Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

POLİS, DAYAK VE HAKARET…?


Recep Akyol
11 Haziran 2014 Çarşamba 20:08

   Yeni Türkiye siyasetinde vatandaşın sempatisini kazanan güvenlik kurumu yani polis teşkilatı içinde polislik güven ve erdemine yakışmayan kişilerin olması bizi asla güvenlik kurumuna karşı olan sevgimizi yok edemez.
   Polis teşkilatına güvenini kaybeden bir toplumda yasalar ve hukuk bir hiçtir. Polis ve güvenlik kurumlarını ayakta tutan vatandaşın polise karşı olan öz güvenidir. Polis ile vatandaş arasındaki öz güven ortamını çıkartırsak çatışma kültürü hakim olur.
   Gazeteci ve köşe yazarlarımız en güvenilir bilgileri güvenlik birimlerinden alırlar. Polis haftası kutlamalarında yazılarımızla devlet vatandaş – polis vatandaş işbirliğinin önemine vurgu yaparak güvenlik birimlerine olan sempatimizi dile getiririz.
   Yenişehir polis merkezinde son bir yıl içinde olaylarda şahit olduğumuz, toplum ve insan vicdanını yaralayan üç olay şahsen biz basın mensuplarını üzmüştür. Fakat bu üzücü olaylar bizim polis teşkilatına olan güvenimizi yok edemez
    İlk iki olayın detayına girmeyeceğim. Fakat son olan olayda yazar dostumuz Kemalettin OĞUZLUYA’ya karşı, çocuklarının dövülmesi, hakaret edilmesi olayının hiçbir haklı gerekçesi yoktur. Yapılanlar tamamen keyfi olup hukuki değildir.
   Dövülen ve hakaret edilen çocuklar acaba ne suç işlediler..? bu çocuklar esrar mı içtiler, tiner mi çektiler, hırsızlık mı yaptılar, birilerini mi dövdüler, kimselere sarkıntılık mı ettiler, polise taş veya Molotof mu attılar… Hayır Hayır Hayır…!
    Bu çocuklar ailesinden din eğitimi ve toplumsal saygı kurallarını aldıklarını çok iyi biliyorum. Keşke bende çocuklarımı böyle yetiştire bilseydim. Çok iyi biliyorum ki günümüz çocukları ve gençleri bunlar kadar devletine, milletine ve çevresine faydalı çok az kişi vardır.
   Emniyet güçleri bir taraftan suç potansiyeli yüksek olan gençleri ve çocukları kazanmak adına toplum destekli projelerle insanları kazanmaya çalışırken, diğer yandan gençleri ve çocukları döverek hakaret ederek yapılan toplum destekli çalışmalar maalesef maalesef imha ediliyor.
   Bu şekildeki olaylarla emniyet güçlerine ve polise bakış açısı acaba nasıl olur..? bir imam hatip öğrencisi bu tür hakaretleri asla ve hiçbir şekilde kabul etmez. Medya yazarlar derneği ve basın mensupları olarak bu olaylarla ilgili Şanlıurfa Valiliğine ve Emniyet Müdürlüğünün gerekli  hassasiyetini göstereceğine inanıyoruz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com