Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hasan DEMİREL

Mutluluk Nerede?


Hasan DEMİREL
2 Ekim 2012 Salı 23:25İnsanlar nedense son yıllarda sıkça mutsuzluktan şikâyet etmeye başladı. İnsanoğlu bir    çok şeye sahip olmasına rağmen yine de hayatında hep bir eksiklik hissediyor,
Peki acaba o eksiklik nedir? Evet o eksiklik mutluluk. İyi de her şeyimiz olmasına rağmen neden mutluluğu bulamıyoruz? Nerede bulunur acaba bu mutluluk denilen o şey?
Eskiden büyüklerimiz yokluğa, yoksulluğa, kıtlığa, savaşlara rağmen nasıl oluyordu da      mutlu olabiliyordu. Eskiden erkekler, çocuklar, kadınlar hatta ve hatta hayvanlar bile mutluydular. Herkeste büyük bir yaşama sevinci vardı. Aslında durup düşündüğümüz zaman cevabı çok kolay.
Çünkü eskiden insanların dostlukları parayla alınıp satılmıyordu oysa şimdi öyle mi? Eskiden insanlar birbiriyle birbirinin maaş kartı için evlenmiyordu şimdi öyle mi? Eskiden evlat babasından ve annesinden aldığı harçlık için onlara saygı göstermiyordu oysa şimdi öyle mi? Eskiden akrabalar sadece kavga, düğün ya da taziye için bir araya gelmiyordu. Oysa şimdi öyle mi? Eskiden insanlar mal, mülk, statü, para için gecesini gündüzüne katmıyordu oysa şimdi öyle mi? v.s.

Kısacası; mutluluk, sevmenin ve sevilmenin kayıtsız, şartsız bir arada saklandığı yerdedir.Sevgi ve muhabbetle kalın…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com