Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet Halit AYHAN

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN


Mehmet Halit AYHAN
26 Temmuz 2014 Cumartesi 16:41

Rabbimize hamdu senalar olsun ki Ramazan bayramına kavuşturdu. Bizlere nasip ettiği 1Aylık oruç ibadetinin neticesinde mükafat olarak verdiği bayramı idrak etmekteyiz. İnşallah 1 ay süresince tövbeler ettik, teravihler kıldık, oruçlarımızı tuttuk ve neticesinde de Rabbimin bizlere hediyesi olan bu güzel günü ifa etmekteyiz.

 

Ramazan bizlere nefis terbiyesini öğretti, bizlere sabrı öğretti bu eğitiminden geçtiğimiz mü’min için çok önemli değerleri  inşallah yılın 11 ayına yayıp hayatımıza tatbik etmeliyiz. Ramazan ayı boyunca Kur’an-ı Kerimle hem hal olduk, mukabeleler okuduk, hatimler indirdik inşallah Kur’an-ı Kerimle olan bu güzel muhabbetimizi yılın 11 ayına yayıp aynı aşkla sürdürmek gerekir. Maalesef Ramazan bitince Kur’anlarımızı tozlu raflara kaldırıyoruz ta ki Bir sonraki Ramazan ayı gelene kadar. Şunu unutmamamız gerekir ki Kur’an bizim rehberimizdir, Rehberi olmayan  yolunu kaybeder. Bizde rehberimizi sürekli yanımızda bulundurup onla doğru yoldan çıkmayacağımızı unutmayalım. Kur’an-ı Kerim her haliyle müjdedir, rahmettir, şifadır.

 

Rabbim: Ey insanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüllerdekine bir şifa, müminler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir(Yunus, 57)

Biz, Kur'an'dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, müminler için şifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnızca ziyanını artırır (İsra, 82)

 

Rabbimin bu emirleri hiçbir zaman zihnimizden çıkartmamalıyız.

Ramazan Ayında kazandığımız güzel hasletlerden biride yardımlaşma duygusu oldu. Yardımlaşmamız zirve noktalara ulaştı. Fitrelerimizi verdik. Zekatlarımızı verdik. Yakınımızdaki, Uzağımızdaki tüm Müslüman kardeşlerimiz için elimizden gelen desteği sağlamaya çalıştık. İnşallah bu güzel davranışımızı Yılın 11 Ayına yayarak durumu olmayan ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimizi sürekli gözetir onlar yardım elimizi açarız. Peygamber Efendimizin ’Başınıza gelecek bir kazayı sadakayla hafifletirsiniz’ mealindeki Hadisi şeriflerini aklımızdan çıkarmamalıyız.

 

Her Günüyle, Her gecesiyle dolu dolu geçirdiğimiz Ramazan ayında rabbim yaptığımız ibadetleri dergah-ı hazinesinde kabul eylesin.Sadece kendisinin rızasını kazanmak için tuttuğumuz oruçları kabul eylesin.Sadece kendisinin rızasını kazanmak için yaptığımız yardımları kabul etsin.Bizleri Daha nice Ramazanlara ulaşıp kendisine yapmış olduğumuz ibadetleri tekrar tekrar yapmayı nasip etsin.

 

Şu vereceğim örneği lütfen zihnimizden çıkartmayalım, Bir tarlayı ekersek o tarlayı biçeriz. Dünya hayatını da bir tarla olarak düşünürsek Yaptığımız amellerin karşılığını da kıyamet günü biçeceğimizi hiçbir zaman unutmamalıyız. Hiçbir şey ekmezsen hiçbir şey biçmeyeceğini unutmamalısın.

 

Değerli Kardeşlerim bizler için rahmetin sağanak sağanak yağdığı Ramazan ayında ki kazanımlarımızın kıymetini bilerek Bu kazanımları yılın 11 ayına yayalım.Ramazan ayında nefsimizi ayaklarımızın altına aldığımız gibi her an nefsimizi ayaklarımızın altına alalım.Bayramınızı kutlar, Rabbim ibadetlerimizi kabul, Dualarımızı makbul, Mekanlarımızı cennet; son sözlerimizi Kelime-i şehadet etsin. Rabbim bizleri kendisine layık kul,Peygamberimize layık ümmet etsin.AMİN

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com