Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Piyasa Analizi (Altın – Borsa –Döviz Yorumları)


24 Kasım 2011 Perşembe 11:47
İMKB ve yurt dışı piyasalardaki son durumla ilgili olarak hazırladığım analizi sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle yurt dışı piyasalarda toparlanma yaşanmadığı sürece iç piyasada da baskının devam edeceğini bekliyorum.
 
Haftanın ilk gününe yurtdışı piyasaların negatif baskısı altında düşüş ile başlayan İMKB’de, faizlerin yükselişinden kaynaklı bankacılık sektörüne gelen satışlara, Rekabet Kurulu’nun 12 bankaya soruşturma açtığı haberi de eklenince özellikle bankacılık sektörü üzerinde satışların hızlandığını gördük. Diğer yandan ABD'de federal bütçe açığını 1,2 trilyon dolar azaltmak için yapılan görüşmelerin çıkmaza girdiği haberleri de satışları tetikleyen diğer bir etmen olarak gözükebilir. Yurtdışı piyasalarda toparlanma yaşanmadığı sürece, iç piyasada da baskının devam etmesi muhtemel görünüyor.
 
Yurtdışı piyasalar da ise Fransa ve Fransız bankalarının olası bir not indirimine karşı uyarılması ile satışla başlayan hafta, ABD’de bütçe açığını azaltmak için yapılan görüşmeden de olumlu bir karar çıkamayacağı yönünde gelen haberlerin de etkisiyle negatif yönde ve satışlar devam etmekte. Bu genel değerlendirmeyi haftanın tüm günlerine yayarsak EURO Bölgesi ülkelerinin borç sorunlarının çözümüne dair umutların azalması, yatırımcıların tedirginlik düzeyini arttırmaktadır. Borç sorunu ile ilgili net bir adım atılmadığı sürece negatif yönlü baskının devam etmesi ihtimal dâhilinde olabilir.
 
Sağlıcakla kalın…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com