Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

NESLİMİZİ BOZMAYA ÇALIŞIYORLAR


Mehmet CENGİZ
3 Mart 2013 Pazar 16:07

İnsani değerlerden biri de nesli korumaktır. Aklı başında her devlet, fertlerinin yani nesli korumak asli görevlerindendir. Her doğan çocuk İslam fıtratı üzerine doğar. Anne babası, toplum, çevre, çocuğa yön verir. İnancını şekillendirir. Teknoloji ne kadar ilerledi ise nesiller o kadar bozuldu diyorum. Görünen tablolar onu gösteriyor.

Teknoloji güzel bir şeydir, ilerlemeye aday ülkeler, bütçelerinin çoğunu, insan enerjilerini sanayi ve teknolojiye ayırırlar. Ancak, kötü ellerde olursa amacına göre kullanılmazsa,  insanın başına Teknolojinin getirmeyeceği bela yoktur. Genç nesillere bugün top musallat edilmiş, inanç ilkesi haline getirilmiş, genç nesillerin çoğu dinin ötesine top muhibbi, taraf fanatiğidir. Uyuşturucunun her çeşidi genç nesillere reva görülmüş, para, servet kazanma uğruna, gençlik sefalet girdabına atılmış. İnternet cep telefonları, gençliği öz benliğinden koparmış, nikâh dışı evlilikler çoğalmış, intiharlar normal karşılanmıştır. Cezaevleri tıklım tıklım dolu, suç oranları çok yüksek, trafik canavarı her gün can alıyor. İnsan öldürme bir kuş misali, demek ki, nimet ne kadar çoğalırsa insanoğlu o kadar kuduruyor. İnsanı frenleyen tek şey var oda inanç sistemidir.

Bir ülke nesline önem veriyorsa o ülke medeni bir ülkedir. Yiyecek içecekler nesli etkiler. Abdestsiz çocuğuna süt emzirmeyen anneler bize lazım. Hazır mamalarla, aromalı içeceklerle, çocuk bezleri ile büyütülen çocukta hayır yoktur. İslama göre yiyecek ve içeceklerden süzülen meydana gelen, meni bile, anne baba, İslami kurallara, boğazından geçirdiklerine riayet etmiyorsa, ana rahmine düşürülen çocuğu etkiler. O meni ki, dört mezhebe göre murdardır. Fakat insanın teşekkülü için bir mayadır. Ne olduğu belli olmayan en çok marketlerden alınan gıdalara çok dikkat edilmelidir. Organ nakli ile insanı aşı yapıyorlar, tüp bebekle bizi çocuk sahibi yapıyorlar. Dini boyutunu gerçek hocalarımız açıklasınlar. Şimdide hızlı bir şekilde süt bankası diye bir şey ortaya attılar. Kafalar çok karışık, bu konu ile ilgili din işleri yüksek kurulunun fetvasını okudum. Beni tatmin etmiyor, bana yavan geliyor süte su karışımı gibi bir şey.

İslama savaş açanlar, nesli o kadar bozdular, hala bozmaya çalışıyorlar, demek ki, bozmaya doymamışlar, bu sefer nimet olan sütle nesli bozmaya çalışıyorlar, Anne sütü, kullanımı, Kuran’ı Kerimde, hadislerde, fıkıhta, geniş bir şekilde anlatılmış, rast gele bir annenin sütünü bir veya birkaç çocuğa verilmesi büyük bir cinayettir. Nesli bozmanın masum bir ifadesidir. Nikâha inanmayanların bir tuzağıdır. Dindar veya muhafazakâr bir iktidar döneminde bu cinayetin işlenmeye konulması, istenmesi, tesadüfî değildir. Ben kasıtlıdır diyorum. Ehli insaf! bu nesli bozucu, hain tuzağa fırsat vermemelidir.

Laik, ladin, Kemalist sistemin savunucularına inanmıyoruz ve güvenmiyoruz ki, Anne sütü, dini emirlere göre çocuğumuza verilsin. Sağlık bakanı halkın arzularını nazara alacağız diyor. Sayın bakan! Siz halkı bırakın, anne sütü hakkında İslam Dini ne diyor ona bakın, bunu demiyorlar. O zaman kafalarda ki sorular daha da çoğalıyor.  Müslüman olsun olmasın kadının sütü temizdir. Müslüman olmayanların insan olmaları nedeniyle organları ve sütleri temizdir. Müşrikler necistir ilahi fermanı akaidi yöndendir. İnanmamakla ilgilidir. Ancak, Müslüman bir annenin bebeği Müslüman bir süt anne  tercih etmelidir. Çünkü irsi olarak sütün bebek üzerinde çok etkileri olur.

Çağdaşlar, Avrupa hayranları, şimdi mi anne sütünün iyi olduğunu öğrendiler. Önderimiz Muhammed (SAV) sütannesi vardı İslam dini gelmeden önce, sütannesinden beslenmişti, adı Halime idi. İnanç sistemimize inanmayanların süt emme gibi dini bir konuda, anne sütünü toplaması, muhafaza etmesi, başkalarına vermesi yetkisini kimden alıyorlar. Bu bir nesli bozma projesidir. Daha düne kadar dini yaşayışımdan ötürü bana irticacı diyenlerin, neyine güveneyim, kimi kandırıyorsunuz.

Derdiniz anne sütü tıbben iyi imiş, dinen demiyorsunuz ya; Sizin çabanız bebeğin gelişimi değil, tam tersi nesil bozma kurnazlığıdır. Eğer gerçekten samimi iseniz, bu görevi gerçek din adamlarına verin, tüm organizasyonu onlar yapsın her İl veya İlçemizde çokça değerli din adamlarımız var. Bu şekilde İslami kesim ancak size inanır. Zina suç olmaktan çıkarıldığı gibi, bu konuda da acaba AB nin açılan bir faslı olmasın? Ciddi bir konu olmasına rağmen çok kişi gündemine almıyor bile bu konuyu, helal süt emen, aileye, nikâha, önem veren bir nesli bozmazlar inşallah. Ancak geçmişte haram süt emmişlerin milletin başına musallat oldukları gibi,bundan sonra olmaması  için bu konu herkesin gündeminde olmalıdır. Yoksa vebalı çok ağırdır.

Son olarak temiz ve helal süt emmiş Müslümanların sütünü bozmaya, Allah’ın izni ile kimsenin gücü yetmeyecektir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com