Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

MUHATABINA SORULAR


Mehmet CENGİZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Tarih tekerrürden ibarettir. Tarihlerde vuku bulan hadiseler, olaylar, unutulmaz iz bırakır, tazeliğini muhafaza eder. Yakın tarihte seçimler oldu, kazananlar zaferlerini ilan ettiler. Şişirenler şişirdi, yağlayanlar yağladı, konuşulanlar ise iz bıraktı, Bakıyorum yerel televizyonlarımızdan çıt yok. Neydi o seçim günleri belirli yerlere odaklanma, parasızları hiç görmeme, semtine uğramama bana göre güdümlü basın böyle olur. O kadar yağ ve yağdanlık haydi şimdi sizi göreyim ayni titizliği seçim sonrası şimdi gösterin. Bu sefer ilimizin sorunlarını ekranlarınıza taşıyın. Ne oldu seçimin teri kurumadan, hemen eleştirenleri, yanılmışım diyenleri gördüm.

 

Her yıla yüz proje düşer ya, ilki hangisidir sizden duymak isterim. İlimizde yapımı planlanan dört yüz projeden bahsedildi, tabi dört yıl için. Proje denirken tepeden proje olmaz, projelerde yerli olmalı, toplumun bünyesine uygun olmalı, kim bilir bu projeler için kimler ne hayaller kuruyor. Belki bu projelerden ne elde edeceğini hesaplayanlar bile var. Koyun can derdinde kurt et derdinde ya, her ne ise muhatap kim ise bu sorularıma cevap versin:

 

1.) Hükümetimiz tarafından ödenek olarak Şanlıurfa’mıza gönderilen paralar yerine göre sarf edildi mi? Sarf edilmediyse hesabı kim soracak, kimden?

2.) Çılgın proje olan Gap hava limanı niçin bugün sadece hava alanıdır? Gapın başkenti olan Bir ilden sadece günde bir uçak mı kalkmalı ve inmeli, Urfa’mızın başka illerden eksik tarafı nedir?

3.) Suriye ile vizeler kalkmış, güzel bir olay, Akçakale kapısından neden Otobüs yolcu götürüp getiremez? İki kapı arası, gidiş geliş niçin belirli şahıslara bırakılmış? Meçhul adamın yirmiye yakın(Belki ortaklıdır) dobló arabaları mevcut, bunu güçlendiren bir şebeke mi var? Menfaat orantılı mıdır?

4.) Ceylanpınar üretme çiftliği konumu itibarı ile ilimizi ve birkaç ili besler. Kapalı kutu gibi görünen bu tesisin durumu devam mı edecek, genel istifade olacak mı?

5.) İlimiz göbeğindeki eski stadyumun durumu nedir? Yeri ne olarak düşünülmektedir? Ne olacağı neden halka anlatılmıyor?

6.) İlimizde 28 Şubat kalıntısı olarak kalan merkezi sistemle vaaz’a ne zaman son verilecek?

7.) İlimizde 45 dereceye varan sıcaklığa rağmen çocuklarımız camilerde Kur’an dersi görecek, Kur’an öğrenmede neden yaz ayları, bunun dışında bir alternatifiniz var mı?

8.) Cuma günleri Kuran kursuna yardım adı altında para toplanmaya devam mı edilecek? Din görevlileri için zillet olan para toplamadan ne zaman vazgeçilecek,

9.)Peygamberler şehri olan İlimizde hac müracaat stoku 17 bin civarındadır. Verilen kontenjan 1415’tir. Dini ibadet olan bu haksızlığın giderilmesi olacak mı? Hac Müracaatı esnasında kişi başına 15 bin TL kırtasiye bedeli olarak alınmaya devam edilmektedir. Milyarlar bulan bu paralar haksız kazanç değil mi? Bu paralar nerelere harcanıyor? Halkın bilmesi gerekmez mi?

İlimizde Türkçe olimpiyatları programlarını seyrettim. Aşırı ırkçılık söylemleri olmasa idi daha iyi olurdu. Bölgemizin mayası dindir. Birlik, beraberlik ancak bununla sağlanır. Yinede çılgın bir projedir. Yardım edenleri kutluyorum.

Üç ayların içindeyiz Mevla’m hepimizi feyizlendirsin. Miraç Kandili’nin gölgesi üzerimizde, Miraç gecesinde farz kılınan Namaz hepimizi kötülüklerden alıkoysun. Mescidi Aksa’nın kurtuluşuna vesile olsun. Akan kanın, gözyaşının dinmesi temennimle… İnananların Miraç kandilini tebrik ediyorum. Zulüm kimden gelirse gelsin karşı durmayı, cüceleri yüce, yüceleri cüce yapmayan tarafsız basını Mevla cümlemize nasip etsin. Toplumun hayrına yapılan her işi desteklemek ümidiyle…

 

                                                                                                    28.06.2011

                                                                                                Mehmet CENGİZ


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com