Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Piyasalarda yılsonu beklentileri


8 Aralık 2011 Perşembe 12:02
Piyasalar bu sabah olumlu yönde açıldı ve endeks 55.138  seviyelerinin üzerinde yatay bir hareket izliyor. Piyasa şartlarına baktığımızda genel olarak olumlu bir yapı var. Endeksin bugün en önemli desteği 54.500 civarıdır. Bu desteğin aşağısını göreceğini düşünmüyorum. Euro-Dolar paritesinin yukarı yönlü güçlü bir hareket göstermemesinin nedeni yarın yapılacak Avrupa Merkez Bankası toplantısından faiz indirim kararı çıkması olasılığı olabilir.
 
Bu aşamada bekleyip görmekte fayda var. Ama  Pazartesi günü piyasaların çok hareketli olması muhtemeldir. AB’nin ciddi tedbirler alacağına inanıyorum, hisse oranlarınızı arttırmanız kazanç getirebilir. Eğer siz AB’nin alacağı ciddi tedbirlerin kazanç getireceğini düşünmüyorsanız hisselerinizi azaltıp dövize yönelebilirsiniz, geçen yazımızda da bahsettiğimiz gibi hareketli olan döviz piyasası kazanç getirebilir.
 
Yılın bitimine az bir süre kala piyasadaki son hareketler tamamlanıyor yavaş yavaş. Piyasalarda da hacimler azar azar düşmek yatırımcıların çoğu tatil moduna sanki giriyor. Sonrasında ise yeni yılla birlikte  Ocak ay’ının ilk haftasından sonra piyasalar ancak rayına oturur diye düşünüyorum. Piyasaların yoğun olarak yılsonu olması münasebetiyle bu durum aralığında dalgalanacağını bekliyoruz.
 
Bol kazançlar diliyorum, sağlıcakla kalın…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com