Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

Muhalefetin Pehlivanlığı


Recep Akyol
11 Nisan 2014 Cuma 23:07

Her yanlışın bir doğrusu vardır. Nasıl ki bir hasta doğru teşhis
ve iyi bir ilaçla hastalıktan kurtulursa, iyi bir muhalefet ancak toplumun doğrularına ve sorunlarına çözüm getirmek ile  iktidar olabilir.Yada başarıyı yakalayabilir.

AK Partinin 12 yıllık iktidarı dönemindeki hiçbir seçimi kazanamayan muhalefet, kendi yanlışlarını görmeyip inatla “Sen yanlışsın ben doğruyum” mantığı ile davranırsa iktidar olma yolunda başka iktidara daima koltuk değneği olur.

Her iktidarın yanlışı karşısındaki muhalefet doğru tespitleri ile iktidar olabilir.                    AK Partinin 12 yıllık yönetiminde sürekli seçimleri kaybeden muhalefet kendini sorgulaması gerekir ama….?.

Akıl önderleri ve çokbilmiş olan Muhalefet Üniversitelerdeki toplum veya siyaset bilimcilerine nerde yanlış yaptıklarına dair bir rapor hazırlamadığı takdirde bu muhalefet anlayışı ile yok olurlar. Ve asla iktidar olamazlar.

“Horozu çok olanın sabahı geç olur “ atasözü misali bu tür muhalefet anlayışı ile asla sabahı edemezler. Yeni dünya ve yeni Türkiye politikalarına çözüm getirmeyenler asla iktidar olamaz.Türkiye muhalefeti ilk önce kendisi ile barışacak.Daha sonra halkı ile barışık olacak.                    

Yoksa bu muhalefetin sırtı minderden kalkmaz. Doğu ve Güneydoğu halkı ile yani Kürt vatandaşları ile barışık olmayan , inkarcı politikaları ile oy alamayan Muhalefetin İktidar olması mümkün değil.Bu anlayışla daha çok nal toplar gibi oy toplarlar.

Gezi olayları tertibine dahi önderlik edemeyen muhalefet yeni Türkiye’ye önderlik etmesi mümkün değil. İktidara yönelik rüşvet ve hırsızlık iddialarına halk inanmadı. Çünkü bir ayakkabı kutusuna 4 milyon dolar sığmaz. Bu tür suçlamalara çocuklar dahi inanmaz ama kendileri yani Muhalefet buna inanıyor.

AK Parti ve Başbakanı düşürme peşinde koşanlar sizler ilk önce düştüğünüz yerden kalkın.Halka nasıl yanlış yaptığınızın hesabını verin.Eğer bu halk size inanırsa iktidarın yanlışı ile değil, kendi doğrularınız ile iktidar olmaya bakın.

Kemalizm’in usta savunucusu olan Uğur DÜNDAR!IN Geçen Pazar günü yazmış olduğu CHP neden Kazanmıyor…?  yazısını okumayı herkese tavsiye ederim..Kürtleri ve Doğu Halkını ret eden ve Muhatap almayan hiçbir anlayış maalesef İktidar olamaz..

İktidarı işsizlerle vuracaksın, Bakanları Rüşvet ve hırsızlık ile suçlayacaksın. İktidarı Kürt sorunu ve Ülkeyi bölmekle suçlayacaksın. Gülen cemaatinin tüm ihaneti ile iktidarı vuracaksın. tüm bunları yaparken basın gücü yanında olacak ve tüm bunlara rağmen sandığa iktidar olmaya giderken…

Deniz vurgunu yemiş gibi dip olmaktan ders çıkarmıyorsanız size kim ne diyebilir ki ?

Bu Ülkeye ihanet edenlerle, Bu İktidar yıkılmaz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com