Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

POLİS HAFTASINDA VAZİYET BERKEMAL


Recep Akyol
21 Nisan 2014 Pazartesi 22:44


Günümüzde güvenlik güçlerinin toplum üzerindeki bakış açısı olumlu bir şekilde gelişip değişmiştir.”Yani polislerimiz halk arasındaki Despot, Zalim ve İşkenceci korku duvarı” yerine insanlara ve topluma karşı daha saygılı daha sevecen ve yardımcı bir anlayış hakim duruma gelmiştir.

Suçların azalmasında en fazla önem verilen insan yaş gruplarında çocuk ve gençlere yönelik çalışmaların daha fazla olduğu görülmektedir. Bu yapılan çok doğru ve isabetli bir insan kazanma yöntemidir. Tüm güvenlik güçlerinin bu tür çalışmalarını takdirle karşılıyorum.

Şanlıurfa insan doğurtanlık yönünde Türkiye’de 62.000 çocuk sayısı ile ilk sırada yer almaktadır. Yani muhtemel olası suç çeşitleri çocuk yaşta daha fazla olduğu bilinmektedir.

Bu bakımdan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesinde çalışan dostlarımızdan Emniyet Müdürü olan Valilik Özel Kalem Müdürlüğü ve Devlet kademesinin birçok yerinde başarılı olduklarını biliyoruz. Bunların tümüne Allah Razı olsun der başarı dileklerimizi iletiriz.

Hiç kuşkusuz Çağımızda insanların baş belası olan uyuşturucu madde satışına karşı amansız bir mücadele veren güvenlik güçleri çeşitli sosyal etkinlikler ile çocuklara, gençlere ve ailelere önemli mesajlar vermekteler.

Geçen yıl ki Emniyet Müdürümüz Mehmet LİKOĞLU ve Çocuk Şubesi yapmış oldukları tiyatro oyunu çok beğeni kazanmış ve tüm ilçelerde beğeni ile izlenmiştir. Diğer yönden çizgi filmler ile Trafik kuralları hakkında faydalı bilgilendirme yapılması olumlu gelişmelerdir.

Çağımızın en büyük suç nedeni olan internet ve iletişim yolu ile yapılan porno ve çıplak görüntü siteleri aile ahlakını imha etmektedir. Artık suç potansiyeli bakımından acil önlemlerin alınması vazgeçilmez bir noktaya gelmiştir.

Tüm çocuklu aileler uyuşturucu ve internet suçlarını önlemek için anne ve babaların çok duyarlı ve etkin denetimleri hem farz hem de şart olmuştur.

Bu tür tehlikeli işlerin hata affetmez sonuçlar doğuracağı muhakkaktır.                  Ailelere düşen tek yol güvenlik güçlerine yardımcı olmaktır.

Böylece huzurlu yarınlara çocuklarımız ile ulaşabiliriz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com