Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

REKTÖR FARKI…


Recep Akyol
13 Haziran 2016 Pazartesi 09:33

Şanlıurfa’nın ekonomik, sosyal ve siyasal kalkınmasında çok önemli bir yeri olan Harran Üniversitesi Rektörlerinin görevleri sırasında yapmış oldukları eserler farklılıkları, saygınlıkları ve yaptırım güçleri ile iz bırakırlar. Bir üniversitenin teknolojik kalkınmada akademik kadroları, yönetim kadroları ve öğretim gören öğrencileri fırsat ve imkan ölçüsünde başarı gösterirler.

Özellikle Bölgemiz de Tarımsal üretimde toprak, su ve güneş gibi eşsiz zenginlik potansiyel imkan sahibiz. Tüm bu imkanlarımız yüce Allah’ın bizlere bir lütfudur. Bu zengin potansiyeli ne kadar fazla değerlendirirsek üretimin sosyal yaşam kalitemize o kadar katkı sağlar..
Nasıl ki tarımsal üretimden çeşitlilik ve bol ürün elde etmek için toprak ve sulamayı bilinçli şekilde insan emeği değerlenince üniversitelerde hastanelerde imkân ve ortam sağlandığında insanlara her türlü hizmetin yanında kaliteli sağlık hizmeti verme imkânları çoğalacak.

Bilim adamları Tıp hekimlerinin çalışma koşulları lojman ve sosyal yaşam alanları olduğu ölçüde ve son derece modern tıp cihazlarının olması insanların çalışma performansı artışında gözle görülür gelişmeler artacaktır..

Hiç şüphesiz başarılar maddi kaynak imkânları ile gerçekleşir. Rektörlerin başarı kıstasları yapmış oldukları kalıcı eserlerle iz bırakıp tarihe geçerler. Bu anlamda her türlü imkâna rağmen sınıfta kalan ve çağ atlayan rektörlerin icraatlarına şahit oluyoruz.

Rektörlük gibi çok önemli görevler üstlenen kişilerin yaptıklarına bakıp yorum ve durumlarını siz değerli okuyuculara bırakıyoruz. Devletin imkân ve kaynaklarını keyfi kullanma lüksü hiç kimsenin hakkı değildir. 
Genel anlamı ile Urfa’daki tüm Kamu kurum ve kuruluşlarda yapılan hizmetleri halk deyimi ile Nemrudi ve İbrahimi olarak değerlendirilir. 
Bu anlamda ben şahsen eski Rektör İbrahim MUTLU Hocaya keşke İbrahim’i duygular içinde Urfa’dan ayrılmış olsaydı. Keşke iki dönem yani 8 yıl görev süresi içinde Üniversite hastanesini bitirip Antalya ya öyle gitti diyebilseydik.

İbrahim MUTLU Hocanın dönemindeki olumsuzlukları ve heba edilen 8 yılı değerlendirmeye kalksak birçok olumsuzluklarla karşılaşırız. ve altından kalkamazlar. 
Sayın MUTLU hocamız giderayak yapmış olduğu söylemlerinde 28 Şubat Mağduruyum ifadelerini de kullanarak kendinizi mağdur durumuna getirmesi çok gülünç. İşte size eski ve yeni Rektör farkı

Ey İbrahim MUTLU Hoca Azerbaycanlı Fizik Prof.ünün Ramazan ayında sözleşmesini bitiren sen değil misin?. Sen değil misin bayan Dekan Yardımcısı ile birlikte Öğretim görevlileri hakkında tutanak tutturup görevlerine son veren sen değil misin? 
Sen değil misin personellerin promosyon parası ile otopark yaptıran. Hastane binasını bitirmeden jet hızı ile otopark binasını bitiren sen değil misin? Ve tarih Otopark bitiren Rektörü de Hastane bitiren Rektürü de yazacak
Ve tarih Yeni Üniversite Hastanesi için global bütçe sayesinde en az 800 bin insanın Üniversite hastanesinden faydalanma ortamını hazırlayan Sayın Vekilimiz Mahmut KAÇAR Beyi de yazacaktır.

Ve Ramazan TAŞALTIN görevinin 1. Yılında bir türlü bitirilmeyen üniversite binasını bitiren Rektör olarak tabi ki kendisine teşekkür edeceğiz. Hastaneye her türlü ve son derece modern cihazlarla donatıp çalışan gayret gösteren Hastane yetkilileri ve yine bu Rektör. 
Yeni şehirdeki Üniversite Rektörlük binasının ilk iki katını çocuklara kampüs olarak tahsis eden yine Sayın Rektörümüzün gayret ve çabaları yeni Rektör Ramazan Taşaltın ile ilgili yazılacak olumlu birçok konu var. 
Ancak Urfalıların yabancı hayranlığı yapıyor demesinler diye fazla detaya girmek istemiyorum.
Tabi ki Eski Rektörler döneminde beslenenlerin akarı kesilince eleştiriler başlar eleştiriler olur. Ama kervan yürüsün bu bize yeter.
Üniversite adına insanlık adına olumlu ya da olumsuz tüm yapılanları ortaya koyup öne çıkartmazsak, kıyas yapamayız. İbrahim Mutlu Bey’in 8 yıllık dönemi boyunca 8 olumlu konu arasak bulamayız.

Ama yeni Rektörümüz Ramazan TAŞALTIN Bey’in birinci görev yılı dolarken iz bırakan 8 maddeyi sayabiliriz. Bu anlam da kim ne yapmışsa Allah razı olsun diyoruz. 
Tüm bu yazdıklarımı okuyanlar yeni Rektörümüzle ne gibi bir bağımız var diye düşünebilir fakat önemle belirtmek isteriz ki bu yeni Rektörümüzün bir çayını dahi içmiş değilim. 


YORUMLAR
  • yorum2016-06-26 04:15:24Akademisyen

    Sizin üniversitede olanlardan haberiniz yok galiba, hastahanede ne yeni aletleri ne teknolojisi hoca kalmadı hoca, önce doktorların gitmesini engelleyin, kötü yönetim sebebiyle kimse kalmadı.
    Mahmut Kaçar a gelince hastahane Müdürü beyefendiyle Taşeron işçi alımı dışında ne iş yapmışlar,
    Dürüst olun kardeşim yanıltmayın kimseyi bunun vebalı büyüktür

  • yorum2016-06-26 00:55:37Rtw

    Bu adam cemaat kadrosu oluşturmaktan başka bişey yapmiyor hayrat vakfindan eğitim durumu lise bile olmayan insanları ünw de görewe getirip yönetici yaptı allah için geldiğinden bu yana bu şehire yada öğrencilerine faydali olacak ne yaptı.

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com