Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Neyin sevgisi


Mehmet CENGİZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Sevgililer günü kutlanacakmış. Neyi seviyorlarsa? En çok parayı sevenler sevgiden ne anlar? Malzemesi kadını sömürmek olanların sevgiden dem vurmaları ne derece samimi? Üniversite kapısından kovan, hor gören, bir metre bez parçasını tahammül edemeyen sözde çağdaşlar sevgiden ne anlar? İşsizlere iş bulamayan yerli Soros'lar sevgiden ne anlar? Zinayı çağdaşlık sayan, faizi gelir kaynağı kabul eden, emici vampirler sevgiden ne anlar? Sevgililer günü bahanesi ile çiçek satışı emiciliği ile gözü yaşlıları sömürenler sevgiden ne anlar. Irak'ta Afganistan'da, Filistin'de, sadece Müslüman kanı dökülen, aileleri yıkılan, ülkeleri viran olan, bir tas sıcak çorbaya muhtaç insanların dertlerini dert edinmeyen, Zülumlarına ortak olanlar, sevgiden ne anlar? Zinayı suç olmaktan çıkaran, evli bir kadınının başka birisi ile sefa sürmesini mubah gören, içki içmekle hayatı sönen, menfur olayı meşrulaştırmaya çalışan, soysuz kalemşorlar sevgiden ne anlar? Kırk altı yıl devleti yöneten, dünyaya hükmeden, camisi ile Medarı iftiharımız olan bir padişaha sanat adı altında saldıran sözde sanatçılar sevgiden ne anlar? Devlet malını babalarının çiftliği gibi kullanan, zengin olan, yandaşlarını şişiren, halka tepeden bakan miras yediler sevgiden ne anlar? Gençliğin köksüz yetişmesini teşvik eden, gençliği bozmaya çalışan, sahte aydınlar sevgiden ne anlar? Açlık nedir bilmeyen, yetimin, dulun, akan gözyaşının ızdırabını anlamayan, siyasetçi, yönetici, acımasız ruh sevgiden ne anlar? İsrafta boğulan, halkın arasına katılmayan, el kaldırmak indirmekle iş yaptığını zanneden, oy zamanı bir oy için kul köle olan güruh sevgiden ne anlar? İnsana beslediği k…pek kadar değer vermeyen, inançlara saygısız olan, bir avuç bozguncu sevgiden ne anlar? Parti liderini, şeyhini, seydasını, ağabeyini dinin üstünde görenlerde sevgi bulmazsınız. Ağlatanlar, yetim bırakanlar, zulümden haz duyanlar sevgiden anlamazlar.

Bu saydıklarım sahte laik, Kemalist, demokrasi ile yönetilen bir sistemin eksileridir. Sevgi insanın genlerinde mevcuttur. Sevgimiz neye olmalıdır? Nasıl olmalıdır? Şunu kesinlikle bilelim ki, bizler inancımız gereği her şeyi severiz, sevmemizde maddi yönden karşılıksızdır. Biz severiz yaratılanı yaratandan ötürü. Sadece bir gün değil, her gün severiz biz. Kalpleri katı, ruhları kirlenmiş, egoları gemlenemez insan tipinde sevgi bulamazsınız. İki günü eşit olanın, nefsi için istediğini din kardeşi için istemeyenin, komşusu aç iken kendisi tok yatanın, günde beş kere ruh temizliğini yapmayanın, Allah'ın ipine sımsıkı sarılmayanın, "Sen çalış ben yiyeyim" zihniyetinden kurtulmayan insan tiplerinde gerçek sevgi bulamazsınız. Sevgimiz Allah'a Peygamberine, sahabelerine, islam âlimlerine, kısacası sıratı müstakime olmalıdır.

14 Şubat'ı 15 Şubat'a bağlayan gece mevlit kandilimizdir. Karanlıkları aydınlatan, insanlığı şirkten arındıran, insanlığa değer kazandıran, putçuluğa son veren, insanları tek yaratıcıya davet eden, insanı insana kul olmaktan kurtaran, cihan peygamberi, Kuran mubelliği, Ahlak numunesi, Rahmet Peygamberi, Hz. Muhammed (S.A.V.)'in doğum günüdür. İnsanlık yaşantısına muhtaç, asıl sevgimiz bu olmalıdır. "İman etmiş olamazsınız bir birinizi sevmedikçe" diyen bir peygamberin ümmeti, olarak sevginin zirvesini haykıran Yüce Resule salât ve selam olsun. Tüm inananların mevlit kandilini tebrik ediyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com