Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

ORTADOĞUDA SELAHADDİN OLMAK


Recep Akyol
10 Temmuz 2014 Perşembe 09:03

      Ortadoğu halklarına ve Milletlerin elinden dini olmak yerine tahrip edilmiş bir din ile yönetimleri  kullanmak Batılı güçlerin ve Sömürgeci zihniyetin vazgeçilmez yaptırımlarının en önde gelenidir. Ortadaoğu,nun sıcak savaş fündemi Büyük değişim ve dönüşümlere gebedir. Bu anlamda Kürt ve Türkmen Cephesi,nin işbirliği yapmaları kaçınılmaz hale gelmiştir. 

       Ortadoğu Model olarak Yeni Türkiye Barış süreci ile beraber Yönetimsel olarak Kürt ve Türkmen Cephesi her olanda işbirlikleri kendi kaderlerine yön vereceklerdir.. Petrol paylaşımından dolayı herkes payına düşene rıza göstermeleri gerekir..

      Günümüzseki  bu çatışmalar islam tarihinde bozguncu hareket Sıffın savaşı yani safların değişmesi savaşı olarak ihanet ve bozgunculuğun ilk tohumları bu olaydan sonraki süreç ile günümüze kadar gelmiştir. R.Tayyip ERDOĞAN ve Yeni Türkiye politikaları ile Ortadoğı paylaşımcu bir Petrol politikası ile Selehaddini Eyyubi,ye örnek olabilir..

      Özellikle Hazreti Hasan ve Hüseyin’in şehit edilmesi ile İslam’ı kendi emellerine göre yönlendirip yönetenler güç oluşturmak adına her türlü hile ve bozgunculuk meşrulaştırmış olup Ortadoğuda Yahudi ve Hristiyan şehir ve kaleler tek tek geri alınmaya başlanılmıştı.

       Oratdoğuda İslami Devletlerin ve Nezheplerin kutuplaşarak çatışma  iklimlerinde  yetişen büyüyen Selahaddini Kürdi kendine has asaleti, almış olduğu İslami ilmi ve eğitimi ile adıyla özdeşleşen Selahaddin Dinin direği ismine yaraşır beceri ve adalet yönetimi ile destanlaşmıştır. Ama neden izinden gidilmez… ? 

       Bugün ortadoğu coğrafyasında yaşanan vahşet ve zulmün tek reçetesi Selahaddini Kürdi’nin yaşamı ve mücadelesi ile büyük

başarılara imza atılırken, Günümüzde ise  Arap ve İslam coğrafyasında birbirleri ile çatışma halinde olan Devlet ve mezhepler aynı senayo ile birbirlerini yok etmekteler.

       Peki  Selahaddini Kürdi’nin şahsiyetli duruşu ve almış olduğu Eğitim gibi medreseler yok mu  ki ? Selahaddini Kürdi’nin almış olduğu  “ Emri bil maruf nehyi münker “ yüce Allah’ın emir ve yasaklarından sakınmak çok mu zor… ? Selehaddin Eyyubi,nın Kürt Arap veya Türk olması önemli değildir..Önemli olan hiçkimseyi dışlamadan Adaletle hükmetmesidir…. İşte Başbakan bu Kutlu görevi yapabilir..

       Militarist Kemalizm, Para babaları, Sultanlar, Beşerlerin izinden  gidenler Akif ERSOY’LAR, Celaleddini RUMİ’ler, Hacı BEKTAŞ’LAR, Saidi KÜRDİ’LERİN izinden maalesef gidilmiyor.  Günümüzde bütün bu olumsuz Yönetimlere son veren Tayyip ERDOĞAN bu role soyunmalıdır..

       Bu liderlerin ortaya koyduğu hayat gerçeği örnek alınmıyor. Medreseler kapatılıp camilerin elektriği ve içme suyu borçlarından dolayı kapatılırsa elbette ki Oğul Babayı, Kız Annesini cahil bir genç  Atasını hem kurşunlar hem de boğazlar.

       Arap dostlarımız kızmasınlar ama bir taraftan Saddam’a kanlarını ve canlarını feda edenler Selahaddini Eyyubi’ye savaş açtılar. İste bu dengeler ve faaliyetler ve politikalar değişikliği  yüzleri maskeli kılıktan kılığa giren canilere daima hizmet ederler.

       Selah-ad-din “ Dinin onuru “ ismini sonradan alan bu büyük komutanın adı  Yusuf. Yaşamı boyunca saray hayatından uzak, çadır içinde yaşamış, kürt dilini fazka konuşamayan Kürt komutan ve Lider bu tavrından dolayı Kürtlerin bir kısmı tarafından eleştirilmiştir.

       Dünyada kutsiyet bakımından İran Liderleri İmamet makamı ile şereflernirken Osmanlı Padişahları ise Hilafet ile şereflenmiştir. Dinin

onuru lakabı ile Selahaddini Kürdi ise Ehli Sünnet ve Şia taraflarını tek İslam ordusu çatısı altında dönemin en büyük Emperyalist güçleri olan İngiltere, Fransa ve Alamn ordu birliklerini yenilgiye uğratan tek liderdir. Tayip ERDOĞAN,NIN Şahsın,da bu liderlik vasıfları bulunmaktadır..

        Hristiyan Haçlı ülkelerinin oluşturdukları askeri güce karşı İslam emirlerini ve liderlerini islam Birliği Konferansını gerçekleştirerek Kudüs’ü  Haçlılardan alarak İslami birliği sağlayan Selahaddini  Kürdimin bu başarılarının tekrarlanacağı beklentimiz devam ediyor...


YORUMLAR
  • yorum2014-07-12 13:35:19MEHMET KESKİN

    SELEHADDİN OLMAK PAYLAŞMAKTIR...sELEHADDİN OLMAK KARDEŞLİKTİR....SELEHADDİN OLMAK YİĞİTLİKTİR..

  • yorum2014-07-11 06:09:23Can YÜKSEL

    Eğer yazı ve bilgiler doruysa Selettin Eyybi modeli ortadğuya örnek olmalı...Milletler daha ne bekliyor...

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com