Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ahmet Doğan

NELER OLUYOR BİZE..


Ahmet Doğan
4 Ağustos 2015 Salı 10:40

Bu satırları yazarken ne kadar zorlandığımı bilemezsiniz değerli okurlar. Yaklaşık beş gündür uğraşıyorum. Bu bir abartı değil, gerçekten öyle. Çünkü ülkemizin bu yoğun gündeminde konu bulmakta ve ne yazacağıma karar vermekte çok zorlanıyorum.

Her sabah güne şehit haberleriyle başladığımda hissettiğim derin üzüntüyü mü anlatayım, yoksa yirmi yaşlarındaki gencecik evlatlarını kaybeden analarımızın feryatlarını dinlerken gözyaşlarıma hakim olamadığımı mı?

PKK terör örgütüne hergün insanların ettiği bedduaları mı anlatayım, yoksa İslamiyet’i savunduğunu zanneden İŞİD terör örgütünün kelle kesmelerini mi?

Seçimlerin yaklaşık iki önce yapıldığını ve hala devletin kurulamadığını mı anlatayım, yoksa Doların doğrusal bir şekilde yükselişini mi?

Gerçekten çok kararsız kaldım.. En iyisi kısa başlıklarla anlatayım..

Pırlanta Gençler,

Mekanı cennetin en güzel köşkü olan şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, ailelerine sabır dilerim.

Selahattin Demirtaş,

Seçim döneminin en beğendiğim adamı sayın Demirtaş. Şu an elini taşın altına koymanın ve haykırmanın zamanı geldiğini ve hızlı bir şekilde geçtiğini bilmesi lazım. PKK terör örgütüne dur diyebilmeli, çünkü kendisine verilmiş 6 milyon oy var ve bunların bir vebali var. Verilmiş sözler vardı hani. Barış sağlanacaktı, silahlar susacaktı.. Ey Demirtaş, unutma emanet oylar, erken seçimle beraber gitmek üzere..

Koalisyon,

Koalisyon çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü hergün gazete manşetlerinden duyuyoruz. Hangi liderin kimi ziyaret ettiğini duyuyoruz ve doğruluğuna inanıyoruz. CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu yaptığı son açıklamasında işin gerçek yüzünü ortaya koymakla kalmayıp, erken seçimin kesinleştiği halka duyuruyordu adeta.. "Başbakan Davutoğlu samimi olarak bir koalisyon kurmak istiyor. Fakat Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan kişi izin vermiyor" diyen genel başkan durumun vahametini ortaya çaresiz bir şekilde ortaya koyuyordu..

Erdoğan,

Ülkemiz kan gölüne dönmüşken, savaşın kapıda olduğunu uzmanların sıklıkla dile getirmelerine rağmen Cumhurbaşkanımızdaki rahatlığa çok şaşırdım doğrusu. Yurtdışı gezilerine yanına bir uçak dolusu yandaş gazeteci alarak çıkan Sayın Erdoğan önce Çin’de Doğu Türkistan’da eziyet gören insanları Çin’e saldıran bir terör örgütü ilan etti. Daha sonra Endonezya’ya ziyarette bulunan Erdoğan’ın orada hangi görüşmeleri yaptığını SABAH gazetesinden öğrendik ve yine PARALEL olayı.. Sayın Erdoğan, ülke terör örgütleriyle uğraşırken, yirmi yaşındaki gençler her gün bir-iki ölürken kafayı hala Paralel Paranoya’ ya takmıştı.. Hem de Koalisyon kurulmasını da o engellemişti.. Yani bir nevi ben ne istersem o olacak diyordu.

Davutoğlu,

Hala Erdoğan’ın emrinden çıkamayan AKP lideri sayın Davutoğlu’na ise söyleyecek hiç bir söz bulamıyorum. Kendisi başa ilk geldiğinde çok sevinmiştim, bir Profesör ve entelektüel insan başa geliyor diye sevinç çığlıkları atmıştım ama o çığlıklar meğerse “başa gelen çekilir” diye geri döndü bana..  
Dolar,

Son dönemlerde ülkemizi terör örgütlerinden daha çok vuran bir kansız terör, AMERİKAN DOLARI… Hergün sinsice yükseliyor, bu da yavaş yavaş yiyecek, içecek, yakacak, giyecek ve aklınıza gelecek hertürlü şeye zam gelmesine sebep oluyordu. Bu arada büyük holdingler batmaya doğru giderken, çalışanlarını işten çıkararak çare bulmaya çalışıyordu. Ve hiç durmadan kanser gibi büyümeye devam ediyor..

 Yazımı Mehmet Akif’in insanlığa miras bıraktığı dizeleriyle bitiriyorum..

Ey dipdiri meyyit, 'İki el bir baş içindir.'
Davransana... Eller de senin, baş da senindir!
His yok, hareket yok, acı yok... Leş mi kesildin?
Hayret veriyorsun bana... Sen böyle değildin.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com