Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

PARALEL YAPININ KÜRT AŞKI


Recep Akyol
2 Haziran 2014 Pazartesi 17:24

 Kürt sorunu dünya siyasetini çözülmesi gereken olmazsa olmazıdır. Ülkemiz başta olmak üzere Mezopotamyanın ve orta doğunun başta gelen bu sorunu ortak çıkarlar doğrultusunda çözülmesi herkesin ve her kesimin ortak çıkış noktasıdır. Başbakan Erdoğan 2023 tarihini işaret etmesi Ortadoğu’da birçok sorunun çözümüne vurgu yapmakta. Yeni Türkiye’nin önüne çıkabilecek Lozan eksenli azınlık sorunlarına çözüm getirmesiBaşbakan Erdoğan’ın ileri görüşleri taktir edilmelidir. Kasım 2013 yılındaki Başbakan Erdoğan Kürdistan Yönetimi Başbakanı Mesut Barzani Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses ile beraber TÜRK-KÜRT iş adamları ve siyasetçilerin buluşması toplumsal barışı güçlendirirken yüzyılların özlemi gerçekleşmiş oldu.

İşte onlar bunu hazmedemediler.Kürtlerle olan bu barışı hazmedemeyen güçler AK Parti içindeki F. Tipi örgütlenme ile taksim gezi olayları ile toplumsal tepkilerle iktidar karşıtlığı temelinde Türkiye barışına son vermeye çalıştılar. Gezi eylemleri göstericileri arasında antikapitalist sözde Müslüman topluluk ki F.tipi cemaat üyeleri idiler, yani AK Parti içindeki paralel eylemleri ile kendilerini iyice dışa vurdular. Böylece artık saflar iyice netleşmiş oldu. Hedef geniş çaplı bir halk hareketi görünümü verip AK Parti iktidarını yok etmekti.

Daha önce Ergenekon sorgulama ve soruşturmaları ile birçok Askeri tutuklatan F.tipi paralel yapı Kürtleri bu yelpaze içine çekerek kürt siyasetçileri başta olmak üzere diğer aydın ve yazarları eleştirerek etkilemeye Devlet içinde paralel bir güç oluşturan cemaat 17 ve 25 aralık 2013 tarihlerinde yargı darbesi ile 30 mart 2014 yerel seçimlerinde etkileyerek iktidarı yıkma girişimine Kürtleri çekmek isteseler de Kürtler bu oyunu bozdular.

Başta Asya, Orta Doğu ve Afrika ülkerinde ki okulları ile küresel bir tehdit haline gelen büyük F. Tipi örgüt yapısı bu defa ırak Kürdistan yönetimi içindeki açmış oldukları okularda örgütlenen bu yapı Kürdistan baş bakanı Mesut Barzani’ye suikast düzenleyerek ayağından yaraladılar.

Kürt siyaseti ile barışa adım atan R.Tayip Erdoğan iradesini yıkıp onun yerine yoksul ve mazlum kürt ve türk gençlerine kanlı bir gelecek hazırlığı yapan paralel yapı medyası ve marjinal sol yazar çizer ekibi ‘ Aleviler tamam ama bu Kürtlere ne oldu ‘ diyerek kürt siyasetini gezi olaylarını içine çekmeye çalıştılar. 

Orta doğuda çeşitli entrika oyunları ile perişan edilen Kürtler kendi ayakları üstünde durup iradelerini paralel yapıya teslim etmeyerek orta doğuda yükselen kürt ve türk ekonomik iş birliği ile sağlam adımlar atılırken paralel yapı özgürlük ve barış duvarına toslaması kaçınılmaz oldu.


YORUMLAR
  • yorum2014-06-04 12:54:40ilker batu

    Cani fettoş ile appoş el ele verip Türkiyeyi itibarsızlaştırma gayteri içindeler.Kahrolası hainler.

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com