Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

PAYLAŞMA KÜLTÜR܅


Recep Akyol
19 Kasım 2014 Çarşamba 10:42

Yardımlaşma, paylaşma ve kardeşliği emreden bir kültür ve bir yüce dinin mensuplarıyız. Bu anlamda çevremizde ve etrafımızdaki insanlarla dost ve kardeşçe bir paylaşım yapmak zorundayız. Bu erdemli davranışı yaptığımız ölçüde mutlu ve huzurlu bir toplum olabiliriz.

Birey ve toplum olarak yakın akraba ve yakın komşular ile iyi ilişkiler kurmak zorundayız. Yoksa toplumdaki bireyler olarak toplumu ve insanları tehdit eden ,huzur bozan gelişmelerle karşı karşıya kalırız.

Toplum olarak ve birey olarak sahip olduğumuz kültür savaş cephesinde bile ekmeğimizi, suyumuzu düşman askerlerle paylaştığımız bir gerçektir. En kötü şartlarda bile düşmanla ekmeğini, suyunu paylaşan dedelerin torunları olarak bizlerde bu geleneği kendi aramızda sürdürmek zorundayız.

Sınır komşumuz Suriye'den gelen insanların en fazlası hem ülke olarak, hem de İl olarak en fazla yardımı yapmaktayız. Bu dayanışma ruhu ve dayanışma kültürü tamamen İslami kültürün temelidir. Şanlıurfa insanları olarak geçmişte bu tür örnekleri Çanakkale, Yemen ve Kuruluş Savaşında görmekteyiz.

Aynı duygu ve düşünce ile hiç bir etnik ve mezhep farkı gözetmeksizin başta Büyükşehir Belediyesi Akçakale ve Suruç Belediyelerimizin önderliğinde insanlara yapılan yeme, içme sağlık ve barınma ihtiyaçlarını karşılayan herkese teşekkür etmek istiyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Genel Sekreter yardımcısı Emin ÖZÇINAR Bey'den Suruç ve Akçakale kaymakamlıklarından Allah Razı olsun. Şanlıurfa sivil toplum kuruluşları Başkanı Osman GEREN, değerli hocamız Adil SARAÇ ve diğer arkadaşların duyarlı ve özverili çalışmalarını takdir etmemek mümkün değildir.

Demokratik sivil toplum kuruluşları, İnsan hakları Derneği ve ülkenin her bir tarafından yardım getirenleri ayrı ayrı kutlamak gerekir. Bu güçlü dayanışma örneğine engel olmak isteyen sözüm ona Kürt ve Sol grupların tahrik eylemlerinin yine yardım yapılan insanlara zarar verdikleri açıkça görülmektedir.

Mağdur ve mazlum insanlara yardım için dayanışma ve birlik ruhunun daha diri tutulması yerine küfür ve ayrışma siyaseti ile bu insanlara ancak zarar verilmekte. Türkiye ve Mesut BARZANİ Kürt siyasi oluşumu yardımlarını inkar etmek ve dışlamak kime ne fayda verir. Bu tür davranışlar Militarist Kemalizme hizmet eder.

İnsanları dışlamak red ve inkar politikaları ile halkların kardeşliğine ve birliğine hep zarar verilmiştir. Dostluk ve paylaşmak kültürüne zarar vermeden birlikten yana olmak zorundayız..


YORUMLAR
  • yorum2014-11-23 11:20:05Kara

    Özellikle urfa merkezde çorapsız terlikle gezen kabansız savaş mağdurlarını görünce insan olarak üzülüyoruz yardım derneklerimizin sivil toplum kuruluşlarımızın köşe yazarlarımızın bu noktada önemli bir misyonu üstlenebileceklerini düşünüyorum

  • yorum2014-11-21 16:46:48Kara

    Bu zor günlerde suriyeli kardeşlerimizin her konuda destek olunması gerektiğini düşünüyorum siz de yazılarınızla önemli bir konuya dikkatleri çektiğiniz için tebrik ederim Allah yardıcı olanlardan razı olsun

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com