Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Yasin KÜÇÜK

Müslümanlar burada, Halife nerede?


Yasin KÜÇÜK
12 Şubat 2016 Cuma 08:17

 

Araştırmalarım sırasında elime iki fotoğraf geçti biri Kudüs’te Medine Şerifinin batılı emperyalist güçlere karşı Osmanlıya savaş açanlara karşı cihat ilanı yapan konuşması ve duası, ikinci fotoğrafta ise “İngiltere tarafından Mısır’a sevk olunan fakat, cihad-ı ekber ilan edilmesi üzerine İngiliz ordusundan kaçarak Osmanlı ordusuna katılan Hindistanlı Müslümanlar yazılıydı. Bu yazılanları okuyunca aklıma son yıllarda Müslümanlar karşı birleşen ve ittifak halinde savaş başlatan batı geldi, İslam dünyası farkında olmasa bile 3. Dünya savaşı çoktan başlamıştır, bu savaş İslam’ı ve Müslümanları dünya üzerinden yok edip silme savaşıdır. İslam dünyasının kalbinde bir çıban gibi duran fitne ve fesat çıkaran İsrail devletini kuran batı,  Müslümanlara karşı ve İslam düşmanı olan 2. İsrail’i yani dinsiz bir Kürt devletini kurmaya çalışıyor.

            Bizler ister farkında olalım ister olmayalım, Türkiye Cumhuriyeti köklü bir değişim geçirmeye başlamıştır. Yönünü batıdan Kâbe’ye doğru çeviren bir değişim ve dönüşüm gerçekleşmeye başlamıştır. Batı kendi içindeki ihtilafları bırakıp, ittifak halinde Hıristiyan din adamları üncülüğünde İslam’a ve İslam’ın kalbine doğru taarruza geçmiştir. Batı İslam ve İslam medeniyetinin tüm izleri yok edilmek üzeri çalışmalarını bir merkez yürütmektedir. Can alıcı soru şu; Müslümanlar bu savaşın farkında mıdırlar veya bu saldırılara nasıl karşı koyacaklardır.  Cevap aslında çok kolay değil Müslümanların basiretleri bağlanmıştır, Batı yüzlerce yıldır Müslümanlar içerisinde çıkardıkları fitne, ihtilaf ve çekişmeleri ateşleyerek, hatta başlarındaki siyasileri bile kendilerinin seçtiği bu ülkelerde Müslümanları sürekli olarak baskı ve zulüm altında tuttukları bir gerçektir.

Tekrar fotoğraflara dönersek İslam Halifesinin savaş ilanı ve İngiliz saflarında yer alan Müslümanların saf değiştirip İngilizleri bırakıp Müslümanların tarafına geçmesi çok önemli ve özel bir ayrıntıdır. Osmanlıyı yıkan İngilizlerin en büyük emeli Müslümanlar arasındaki manevi rabıtayı kıracak olan Halifelik birliğinin yıkılması ve ortadan kaldırılmasıydı ve çalışmaları sonuç verdi kurdurdukları cumhuriyet Halifelik makamını kaldırıp Müslüman birliğini parçalamışlardı. Özellikle harf devrimi de yaparak Osmanlı toplumu İslam kültür ve medeniyetinden uzaklaştırılıp, İslam’a ve İslam medeniyetine düşman bir yeni nesil yetiştirmeye çalışmış ve bu çalışma büyük bir süre başarılı olmuştur.

            Halifelik makamının ne olup olmadığının ince ayrıntılarına girmek istemiyorum, yalnız şunu belirtmekte fayda var ki, Müslümanların zaferi ittifaktan, ittifak ise bir Halife etrafında birleşmekten geçecektir. Halifelik sayesinde İslâm dünyasında büyük ölçüde birlik sağlanabilir ve yine Halifelik sayesinde Müslümanlara karşı batının başlattığı taarruzlara karşı hep beraber Müslümanlar olarak karşı durulabilir.

            Halifeliğin kaldırılması batının maddi gücü karşısında İslam ülkelerinin manevi gücü olan ittifakın parçalanmasıyla, batı İslam medeniyetini parçalamış ve her birini yutulacak kolay lokmalar haline getirmiştir. Hatta bir kaynakta briton and turk, london 1941 de ise “Türk cumhuriyetçileri, Halifelik makamını ortadan kaldırmakla Britanya İmparatorluğu’na olağanüstü bir iyilik yapmıştır. ” yazmaktadır. İngilizlerin kurduğu kukla devletten de ancak bu beklenirdi.

           

Bugün İslam âleminin çektiği sıkıntı ve kederlerin temelinde İslam Birliği olmayışı ve bu birliği sağlayacak olan Halifelik makamının kaldırılması yatmaktadır. Önümüzdeki süreçte İslam dünyası gündemine halifelik kurumunu getirmelidirler, Ayrıca Müslümanlar arasında ayrılık ve ihtilaflar sebebiyet veren mehdi, mehdicikler, Hz. İsa’lar Halifeciklerden bir an önce vaz geçip, meşveret ve şura ile bir Halife seçmelidir. Ben bir adım da ileri giderek Recep Tayyip ERDOĞAN İslam dünyasının yeni halifesi olabilir mi diye soruyorum.

 Selam ve Dua ile…


YORUMLAR
  • yorum2016-02-20 17:25:50Adınız Shz mehdi 2019 ( 1440 ) yılında gelebilir ! oyadınız

    hz mehdi 2019 ( 1440 ) yılında gelebilir !

    özellikle 80 sancak hadisini bulun ve okuyun
    özellikle seksen sancak hadisini bulun ve okuyun

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com