Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ

Provokasyon Yumruğu (!)


Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Geçen gün Samsun'da Ahmet TÜRK'e atılan yumruk bir fitili ateşleme yumruğuydu. Kürtleri ve Türkleri birbirine kırdırmak isteyen odaklar boş durmuyorlar. Seksen yıldır başaramadıklarını son bir iki hamlede başarmak istiyorlar.
Olayın bir provakasyon olduğu o kadar ayan-beyan ki, aynı gün siyasi liderlerden gelen mesajlar ve ertesi gün Samsun'da iki grubun karşılıklı sataşmalarda bulunması bunun açık bir delilidir. Tohum meyvesini erken verdi, denilebilir.
Ahmet TÜRK'ün bir baba edasıyla söylediği: “Bütün halkımızdan rica ediyorum. Bu bir provakasyondur. Ben iyiyim; provakasyona gelmeyelim” şeklindeki mesajı, BDP lideri Demirtaş'ın: “Biz olaylara CHP gibi tepki vermeyeceğimizi Başbakan bilmelidir” şeklindeki tehdit dolu mesajını bastırdı.
Sanırım, Ahmet TÜRK'ü siyasetten men edenler ne yaptıklarını ve Türkiye'nin barışına ne darbeler vurduklarını çok iyi biliyorlar. Başka bir deyimle; eğer siyasetten men edilecek bir partili olsaydı kesinlikle bu Ahmet TÜRK olmamalıydı. Zira Ahmet TÜRK demokratik açılım paketine çok içten ve samimi olarak destek verenlerden biriydi.
Ahmet TÜRK, Başbakan'ın tabuları yıkarak ve siyasi hayatını ortaya koyarak gündeme taşıdığı demokratik çözüm hareketinin Kürtler ve Türkler için en iyi şans, hatta son şans olduğunu çok iyi biliyordu. Zira artık Türkiye bu açılımın gerisinde kalamaz. Daha ileri adımlar atmak zorunda…
Demokratik açılımın bir yıkım projesi olduğunu savunanların samimiyetine kendileri bile inanmıyor. Siz hem Kürtlerden bahsedeceksiniz, hem de TRT-Şeş gibi bir kültür yayınının devlet eliyle Kürt halkına ulaştırılmasını bir hıyanet kabul edeceksiniz... Bir de insanlarla alay eder gibi, sözüm ona bir slogan icat etmişler: “Kürtler ne kadar Türk ise Biz de o kadar Kürdüz…”
Hem böyle diyeceksinişz; hem de “Kürt, diye bir kavim tarihte olmamıştır. Kürtler, Türklerin bir boyudur” diyeceksiniz… El-insaf…
Kim ne derse desin; ezelden ebede kadar değişmeyen bir hakikat vardır; o da şudur: Türkler ve Kürtler iki ayrı millet bile olsalar ebedi bir kardeşliğe sahiptirler. Bin yıldır devam eden bu beraberlik kıyamete kadar devam edecektir. Kürtleri ve Türkleri birbirine kırdırmak isteyenler başarılı olmayacaklardır. Ahmet TÜRK'e atılan yumruk aslında Türk ve Kürt kardeşliğine atılmış bir bombadır. Ama tesirli olamamıştır.
Hoşça kalın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com