Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

PES DOĞRUSU


Mehmet İMRE
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Seçim Meydanlarında 'kimseye ayrımcılık yapmayacağız herkes eşit olacak’kardeşlik olacak diyen, ‘’Bir siyasi Parti’’ eski yanlışları tekrarlamayacağız dedi ama ardından hemen çark etti. Halkın gözlerine bakarak utanmadan, sıkılmadan, yalan söyleyen ve küfür eden, bir parti Genel başkanı. Bu sözüyle başta imam hatip olmak üzere bazı meslek liselilerin polis meslek yüksekokuluna girebilmelerini sağlayan kanunun iptali için AYM ye başvurdu. 28 Şubat döneminde konulan yasağı savunur hale geldi. Şimdi sizlere dünden bu güne bu partinin bazı icraatlarına bakıp hatırlatmak istedim. İslam, Müslüman, yâda başörtüsü kelimelerini duyunca bu zihniyetin adeta kimyası bozuluyor. Halk’tan kopuk adeta halkın karşısında olan bir eski parti. Daha geçen hafta Cami minarelerine ucube dediklerini ve inanca hakaret içeren bir resim sergisi sergileyip Müslümanları aşağıladılar.

Aynı parti Genel Başkanı, "Hiç kimseye ayrımcılık yapmayacağız" taahhüdünden kısa bir süre sonra sözünden döndü. İmam hatip, sağlık meslek ve açık liselilerin polis meslek yüksekokulu sınavlarına girebilmelerine imkân veren düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne götüren parti, ayrımcılığın daniskasını yaptı. Geçmişte olduğu gibi katsayı adaletsizliğine verdiği desteği de halk unutmadı. ÖSYM Kanunu'ndaki ilgili maddenin iptalini isteyen bu siyasi parti, başvurusuna düzenlemenin bütün liseleri kapsamasını gerekçe gösterdi. Bazı meslek liselileri engelleyen düzenleme 28 Şubat sürecinin yasaklarından biriydi.

Anayasa'daki 'eşitlik hakkı ve kişinin istediği mesleği seçebilme özgürlüğü'ne dikkat çeken, AK Parti iktidarı iki ay önce Meclis'e teklif vermiş, söz konusu yasakçı düzenlemenin değiştirilmesini ve ayrımın ortadan kaldırılmasını sağlamıştı.

"Bu çarkçı ve adeta yalan makinesi olan parti'nin halk olarak gördüğü insanlar arasında meslek liselileri ve Müslümanları yok saydı. Bu ne yaman çelişki hem halkın karşısında, hem de halktan oy istiyor. Başörtüsü meselesinde ve birçok konuda söz konusu partinin sabıka dosyası çok kabarık. Çünkü kurulduğu günden beri sürekli İslam karşıtlığı ve Müslümanları hor görme gibi bir zihniyete sahip. Nitekim geçmiş tarihlerde ezanı Muhammedi’yi Türkçe okuttukları, o tarihlerde camilerin yüzde seksenini kapattıklarını, kalan Camilerimizi de farklı amaçlar için kullandıkları ve hatta “katırları’’camilere koydurduklarını, tarih şahitlik ediyor. Arapça ezan okuyanları da hapislere attırıyordu.

 Biraz daha irdelersek, o dönemde ekmeği vesika ile verdiklerini, akaryakıt, tüp gaz, yağ, şeker, kuyruklarını bizim yaş grubundaki insanlar hatırlarlar. Kıtlık ve fakirliliğin yanı sıra İşçilerin hiçbir hakkı, sosyal güvencesi ve sigortası yoktu. Milyonların hem ekmeği hem hürriyeti yoktu. Geçmişten günümüze ülkeyi ve halkı hep demir yumrukla ezmiştir. Şehirlerdeki çocuklara kur’an ve din eğitimi vermek yasaktı, verenler hemen yakalanır hapislere atılırdı. Risale-i nur okuyan Müslümanlar tutuklanıyordu. Kısaca Türkiye için hep kâbus olmuş her iktidara gelişinde İslam ve Müslüman karşıtı olmuş ve Müslümanları irticacı, yobaz, gerici olarak görmüştür. Bunlarla birlikte takke ile dışarı çıkmak poşu takmak şalvar giymek yasaktı ve yakalananlar cezalandırılıyordu. İşte, biz değiştik deyip yalan söylüyorlar amaç oy avcılığı yapmaktır. Bu konuda Müslümanların uyanık ve dikkatli olmaları ve bol keseden atanlara kanmamalarını tavsiye ediyorum.

 Allah bizlere bu yalancıların iktidar olduğu günleri göstermesin inşallah. ÂMİN. Bir başka yazıda görüşmek dileği ile


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com