Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

Müslüman hassasiyeti Ramazan’da yükseliyor mu?


Ömer ASLAN
16 Temmuz 2013 Salı 15:53

Ramazan ayının girmesi ile manevi duygularımız bir başka olmaya başladı diyerek klasik bir giriş yapalım. Gerçi sıcakların çok etkin olması Ramazan’ı kola ve Meyan şerbeti ayı olarak anımsatıyor ama neyse…

 

Biz Kürt olarak, Türk olarak, Arap olarak ülkemizde yaşarız, ancak tüm Müslümanlar kardeştir ilahi emri uyarınca inançlı insanları kardeş olarak görürüz.

 

Üç yıl önce bu aylarda Sudan’da yaşanan çatışmalarla sınandık, evvel sene Somali ile sınandık. Geçen yıldan beri devam eden komşumuz ve kardeşlerimiz Suriye ile sınanmaya devam ederken, bu yıl Ramazan ayı ile beraber Mısır ile sınanmaya başlandık.

 

Uluslararası toplum mühendisleri bir karar verirken, toplumun nabzını tutarlar, toplum yapılacak uygulamaya nasıl tepki verecek diye analiz ederler.

 

Toplum olarak biz Müslüman kardeşlerimizin acısını paylaşıyormuyuz? Batılı toplum mühendisleri bizi dizayn etme projelerine ne kadar tepkili olabiliyoruz?

 

Biz Müslümanların duygularıyla ilgili olarak size bir örnek vereyim.

 

Geçen gün Mısır’da ilk kez seçilmiş olan Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yapılan askeri darbeyi protesto amacıyla günlerdir Kahire Rabiatul Adeviyye meydanında Mısır halkı protesto gösterisi yapıyor. Bu gösteri nedeniyle sahur ve iftarlarını meydanda yapıyorlar. Protestocu Müslüman kardeşlerimiz iftarını genellikle su, hurma ile açıyor.

 

Batı destekli darbecilere karşı direnen Mısırlı Müslüman kardeşlerimize Şanlıurfa’dan destek amacıyla İHH İnsani Yardım Vakfı ‘ümmet iftarı’ adı altında Balıklıgöl’de ‘su, Hurma, Simit’ ile iftar programı düzenledi. İftara katılım yok denilecek kadar azdı.

 

Diğer yandan Şanlıurfa Belediyesi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde eğlence programları düzenliyor. Dün gece arkadaşlarla saat 24:00 sularında Balıklıgöl Platosuna gittik, kadınlı, çoluklu, çocuklu alan tıklım tıklımdı.

 

Müslüman duyarlılığı böyle mi olmalı? Ümmet iftarını es geç, eğlenceyi kaçırma!..

 

Ne diyelim!

 

Bizde bu ense, batılılarda da para oldukça ensemize tokat atan çok olur!

 

İLGİLİSİNE

Boşuna kendinizi kandırmayın; sürekli yaptığınız şey neyse siz osunuz... Aristo

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com