ve bazen gözlerimizi yaşartır. Tabi bu olay şahsen beni derinden etkilemiştir.  Besle kargayı, oysun gözünü.” Derler ya, işte o misal. Basından öğrendiğimize göre bu zorba sendikanın tek derdi anavatandan kurtulmakmış. Eğer öyle ise o zaman kolay yolu var Türk topraklarını terk etsinler olur biter mademki sevmiyorlar küfür ediyorlar sözüm onlara 1974’ten önce katliamlardan kurtarmamışız Anavatana düşman gözü ile bakıyorlar sevdiklerinin yanına gidip rahat etsinler. Türkiye’nin verdiği maaş da onlara haram, zehir, zıkkım olsun. Ne vahimdir ki, bizim paramızla bize kafa tutmaları bizi derinden yaralamaktadır. Bu vatan ve bağlı topraklar sahipsiz değildir her karış toprak büyük bedeller ödenerek hak edilmiş topraklardır kimse yanlış hesaplar peşinde koşmasın. Bayrak için canını ortaya koyan vatan sahipleri bu art niyetli Rum bozuntularına pabuç bırakacak değiller ve bunların kökü zamanla bu kutsal vatan sahipleri tarafından kazılıp kurutulacaktır. Yeter ki Allah’ın ipine sımsıkı sarılalım. Allah bizimle beraber olduktan sonra, plânları hep boşa çıkacaktır. Basında çıkan bazı haberleri aşağıya aldım ki yanlış anlaşılmasın ve yukarıda ki resim bize her şeyi anlatıyor.  

 

            “MİTİNG DEDİLER, ANAVATANA SÖVDÜLER” 28 Ocak 2011 Cuma

“Toplumsal Var oluş mitinginde açılan bazı pankartlar, mitinge destek veren sendikalar ve sivil toplum örgütleri arasında tartışmaya neden oldu. Toplumsal Var oluş Mitingi'nin hedefi UBP hükümetinin aldığı ekonomik tedbirlerin protestosu olarak açıklanırken, mitingde açılan bazı pankartlar hedefi Anavatan Türkiye düşmanlığına çevirdi.
            Mitingde bazı göstericilerin açtığı pankartta "Ankara ne paranı, ne paketini, ne de memurunu istemiyoruz", "Hedef Belli, %100 asimilasyon", "Kurtarıldık mı? Has..tir" ifadeleri yer aldı. Bu pankartları taşıyan göstericilerin zaman zaman adada barış ve huzuru sağlayan Türk askerlerine yönelik sloganlar atması, mitinge destek veren bazı kesimlerce eleştiri ile karşılandı.
            Hedefi hükümetin ekonomik tedbirlerini protesto etmek ve paketin geri çekilmesini sağlamak olan mitingde atılan bazı sloganlar ve açılan pankartlar anavatan Türkiye düşmanlığını körükleyen bir atmosfer yaratılmasına neden oldu.”
Basından   New layer...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com