Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Mükerrem İnsan


Mehmet CENGİZ
24 Aralık 2014 Çarşamba 14:24

Müslüman dinine bağlı kaldığı sürece kâmil insandır. İnsanın inanç konusunda bağlı olduğu kurallar bellidir. Az da olsa her kes bu kuralları biliyor. İslami kurallar günümüze kadar gelmiş kıyamete kadar devam edecek. Bu sağlam kuralları bozmak için cini ve insi şeytanlar devamlı görev başında, insan şeytana, nefsine, şehvetine uyduğu an kendisini şeytanın tuzağında bulur. Bu tuzaklara düşmemek için insanın kuvvetli gerçek İmana sahip olması gerekir. İman bağlılıktır. Zikzaklar çizmemektir. Dünyevi şiddetli rüzgârların önünde eğilmemektir. Sabit sebat göstermektir. Ne yazık ki, beşeri rejimler ve onun koruyucuları Müslüman’ın akidesini bozuyor maddeci eğitim kurumları bunların ilkidir.

Her sene Ülkemizde yılbaşı kutlanıyor.Hiç teferruata girmeden ne suretle olursa olsun Hıristiyan adeti olan yılbaşını kutlamak dinen haramdır.Bu konuda din kisvelilerin ekseriyeti suskun.Dilsiz şeytan konumundadırlar,sadece yıl başı mı değil,Yılbaşında devlet eliyle işlenen günahlar,teşvikler,zina,içki manzaraları,oynatılan dansözler, sarhoş zinaseverler  devlet polisinin bunları  koruması, taşıması tam bir rezalet,Bu gece televizyonlar ekranları bu çirkeflikle haram görüntülerle doludur.Müslüman da bunları seyrediyor.Çam ağaçları kesmek,hindi katilleri de işin çabası dır. Anadolu Gençlik Derneği Türkiye genelinde bu çirkefliğe alternatif olarak bu Yılbaşı gecesini Mekke’nin fethi olarak kutluyor. Kaçırmamak bir görevdir. Şerre fren olduğu için Anadolu Gençlik derneğini tebrik ediyorum.  

İnsanları kötülüklerden korumak devletin görevi değimli? Zina devletçe serbest bırakılmış, istediğiniz kadar haram deyin. Onun için kapalı açıklar çoğalmış, aile yuvaları yıkılmış, kadına en menfur şiddet uygulanmış. Mayın tarlasına kimse yanaşamıyor. Faizsiz banka bulamazsınız bakmayın siz nema, kar ortaklığı safsatasına, malı götüren götürüyor. Faizsiz banka söylemlerini işitiyoruz inşallah ümmet fertleri bu faiz belasından bir an önce kurtulur. Toto loto yıl boyu devlet eliyle devam ediyor, şans oyunları hakeza, Uyuşturucu kullanımı İlköğretime kadar inmiş, Bu saydıklarımın birde sivil ayağı ve baronları vardır. Kanunlar olsa da bu insan düşmanı baronlar menfaat, çıkar saltanatından vazgeçmezler. Devlet eliyle çok haramların helal hale getirilmesi AB ye gireceğiz diye, müktesebat onlara benzeyecekmiş, Müslüman topluma yazık olmuyor mu?   Yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanı AB ye rest çekti gerçek ise çok sevindim.

O zaman niçin Avrupa bakanlığını kurdunuz. Samimi iseniz o bakanlığı lağvedin. Avrupa’ya gireceğiz diye kasaplar, marketler domuz eti bile satabilecekler. Uzmanlar uyarıyor. Bazı sucuklarda, gıda maddelerinde domuz eti var diye. Öyle anlaşılıyor ki, beşeri sistemler insanı koruyacağına hem ceset hem de ruh yapısını bozmaya çalışıyor, insan uyanık olmazsa tuzaklara düşebilir. Çağdaşlar domuz eti yemek bazı insan hakkıdır diyorlarsa doğrudur. Ancak!  Müslüman mahallesinde ne işi var domuzun. Televizyon vaizleri Cami vaizleri dini konuları anlatırken, hep insanlara haykırırlar. Şu haram şu helal diye, Siyasiler, liderler, yönetenler, amirler sanki bunlardan muaftır. İsim vererek kimse anlatmıyor. Televizyonlar yalan Makine sı ise dokunmak lazım. Hiç bir varlık yaşayışında söyleminde eyleminde fıkıhtan muaf değildir. Sadece bize Kuran yeter diyenlere Allah hidayet versin. Konumuz Mükerrem insan olduğuna göre, insanın kötülükleri işlemeye karşı nasıl görevleri varsa devletinde görevleri vardır. Kötülükleri önlemede, devlet önlemleri insan için daha etkilidir diye düşünüyorum.

