Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Piyasaları doğru analiz ederek hareket etmek gerekiyor


6 Şubat 2012 Pazartesi 21:59
Genel olarak gelişmekte olan ülkelerin borsalarındaki artışlara bakıldığında son gelişmeler çok net olumlu olarak görülüyor.

Önemli olan konu bu sürecin daha ne kadar devam edeceği.

Daha önceki para girişlerine baktığımızda genellikle saman alevi şeklinde değil. Fakat önemli olan konu, bu sürecin nasıl sonlanacağıdır. Varlık fiyatları yine balon yapmaya başlayarak ilerideki finansal istikrarsızlıkları da beraberinde getirebilecektir. Bol ve düşük faizli para, yine ekonomilerde herkesin arzu ettiği güzel sonuçları yaratmaya başlamış olsa da piyasaları doğru analiz ederek hareket etmemiz gerekmektedir. Dünya piyasaları şuan çok hareketli, uzmanların belirttiği gibi yukarı yönlü hareketler olabilir.

Para piyasalarına bakacak olursak;

Dolar; bugün 1.7525 seviyelerinde bulunan dolarda 1.75 seviyeleri destek noktası olarak görülüyor. Çünkü artık alım ağırlık bir döneme girdiğimiz görüyoruz. Dolardaki düşüşün en önemli sebebi, yurt dışından fonların ucuz para bulup, gelişmekte olan ülkelere girmeye başlamasındadır. Şu an kısa vadede ihtiyaç olunan dolardan daha fazla olduğu için dolar düşüyor. Fakat izlenen düşük faiz politikası nedeniyle önümüzdeki günlerde ithalat talebinde çok ciddi artışlar görmemiz muhtemel. Bu sırada dışarıdan gelen fonların normale dönmesiyle birlikte yeniden yukarı yönlü hareketler yaşanacağını uzmanlar belirtiyor.

Euro; Avrupa'da yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı bu haftayı düşüşle geçirdi. Önümüzdeki günlerde bu düşüş yerini az da olsa yükselişe bırakacaktır. Çünkü piyasada döviz döngüsü var. Euro TL karşısında haftaya yükselişle başlayacak gibi görünüyor.
Altın; ons'un  şu an 1762 dolar civarından işlem görüyor olması ile orta vadeli yükseliş devam edecek gibi görünüyor.

Bunun  en önemli sebebi de piyasaya yoğun olarak giren paralar ve bu paraların ciddi biçimde emtia piyasalarına çeşitli fonlar aracılığıyla giriyor olmasıdır. Bu aşamada altının hedef 1800 dolar civarı.  Eğilim oldukça sağlıklı ve istikrarlı bir artışı sinyal veriyor. Fakat orta vadede altında yüksek kar beklemek yanlış olur. TL bazında altın alanlar altın konusunda sabırlı olmaları gerekiyor.
Bol kazançlı günler diliyorum, sağlıcakla kalın.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com