Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer YILDIRIM

Müjdeler Olsun!


Ömer YILDIRIM
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Müjdeler olsun, bütün kainata, bütün yer ve gök yüzüne, müjdeler olsun hakka susamış bütün canlı ve cansız varlıklara, herkese müjdeler olsun, üç yüz altmış beş günün en hayırlı ayına, hoş geldin ey bütün çirkeflikleri örten, temizleyen, dingin bir hayatın kapılarına bize açan kutlu ay!!

Büyüklerimizin, yolumuzu aydınlatanların her ramazan kutlu duası olan ‘‘Yarabbi bize bu ramazanı hakkıyla eda etmeyi ve bizi gelecek seneki ramazana ulaştır’’ duası her an kulaklarımızdadır. Allaha şükürler olsun Rabbimiz bizi yeni bir ramazana daha ulaştırdı. Gerçekten ramazan bizim için hele bu zamanda bizim için çok daha önemlidir!!

 

Baksanıza etrafınıza;

İnsanların faizi açıkça verdiği ve aldığı, bankaların her yerde rahatça işlem yaptığı ve insanların hiç çekinmeden içine girdiği, okullarda kız-erkek beraber olduğu,kız arkadaşı olmayan gencin ayıplandığı dışlandığı,örtünün bir veba gibi görüldüğü, hele çarşafın çağ dışı sayıldığı, içkinin ve kumarın her köşe başına çöreklendiği, internetin,televizyonun günah makinesine döndüğü, namazın angarya görüldüğü, dünya nimetlerinin revaçta olduğu, zekatın ve sadakanın bir minnete dönüştüğü, hayır kapılarının vicdanlara kilitlendiği, eşcinselliğin ve benzeri evliliklerin kutlamalarla yapıldığı, zina kapılarının devlet güvencesinde olduğu, günahı engellemeye çalışan insanların ayıplandığı, devlet kurumlarında örtünün yasak olduğu, farklılıkların tehlike olarak öğretildiği, şeriat kelimesinin tehlikeli olarak algılandığı, boşanmaların ve evlilik dışı ilişkilerin diz boyu olduğu, şans oyunlarının yarışmalar eşliğinde yapıldığı, dünyanın bir tarafta şişmanların zayıflama çabaları ama diğer tarafta açlıktan ölmek üzere olan insanların yaşandığı,  insanların her tarafta günaha bakmamak için çırpınarak dini yaşamaya çalıştığı bir dünya düzeninde ramazan sanıyorum bizim imdadımızdır.

 

Dünya şimdilerde her zamankinden daha fazla ramazanın ruhuna ve maneviyatına muhtaçtır. Ramazanı sadece aç kalmaktan ibaret sanan nefislerimiz gerçekten çok aldanıyor.

Bir söz var: ‘‘ Edep kulakları günahları duymaktan, dışarı çıkınca gözleri günahtan korumaktan ve yalnız kalınca da ruhumuzu ve kalbimizi günahları düşünmekten alıkoymaktır’’ bu söz sanıyorum ramazanda daha bir önemlidir. Şöyle bir ayette var ‘‘ Siz kendinizi değiştirmedikçe, Allah sizi değiştirmez’’ . Evet bu ramazan sanıyorum bizim kendimizi değiştirme fırsatımız ve vesilemizdir.

Ramazanlar hakkın yeniden Şehbal açtığı ve kainatın yeniden manevi yağmura kavuştuğu, hayırların baharın yeşile kavuşması gibi her yerde yayıldığı, kalplerin ve ruhların manevileştiği ve kendine format atmaya hazırlandığı, insanların kendini yenilemek için fırsata kavuştuğu bir aydır. Bu ayı en güzel şekilde değerlendirmek dileğiyle.(Bu yazıyı kendi nefsime yazdım)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com