Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

MÜSLÜMAN’IN DOSTU MÜSLÜMANDIR


Mehmet CENGİZ
26 Ağustos 2013 Pazartesi 12:22

Hak batıl mücadelesi Hz. Âdem (A:S:) İle başlamış günümüze kadar gelmiş, kıyamete kadar devam edecektir. Bunun Türkçesi inanan, inanmayan olacaktır… İlahi kural gereği herkes inanacak ve ya inanmayacak diye bir kaide yoktur. Cennette Allah’ın, Cehennemde, insanoğlu serbest bırakılmış, isteyen inanır, isteyen inanmaz. Cennet ucuz değil, Cehennem de lüzumsuz değil, külli kaidenin gereğidir. Mevla hem kötülüklerin hem de iyiliklerin yaratıcısıdır. Şer olanı (kötü olanı) halk etmek şer, kötü, değil, şerri işlemek şerdir. Aklı ile insanoğlu tercih yeteneğine sahiptir. Her ne kadar tercih insanoğluna bırakılmış ise, yüce Halik birde insandan seçme, Peygamberler yeryüzüne göndermiş, peygamberlerle beraber mesajını ilahi kelamlarla ümmetlere ulaştırmıştır.

Artık İnsanın mazereti yoktur. Bu dünyada kim çalışır, kim davasında samimimi olursa, muvaffak olur. Çalışmayan, samimi olmayan, Müslüman’da olsa, Muvaffak olamaz, katil, işgalci, Siyonist, sömürücü dediklerimiz ne yazık ki, Dünyada çalışmaları, kendi davalarında samimi olmaları ( davaları Batıl olduğu) Halde istediklerini yapıyorlar Müslümanları tavuk gibi kesebiliyor, biçebiliyorlar, sömürebiliyorlar. Teknolojide, birliktelikte, bilimde, buluşta, sanayide, her insanda, devlette, olması gerekenleri, şer ittifakı becermiş, güç odağı ile dünyayı kan gölüne çevirebilmiştir. Buna AB, ABD. Deyin fark etmez. İslam ülkeleri ne yapıyor. Birleşmemek için, sanki yemin etmişler, aralarında çok virgüller var. Müslüman toplum yöneticileri ise, bu şer güçlerinin taşeronudurlar. İslam ülkelerinin liderlerine bir nazar edin her şeyi görürsünüz. Şer odakları kriterlerine uygun olmayan liderleri Meşru seçimle seçilseler bile, kendilerinden olmadıkları için o liderleri alaşağı edebiliyorlar. Sıcak gündem Mısır açık bir örnektir.

İslam ülkelerinde ki, Müslümanlar aç bırakılmış, parçalara bölünmüş, Irkçılıkla boğuşturulmuş, Faiz bataklığına düşürülmüş, bağımlı hale getirilmiştir, İyi vatandaş tipi, evcilleştirilmiş, dünyevileşmiş, bir kitle, Kuran’ı tabirle! İşittik itaat ettik, tam tersi, işittik isyan ettik, sloganından mahrum bırakılmıştır. Yalancı, Şer ittifakının taarruz silahı demokrasi, laiklik yalanı her lidere ezberlettirilmiş, tüm konuşmalarında bununla halklar hizaya getirilmiştir. Kendilerine sadık olan liderlere eş başkanlık, cesaret ödülleri bile verilmiştir. Dinimizin emri “küfür tek millettir” Müslüman’da tek ümmettir. Küfür birlikte hareket eder, Müslüman halk liderleri ise, ip puştun elinde olduğu için halkına her türlü zulmü reva görmeye namzettir. Bağlılıkta kusur etmez, bir daha seçilmeme ihtimali olursa darbe silahları devreye sokulur. Halkı birbirine kırdırılır. Kan akar göz bakar, vicdanlar susar, menfaat ön plana konur. Çünkü şer güçlerin varlık nedeni menfaat üzerine kuruludur.

İnsan haklarını koruma dernekleri kurarlar, hayvan hakları savunucuları zirvede olur. Müslümanların katledilmesi onları ilgilendirmez, onların safları belli olduğu halde, ahmak Müslüman halen onlardan medet umar, timsah gözyaşlarını döker, katliamları durdurun naralarını atar, hepsi boş ve beyhudedir. Din ne diyor? Uyanman olmayacak mı? Müslüman! “Onlar bir birinin dostudurlar, Müslümanlar onların dinine uymadıkça onlar Müslüman’ı sevmezler “ Sen neyin durmasından bahsediyorsun. Uyanmayacak mısın?  Din düşmanlarından gül dikmeyi mi bekliyorsun? yanılıyorsun..Şu ümmetin haline bakın, bölük pörçükler bölünmüş, lokmalar haline getirilmiş, ipi kopmuş tespih taneleri gibi dağınık, ümitsiz, bitkin, sefil bir vaziyette,.

Ahır zaman Peygamberi buyurmuş Ümmetim “73 fırkaya ayrılacak 72 fırkası cehennemlik, tek bir fırkası ehli necat(Kurtuluş) Ehli olacak” Nedir Müslümanları birbirinden ayıran, hani inananlar kardeşti? Komşusu açken tok yatan bizden değildi, Müslüman Müslüman’ın derdi ile dertlenmeliydi, Ne gezer. Müslüman Caminin halısı ile meşgul. Caminin Soğuk sıcak kliması ile cennet talibi. Benim efendim, şeyhim, seydam, liderim, tarikatım, partim, dergim, Gazetem, Vakfım, meşrebim, cemaatim fanatikliği sarhoşluğu almış başını gitmiş. Bunlar tapınak haline getirilmiş, Senede en az üç kez şuursuz umre seyahati, milyarlarca para karşılığı süper hacı olma derdi. Yazlık kışlık sevdası, İsraf furyası had safhada, cihad terk edilmiş, Ümmet şuuru hiç kale alınmaz. İslam halifesinden bahsetmek gericilik telakki edilir.

En az bu saydıklarımın üzerine Müslümanım diyen her fert bir sünger çekmeli, Kuran’a Sünnete, fıkha yeniden dönmeli, yeniden kayıtsız şartsız islama biat etmelidir. Yoksa her türlü tokadı yemeye boyun eğmelidir. Tüm çözümlerini vahiy kültüründe aramalıdır. Birlik için çaba sarf etmelidir. İnanmayanlar birlik oluyorsa, Müslüman niçin olmasın. Müslüman’a zillet yakışmaz. İnsanlık tarihi kanlı sayfalarla doludur, şu an ki İslam ülkelerinin hali gelecek nesillerimize kara bir leke mirası olarak kalacaktır. Kurtuluş ümmet şuurundan geçer.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com