Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Ne Meşhurmuş Bu Gezi Parkı!


Hüseyin KAYA
3 Haziran 2013 Pazartesi 18:16

Gezi parkı bahane ama gerisi hiç de şahane değil. Bazı grup ve siyasi görüşler İstanbul gezi parkını bahane ederek günlerce halkı galeyana getirip sokaklara dökmeye çalıştılar. Bir nevi sandıkta başaramadıklarını sokakta başarma çabasına yeltenmişler.

Dünya hızla değişiyor, gelişiyor sosyal medya ve ulusal basın ve dünya basını tahribat oluşturmak isteği her bölge ve coğrafyada bunu rahatlıkla başarıyor.

Avrupa ve emperyalist güçler önce Arap coğrafyası üzerinde kargaşa baharı estirdiler. Şimdi de Türkiye hedefte duruyor gibime geliyor. Bu esen Arap baharından Araplar hiçbir hayır görmedi; bizimde hayır görmeyeceğimiz malum. Bu sisli havadan ancak ve ancak nemalananlar karlı çıkıyor.

Aslında işin özü şu İstanbul gezi parkında yapılacak olan topçu kışlası reklamı yapılmadı projesi yeteri kadar halka tanıtılmadı, halktan fikir alışverişi yapılmadı, halk da medyadan ve de kulaktan duyma bilgilerle bilgilendiler. Yanlış veya doğru ama bu gerçek böyle. Aslında başta da söylediğim gibi bu gezi parkı protestosu değil, hükümetin, siyasetin kısır çekişme ve uygulamalarının birikmiş, taşmış halidir. Bu kargaşa ortamından inanın hiçbir siyasi grup veya parti karlı çıkmayacaktır. 

Siz halkı yapılan her uygulama ve sıkıntıya karşı sokaklara dökmeye

alıştırırsanız bu ülkede hiçbir siyasi parti veya hükümet iş yapamaz. Çünkü halk tepki ve şiddetle sorunları çözeceğine inanacaktır. Bu tepkilerin dozunu ayarlayamayan öncü gruplar ülkenin hatta dünyanın bazı yerlerinden tepki gösterileri yapmaya başladılar. Bu bir halk hareketi değil bazı muhalif grupların demokrasi dışı eylem ve gösterileridir.

 Tabi bu demek değildir ki gösteriler dikkate alınmamalı, aslında en çok halkın sesine şimdi kulak verilmeli özellikle hükümet kanadı bu tepkiyi yaptıkları icraatları ve izledikleri politikaları gözden geçirmeli, kafalarını iki elinin arasına koymalıdırlar. Hükümet cephesinden bakılırsa icraatlar halkın yararına görünmektedir çoğunlukla ama unutulmaması gerekir ki sizin gibi düşünmeyen ve yaşamayan insanlarda var bu ülkede. Eğer bu muhalif tepkiyi dikkatli okuyamazsanız demek ki geleceğe dair hiçbir umut vaat edemezsiniz.

 

Umarım hükümet ve diğer muhalif parti ve gruplar bu gösteri ve senaryonun sonunu iyi görmeli bir Arap baharı misali Türk baharı yaşatmazlar bu güzelim ülkeye. Kurtuluş savaşında dünyanın bize dar edemediği bu ülkeyi lütfen kendi kendimize dar etmeyelim. Eğer yapılan yanlışlar varsa şayet bu tür tepki ve gösteriler yapılabilir ama yıkım yapmadan zarar ziyan oluşturmadan yapılmalı. Çünkü malum dünya ekonomik krizin pençesinde boğuşurken nefes almayı beceren bu ülkemizi de oluşturulan zarar ve ziyanla nefessiz bırakmayalım… Herkese saygı ve sevgilerimle.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com