Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

PARALEL DARBE PLANI


Recep Akyol
23 Ocak 2015 Cuma 15:12

    İktidar karşıtı tüm muhalif Partiler Cephesinde duran güç ve STK’lara baktığımızda 14 yıl önce ki İktidar partilerini tekrar iktidara talip bir siyaset yaptıkları görülmektedir. AK Parti ve özellikle R.Tayyip ERDOĞAN karşıtlığı bir cephe direnişi ile yapılan tüm karşı siyasi söylemde bulunanlara da halkın bakış açısı hiçte olumlu değil.
    Halk arasında söylenen “Yemezler Artık” algısı tam anlamı ile kabul görmüş yani eskimiş politikaları eskimiş siyasetçilerle ülke yönetimine kalkışmak artık para etmiyor. Millet bu tür ucuz politikalara rağbet etmiyor. İktidara karşı yapılan direniş AK Parti İktidarına giderek puan kazandırıyor.
    Ülke güvenliğini ön planda tutan tüm görüş ve düşünceler 7 Şubat girişimi ile devletin aslına karşı yapılan darbe girişimleri her ne kadar Hakan FİDAN hedef alındıysa da asıl hedefe konulan İktidar ve R.Tayyip ERDOĞAN’dı. Gezi olayları ve 17–25 Aralık operasyonları Paralelci Cephe’nin hedefi AK Partiye ve R.Tayip ERDOĞAN’a diz çöktürme operasyonuydu.
    Yeni Türkiye politikaları üzerinde yorum yapıp görüş belirtenlerin çoğu gelinen noktada Türkiye’nin Demokratikleşme ve Barış sürecini imha edip Kürt sorununun önüne set çekip, Türkiye toplumunu eski çatışma ortamına götürmektir.
       Böylece tüm demokratik kazanımlara darbe vurarak Devlet içinde Devlet olma istek ve arzularını gerçekleştirmek paralelci yapının esas amaçlarıydı.
    Cemaat yapılanması ile CHP, MHP, Sol parti ve grupların arkasına gizlenerek yapılmak istenen Darbe girişimi Yerel Seçimler öncesinde AK Parti’ye yenilginin önünü açmaktı.
          Fakat yıllardır Amerika’da faaliyetlerini yönlendiren cemaat kadrolarının planları tutmadı. Çünkü onlar çok daha önceden yakayı ele vermişlerdi. Millete ise onlara tokat atmak düştü.
    Tüm bu yapılmak istenen Bizans oyunu girişimleri R.Tayyip ERDOĞAN’ın MİT Krizinde ki tepkisel dik duruşu karşısında cemaatçi yapı bu defa onlar diz çöktüler. T.Tayyip ERDOĞAN’ın Devlete sahiplenme onur ve gururunun arkasına CHP ve MHP’li kesim den de destek geldi. Türkiye’de ki askeri darbe geleneği yerini Sivil Darbe ile Güvelik ve Adli yargıç Savcı mensupları tarafından Darbe yapılmak istense de dikiş tutmadı.
    Cemaat okullarının tümünde İngilizce dersinin Türkçe diline oranla çok daha fazla olması, Türkî Cumhuriyet vatandaşlarının Türkiye’ye gelebilmesi için önce Rus vatandaşı olmaları, Cemaat okullarında ki Türkiye sevdasında ne kadar samimi olduklarını ortaya çıkmıştır.
    Askeri tank paletleri ile Ankara Sincan sokaklarında yapılamayan kuşatma cemaat yapılanması ile yapılmak istenen Darbe planı da aynı merkezden kumanda edilmiştir. Paralel yapı darbe planı için askeri kamuflaj yerine İslami Kamuflajı seçse de bu halk onların oyununa gelmeyecektir.
       Şu bir gerçektir ki Barış sürecinin iki ayağı vardır.. yani Barışın iki tarafı var bincisi Yeni Türkiye Politikaları ve Demokratikleşme süreci tarafı diğer tarafı da Kürt siyasi hareketi ve Kürt çoğunluğun Barış süreci yanlılarıdır. Bu günlerde Cizre’deki olaylarla Barış süreci sekteye uğratılmak isteniyor..
      Avrupalı özgürlükçü taraflar Cemaat ayağı ile bu süreci bitirmek istiyor.. Bu anlamda açıklama yapan BDP Genel Başkanı Selahattin DEMİRTAŞ Cizre olayları ile ilgili olaylardan İktidar ve Cemaat mensuplarını suçlamasında doğru tespitler var..
    Ancak Selahattin DEMİRTAŞ Cemaat yapılanmasının Kürt Siyasi Hareketi ve Kürtlere verdiği zararı nasıl bilmezmiş gibi açıklamalar da bulunması  çok yanlıştır.. Cizre’deki karanlık olayları bulup meydana çıkarmak öncelikli olarak Bölgedeki tüm Kürtlere düşüyor.. Çünkü bu olayların mağduru olan Kürtlerdir..
    Bir diğer tehlike de cemaat okullarında ki abiler ve ablaların kader birliği yapmaları. Bu tür gelişmeler bir çok aile yıkımlarına da neden olmaz inşallah diyoruz. Din sevdası adı altında Devleti ele geçirmek Dine zarar getirir..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com