Saraylardan insanlara nizam vererek kötülükler önlenmez. Beşeri sistemin Mutlaka İslam’la tanışması gerekir. Pansuman tedbirler, taksitle özgürlükler insanı doyurmaz insana Mükerremlik kazandırmaz. Öyle ise mükerrem insan kimdir? Öz olarak Mükerrem insanın inancı sağlamdır. Dünyevi ifsatlara karşı dayanıklıdır. İfsat şebekelerine karşı her gün İnancını takviye eder. Yaptığı iyilikleri iyi amellerini az görür, Sünnet çizgisinden zerre kadar şaşmaz, Günlük yaşantısında fıkhı referans alır, haramın semtine uğramaz. Mükerrem İnsan Mücadele ile yoğrulmuştur. Devamlı bildiklerini yaşamak, anlatmakla muvazzaftır. Mükerrem insanın bana ne lüksü hiç yoktur. Haksızlılar karşısında dilsiz şeytan olmamak için hakkın savunucusudur. İslam dışı yaşayışlara söylemlere, uyuzlanır Mükerrem insan. Kapitalizmin tuzağına düşerek hiç israf etmez kâmil insan. Dinini Gerçek eserlerden, gerçek âlimlerden öğrenir. Kendilerini tapınak haline getirenlere, dini konularda süte su katanlara muhip olmaz.

 Kâmil insan.  Hafızları değil, hem hafız, hem okuduklarını yaşayan hem de anlatanları dinler. Mükerrem İnsan İlahi hükmün yeryüzüne hâkimiyeti için çalışan insan tipidir.  Tutuklanan bir yazar!  Mahkemeye çıkarılırken, bağırarak yapılanları Yezidilere bırakmayacağım diyordu. Çok yazık hani insanlara karşı muhabbet fedailiği insan ne kadar değişkendir. Söylenen söz karşı tarafta yoksa o söz söyleyene döner. Serbest bırakılan ecdat yadigârı Osmanlıcaya saldırılar tüm hızı ile devam ediyor. Saldırganlara illa öğrenin diyen yok, ben öğrenmek istiyorum. Sarıklar, cübbeler, sakallar, hafızlar haclar, umreler, Cami inşaatları, kuran kursları, Lüks arabalar, binalar, servetler, insanı Mükerrem İnsan eyler mi? Tereddütlerim var inşallah eder. Mühim olan insanları değil yaratanı razı etmek. Tüm yazacaklarımı cem eden Rahmetli üstat Necip Fazıl KISAKÜREK’İN şu şiirini yazmayı istifadenize sunuyorum.   “TOHUM SAÇ, BİTMEZSE TOPRAK UTANSIN. HEDEFE VARMAYAN MIZRAK UTANSIN! HEY GİDİ KÜHEYLAN, KOŞMANA BAK SEN! ÇATLARSAN DOĞURAN KISRAK UTANSIN! ESKİ ÇINAR ŞİMDİ NOEL AĞACI. DALLARDA İĞRETİ YAPRAK UTANSIN!  USTADA KALIRSA BU ÖKSÜZ YAPI,  ONU SÜRDÜRMEYEN ÇIRAK UTANSIN!  ÖLÜMDEN İLERDE VARIŞ DEDİĞİN, GERİDE NE VARSA BIRAK UTANSIN!  EY BİN BİR TANEDE SOLMAYAN TEK RENK. BAYRAKLAŞAMIYORSAN BAYRAK UTANSIN”       


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com