Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ahmet Davut MİLASLI

OYNANAN OYUN, KİMSEYİ DEĞİL ERDOĞAN’I BİTİRME PLANIDIR


Ahmet Davut MİLASLI
1 Aralık 2013 Pazar 21:11

2004 yılında Milli Güvenlik Kurulunun hükümete tavsiye ettiği bir karara göre hükümet Cemaati bitirmek için yeni ve etkin bir takip başlatacaktı. Herkes bilir ki, o zamanlar hükümet zaten darbe senaryolarının kıskacındaydı ve başı rahat değildi. Hatta Arınc’ın ifade ettiğine göre, Başbakan MGK toplantılarına katıldığı zaman paşalar ona yüz vermiyorlar ve ona merhaba bile demiyorlardı. Böyle bir zamanda alınmış olan bir tavsiye kararı ne ifade etmiş acaba? Aradan 9 yıl geçtiği halde cemaatin kılına kimse dokundu mu?  Denilebilir ki, cemaatin 10 yıl zarfında kat ettiği mesafe, eğer AK parti hükümeti olmasaydı bu mesafeyi 30 yılda alamazdı.

Peki, Cemaati bitirme planıyla ilgili karar madem birilerinin elindeydi, şimdiye kadar neden sakladılar? Neden Dershanelerin dönüştürülmesi meselesi gündemi işgal ettiği bir sırada piyasaya sürüldü? Bunu anlamak zor değildir. Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki, 2004 yılında MGK’da alınan tavsiye kararının medyaya sızdırılması ve Hoca Efendi’nin ifadesiyle “Maşerî vicdanda” yankı bulmasının arkasında, tıpkı Gezi olaylarında olduğu gibi,  Batı’nın ve ABD’nin gizli güçlerinin etkisi vardır. Başka bir deyimle, dersahanelerin dönüştürülmesi etrafında koparılan fırtına, gezi olaylarının bir devamıdır, hükümete ve Sayın ERDOĞAN’a kurulan komplonun bir parçasıdır.

Batı'nın ve ABD’nin gizli güçleri, zaman zaman Türkiye’de derin operasyonlar yaparlar. Fakat ilk defa Türkiye’de istikrarlı bir hükümet kurulunca hesapları tutmadı. Hükümeti zora sokacak olaylardan medet umdular. Bu olayları çıkaranların tek amacı vardır o da şudur: Bunlar müttefikleriyle birlikte ülkeyi kaosa sokmak istiyorlar. Fakat işin üzücü yanı, cemaat içinde yer alan ve paradan başka kutsal tanımayan bazı ihtiraslı holdinglerin bu olaylarda Batılılara alet olmalarıdır. Hakan FİDAN olayıyla başlayan ERDOĞAN’ı bitirme planı Gezi olaylarıyla devam etti ve şimdi de dershanelerin kapatılması etrafında koparılan fırtınalarla hızlanmış durumda.

Oysa aklı başında herkes biliyor ki,  daha önce cemaat içinde kalmış olan Hakan Fidan’la ilgili operasyonun asıl amacı, birçok KCK mensuplarına ve Hanefi AVCI’ya yapılan operasyonda olduğu gibi, bir sabahın köründe Başbakan’ın evine gidip “terörle mücadele yasasına muhalefet ve terör örgütü ile temas kurmak” suçlamasından gözaltına alıp tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etmekti…

Hoca Efendinin “Derhanelerin kapatılmasının maşeri vicdanında bıraktığı tesir bana söz söyleme ihtiyacını bırakmıyor” şeklindeki sözünden anlaşılıyor ki, asıl mesele, Gezi olaylarında olduğu gibi maşeri vicdanı (kamuoyunu) etkilemek ve en azından Tayyip Erdoğansız bir Ak Parti oluşturmaktır. Belki o zaman sözlerini geçirebilecekleri bir hükümeti yakalamış olurlar.

Perde arkasında çalışan gizli güçlerin istekleri bellidir. Bunlar eski Türkiye özlemi içindedirler. Devlet kaynaklarının hortumlandığı, yolsuzlukların yüzde elli seviyelerinde olduğu ve terör ekonomisinin canlı olduğu bir Türkiye istiyorlar. Hiç kuşkusuz Türkiye’den hoşlanmayan birçok devlet de bunu istiyor. Çünkü ekonomik sıkıntılarla ve terörle boğuşan bir Türkiye'nin kimseye bir zararı yoktur. Aksine böyle bir Türkiye muhaliflerin iştahını kabartmaktadır.

Hükümete düşen en önemli görev bu gizli ve pervasız güçlerin ve onların bizdeki işbirlikçilerinin maskesini düşürmektir. Hükümet yargıya ve emniyet güçlerine hâkim olmalıdır. Aksi takdirde böyle belgeler daha çok sızacak ve hükümete şantaj vesilesi yapılacaktır. Bu yabancı gizli ellerin Türkiye medyası içindeki işbirlikçilerinin maskesi düşürülmediği sürece hükümet her böyle şantajlarla karşı karşıya kalacaktır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com