Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

ÖNEMLİ SEÇİM TESPİTLERİ


Recep Akyol
4 Mayıs 2015 Pazartesi 18:17


Sayın Genel Başkan yardımcımız Şanlıurfa AK Parti teşkilatının kuruluş çalışmalarınız da ki gayret ve çabanızı biliyoruz. Tahminim Yine iş başa düştü. Sizlerin Gayret ve çabanız ile Urfa daki durağan olan AK Parti siyaseti inşallah tekrar eski günlerine dönecektir. Mazhar Bey ve A.Kerim GÖK Bey beni tanırlar..
A-) 1- Öncelikli olarak Harran da ki Arap oyları AK Parti için HDP'ye karşı üstünlük sağlar. Bu nedenle Harran ovası ve Akçakale'de 2 vekil çıkaracak bir oy potansiyeline sahiptir.
2- Harran ve Akçakale'deki MHP tabanı veya MHP'ye verilecek oyları kazanmak için Harran ve Akçakale Belediye ve AK Parti ilçe başkanlarının dışında Arap kanaat önderleri ve Eyyubiye SKM Başkanı Köklü ve Asil bir saygınlığı olan Mustafa AĞAR üst seviyede çalışmaları bulunmalıdır...
3- Her bölgede olacağı gibi Harran ve Akçakale'de Şıh ve Muhtarların Aktif ve İkna çalışmaları çok daha iyi neticeler verir. Buradaki seçmen her haftada bir ziyaret edilip ilgi gördükleri his edilmeli
4- Özellikle bu bölgelerde muhalefetin Diyanet Kurumunun kaldırması, Cemaat ve Tarikatların kaldırılma olayı siyasi olarak ele alınırsa ikna çalışmalarında çok daha etkili olur.
5- Ortadoğu'daki savaşların yaratmış olduğu tüm olumsuzluklara karşılık Türkiye'deki barış ortamının devamı için AK Parti'nin desteklenmesi gereği ve zorunluluk söylemleri sıkça ifade edilmelidir.
B-)  Viranşehir ve Ceylanpınar'daki Kürt seçmenlerine karşı Türkiye'deki Barış süreci ile beraber AK Parti iktidarının ve Cumhurbaşkanı R.Tayyip ERDOĞAN'IN Kürt kazanımları haklarına imkan tanıyan tek lider ve tek İktidar olduğu gerçeği sürekli ifade edilmeli.
1-  Devletin ve Kürt siyasetinin uzlaşma ve barış çalışmaları temelinde büyük oranda mütabakat sağlanmış olup, artık kan dökmenin hiç kimseye fayda sağlamayacağı, olası çatışmaların başta Kürt ve Türk halklarına vereceği zararlar ısrarla dile getirilmeli.
2- Kürt kültürünün temelinde İslami Medreselerde büyük İslam alimi ve düşünce adamlarının yetiştiği ifade edilip günümüzdeki muhalefet anlayışının Kürt kültürü geleneğine uymadıkları gerçeği ve söylemleri öne çıkarılmalıdır.
3- HDP oylarına karşı Türkiye deki diğer Kürt partiler olan KDP, HAKPAR VE KADEP temsilcileri ile görüşmeler yapılarak Kürt tabanı oylarının AK Partiye yönlendirilmesi sağlanmış olur.
4- Suriye Kobani'de Suruç, Birecik ve Bozova bölgesinde yerleşen Kürtlerin kendi akrabalarına karşı HDP ve PYD'nin olumsuz davranışları Kürtlere zarar verdikleri ifade edilmelidir. Kobani dayanışma platformu ile sıkı bir yaklaşım ve iletişim çok faydalı olur.
5- AK Parti'nin ve R.Tayyip ERDOĞAN Türkiye'sinin Barış süreci inşaası ile beraber Kürtlerin kendi iç çatışma ortamını dahi ortadan kaldırdığını ve kardeşkanının durdurulduğu söylemleri ve ifadeleri sıkça söylenmelidir.

6- Suruç, Akçakale ve Bozova'ya yerleşen Kobani li ailelere AK Parti teşkilatlarının ve özellikle İstanbul ve AK Parti Teşkilat başkanı Selim TEMURCİ Bey önderliğinde gelen 200 tır ihtiyaç malzemelerini dağıtma olayı yeni Türkiye'nin barış ortamı için yapılanlar samimiyetin bir ,ifadesi olduğu gerçeği vurgulanmalıdır.
Suruç a getirilen Fırat suyu ekonomik getirisi, Birecik te Baraj İşletme ekonomisi ve Fıstık işletmeciliği Halfeti de Turizm ve Fıstık işletim tesisleri nin dışında bu ilçelere Mavi Tren Projesi özellikle ifade edilmelidir..
Esnaf odaları temsilcileri ile beraber STK Başkanları ve Belirli Vekillerle beraber Şehir merkezi gezileri çok faydalı olur.. Her yıl yapılan Yoksul Ailelere Ramazan Ayı Gıda yardımı paketi kayıtları ve tespitleri 10 mayısta başlayıp Dağıtımı 20 Mayısta yapılmalıdır..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com