Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hasan DEMİREL

NASIL YÖNETİLİYORUZ


Hasan DEMİREL
18 Mart 2013 Pazartesi 11:32

İnsanoğlu yaratılışından bu yana hep yönetme ve yönetilme ihtiyacı hissetmiştir. Zaman zaman yönetenler ve yönetilenler bu durumdan faydalanmışlar ya da zarar görmüşlerdir.
Peki, yönetenler hangi vasıflara sahip olmalıdır ki yönetilenler mutlu olabilsinler.  Yöneticilik ömürleri uzun olanlara baktığımız zaman öncelikle bu yöneticiler, sağlam bir kişiliğe ve karaktere sahip, güçlü bir irade ve idareye sahipler. Bunun yanında adaletli ve inançlılardır (inançlılar derken tek tanrılı dine inananları kastediyorum.) Bu yöneticilerin diğer özelliklerine baktığımız zaman farklı görüşlere saygı duyan, çevresindeki insanlarla istişareye önem veren kişilerdir.
Bu saydığımız özellikleri taşımayan yöneticiler de doğal olarak pek başarılı olamamışlardır. Hem kendileri hem de yönettikleri insanlar zarar görmüşlerdir. Zaten bu konuda peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Hadis-i Şerifi var: “Adaleti çiğneyen devlet adamlarını cezalandırmayan milletler çökmeye mahkûmdur.”  En güzel örnek Suriye liderinin ve halkının şu andaki durumu.
İyi bir şekilde yönetilen toplum fertlerine baktığımız zaman bunlar öncelikle vatansever, inançlı, insanları seven toplumlar olduğunu görüyoruz. Böylece toplum olarak çevresindeki diğer milletlere ve toplumlara göre daha zengin, mutlu, bir arada yaşama duygusu kazanmış ve bağımsız yaşadıklarını görmekteyiz.
Acaba şu anda toplum olarak nasıl yönetiyor ve de yönetiliyoruz hiç düşündünüz mü?


YORUMLAR
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com