Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

Revaklar Şanlıurfa’ya getirilecek mi?


Mehmet Guli ASLAN
16 Kasım 2011 Çarşamba 22:13
 
Umm Al-Kurra Üniversitesi’nin geliştirdiği Kâbe'yi genişletme projesi çerçevesinde 5 Aralık 2011 tarihinde yıkımına başlanacak olan revaklar, Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmıştı.
Suudi Arabistan’ın yıkım kararı aldığı Kâbe’nin iç avlusundaki Osmanlı devleti tarafından yapılmış olan revaklara Ankara, İstanbul ve Şanlıurfa talip oldu.
Şanlıurfa, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) öncülüğünde geçen yıl Kabe’nin Revaklarını Şanlıurfa’ya getirilmesi için girişimde bulundu. Ancak bu yıl 5 Aralıkta yıkılacak olan revaklara Şanlıurfa ile beraber Ankara ve İstanbul da talip oldu.
Her şeyde olduğu gibi bu işte de geç kalıyoruz gibi…
Evet, ŞUTSO geçen yıl girişimde bulunmuş ama bir sonuç alamamış. Eğer sosyal medyada faaliyette bulunan bir grup Şanlıurfalı “Kabe Revakları Şanlıurfa’ya getirilsin” kampanyası yapmasaydı, bir çoğumuzdan habersiz bu revaklar ya Ankara’ya ve ya İstanbul’a giderdi.
Gerçi bizim hala bir kamuoyu oluşturamamamız bu tehlikeyi bertaraf etmemiş ya…
Şanlıurfa başta belediye ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere medyası ile güçlü bir ses çıkarmalı. Revaklara talip olduğunu bütün Türkiye’ye duyurmalı.
Çünkü bu revaklar Şanlıurfa’ya v Balıklı Göl’e çok yakışacak.
Hz. İbrahim’in doğduğu mağara olduğuna inanılan ve kutsal balıkları ile önlü Balıklıgöl, bu revaklar ile gerçek bir inanç turizmin merkezi konumuna gelecek.
Bu arada Şanlıurfalı milletvekillerine de çok iş düşüyor. Özellikle de kraliyet ailesi ile dostluğu bulunan Şanlıurfa Milletvekiline bu revakların Şanlıurfa’ya getirilmesi için büyük görevler düşüyor.
Çok acele etmeliyiz. Zira bu revaklar Türkiye’nin tüm illeri içerisinde en çok Şanlıurfa’ya yakışır. En çok Şanlıurfa’nın hakkı. Çünkü Şanlıurfa medeniyetlerin başkenti…
 
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com