Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

NEDEN AK PARTİ, NEDEN İSTANBUL…..?


Recep Akyol
17 Mart 2015 Salı 18:18


       Aziz  İstanbul Dünya Kültür mirasının merkezi konumundadır.. Her Kültürden ve her inançtan insanların yaşadıkları İstanbul da Kültür etkileşimi sonucun da ortak bir Medeniyette Tüccar, İşveren ve Sanatçılar toplumsal kaynaşma sonucu işbirlikleri yapmışlar.  Şanlıurfa da Bu kadim kentlerden biridir..
       Batı Dünyası İstanbul’u iyi yönetemediği için İstanbul halkı ve Ticaret ehli olanlar Osmanlı Kültürü olan İslam’ın Hak ve Adalet yönetim ve sistemini tercih  etmişler.Siyasal Yönetim ve Ekonomik Yönetim için her türlü imkanı İstanbul da bulmak mümkündür.. Bu nedenle siyasi ve ekonomik olarak insanlar kendilerini en iyi şekilde ifade edip her kesim ile işbirliği yaparak  ekonomik ve Kültürel  kalkınmada en zirve noktaya gelmişlerdir..
        Şanlıurfa ve İstanbul’daki Siyasi ve Ekonomik ortamın birbirlerine benzemedikleri net olarak ortaya çıkmaktadır. Yani toplumun Siyasal olarak yönetimi çok daha bilgi ve beceri gerektirmekte..Sorunlar bireysel değil sorunlar toplumsal olarak çözüm bulmaktadır.. Böylece çıkar eksenli siyaset ortamı yok ediliyor.. İşte bu nedenle İstanbul diyorum  her şey düşünüldüğü  gibi olmuyor..Allah hakkımızda hayırlı olanları nasip etsin..
      Siyaset Urfa da Hatır gönül ve oy potansiyeli ile yapılırken metropol Şehirlerde bu tür siyaset rağbet görmüyor.. Sorunlar çıkmaz sokak yerine  daha şeffaf ortamlarda konuşulmakta..Hiçbir Urfalı ve Siyasi Vekiller Urfa da ki Tarımsal Endüstri üretimini harekete geçiremedi..Hiç kimse ve hiçbir Sivil Toplum Kuruluşu Proje geliştirip katkı yapamadılar..Tarım Endüstrisi Üretiminde Devlet İşletmeleri dahi aktif hale getirilmedi.. Üniversitemizde halen toprak ve tohum analizi yapılamıyor..İşte bu ayıp başta Siyasi yönetim erki beceriksizliğin açık bir ifadesidir..
 Suruç Harran ve Ceylanpınar Ovalarında Türkiye ye yetecek tarımsal Potansiyel varken varlık içinde sefilleri oynamak en büyük ayıbımızdır.. Bu çağda bunları çoktan aşmamız gerekirdi.. Bu konu ve bu anlamda Projelerim var isteyen Her Urfalı Vekil ile paylamaya hazır olduğumu bildirmek isterim..
     Ama her şeye rağmen Urfa sevdası olan bir Urfalı olarak 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde  Urfa siyaseten bir sıçrama yapacağı görüşündeyim.. AK Parti ile Barış ortamında  Urfa’yı temsil edecek 12  Siyasiye görev verildiğinde çok iyi işlere imza atacaklarına inanıyorum..

    AK Parti kurucu kadrolarını önderliğinde bozulan Türkiye siyaseti, Ekonomisi ve Demokrasinin yeniden dizayn edilip tekrar rayına gireceği görüşündeyim. 7 Haziran 2015 seçimlerinin Yeni Türkiye Politikalarında bir kırılma noktası olacağı kanaatindeyim..                      

Osmanlı Kültürü esasına dayalı olan Devlet Başkanlığı sistemi kültürel köklerimize hiç te yabancı değil.
    İyi adaylarla İyi yönetilen bir İstanbul’un. İyi bir Türkiye olacağı görüşündeyim. Finans merkezlerinin İstanbul'da olması, Ekonomi patronlarının İstanbul da olması, İstanbul da ki siyasetin kalitesini artıracaktır. Dünya Finans merkezleri ile paralel piyasa hareketleri İstanbul ve Yeni Türkiye ekonomisine canlılık getirecektir..
    Büyük sahabelerin Evliya ve Velilerin olduğu Aziz İstanbul'a hizmet etmek İslami ve insani bir görevdir.Büyük Şair Urfa lı Nabi ve daha birçok Beyin Göçünün olduğu İstanbul bize hiç te yabancı değil.. Mega Kent İstanbul da Bireysel proje ve planlamalardan fazla toplumsal uzlaşı ve toplum ihtiyaçlarına göre çalışmak çaba sarf etmek esastır. Şuan da İstanbul'da yapılan Metrobüs ,Marmaray ve Havaray projeleri gibi yeni yapılan Havalimanı da bunlara bir örnektir.
 İstanbul AK Parti 1. Bölge listesinde başta Aziz BABUŞÇU, Süleyman SOYLU, İbrahim EKŞİOĞLU Sinan AKTAŞ gibi değerli İşadamları ve diğer Devlet Yöneticilerinin yer aldığı listede yer almam benim için bir onur ve bir şereftir. Devlet yönetimine talip olan bu değerli büyüklerimizin yanında olup onlara hizmet etmekte benim için ayrıca büyük bir onurdur.
 Parti teşkilatımızın ve Yöneticilerimizin bana verecekleri her türlü hizmeti yapmak ,7 Haziran seçimlerinde AK Parti İktidarı için zafere giden yolda her türlü göreve hazır olduğumu saygılarımla arz ederim.   
                                                                       Recep AKYOL
                                                  İstanbul 1.Bölge M.Vekili Ad.Adayı


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com