Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

Milli İradenin Balyozu


Mehmet İMRE
1 Nisan 2014 Salı 10:38

Milli irade deyip geçmeyin. Bu iradenin önü kesilmezse sel gibidir dağları bile devirir. Bunca kirli oyunlara, karalama kampanyalarına, kumpaslara, vesayetçilere rağmen yerel seçimler katılım rekoru kırılarak yapıldı. Şükür Milli irade tüm tuzakları gördü ve bozarak ezip galip geldi. Halk bayrama gider gibi azim ve sevinçle hatta evlerde yatalak olan, hastanede yatan gurbette olan insanlar engel tanımaksızın gelip oylarını kullanarak iradelerini sandığa yansıttılar. Bu seçim aynı zamanda güvenoyu niteliğindedir. Her kesin saygı göstermesi gerekir. Din maskesi altında Milleti din sömürürsü ile sömürenler, sözde dindar ekranlarında sarhoşları göstererek işte birleştirici güç diyenler de nal toplasınlar. “Bu seçimde tepecilerle birlikte hareket eden CHP ne yazık ki, tape taklak olmuştur”. Mustafa Sarıgül İstanbul da mitinginde bir Ak Partili vatandaşa yumruk atmıştı, şimdi Sarıgül Ak Partiden Osmanlı şamarı yedi, yüzündeki o ifadeyi ve kendisini nasıl hissettiğini merak ediyorum.

Şu bir gerçektir ki, halkın değerlerine gerçekten değer verenleri halk vezir eder sandıklar bunun ispatıdır. Milli idareye saldıranlar yalanlarla koltuk kapmaya çalışanlar ne diyecekler acaba merak ediyorum. AK Parti galibiyeti halkın zaferi ve galibiyetidir. Kibirlenmeden bu vefalı halkın beklentilerine ayırım yapmadan AK Parti Karşılık vermeli ve hizmetlerine ve yoluna devam etmeli. Rehavete kapılmadan milli iradenin sahibi olan Milletin istek ve beklentileri doğrultusunda hareket etmelidir. Kumpasçıları, kasetçileri, telekulakçıları, montajcıları, vatan hainlerini, paralelcileri, dikeycileri, faiz, vaiz localarını,” kısaca Türkiye üzerinden oyun oynamak isteyen içeride ve dışarıda bulunan piyonları zaman kaybetmeden “Milli iradenin balyozunu kafalarına indirmelidir”. Ancak bundan sonraki süreçte ise devleti yönetenlerin bu tür virüslerin oluşmaması için çok dikkatli olmaları ile birlikte önlem almaları da gerekir.

Seçimi kazanıp Milli teveccühe mazhar olan, gerek büyükşehir gerekse ilçe belediye başkanlarını yürekten kutluyor ve başarılar diliyorum. Halk sizi vezir yaptı şimdi hizmet sırası sizde. Projelerinizin arkasında durarak verdiğiniz vaatleri eksiksiz yerine getirmeniz ve sözünüzü tutmanız için çaba sarf etmelisiniz. Bir aylık seçim süresi boyunca çok çalıştınız emek verdiniz Allah emeklerinizi boşa çıkarmadı ve zaferle sonuçlandırdı. Milletin sizlere emaneti kutsaldır. Sakın ola ki, emanete ihanet etmeyin. Beş yıl çabuk geçer ikinci beş yıl için yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatı olmalıdır. Kendisine bütün içinde yaşayanlarıyla beraber koca bir devlet ve memleket, veya bir şehir veya belde teslim edilen bir idareci, yüklendiği sorumluluğun pek büyük, olduğu, görevin gerçekten zorlu olduğunu düşünerek idaresi altındaki canlı cansız herkese ve her şeye karşı adaletli davranmaya gayret etmeli, sorumlu olduğu yerde bulunan hiç kimsenin, bir başkasına zulmetmesine, bir başkasının hakkını yemesine ve ötekileştirmeden her kese eşit hizmetlere engel olacak unsurlara asla izin vermemelidir.

Belediyecilik anlayışı sadece alt yapı ve kaldırım yapmaktan ibaret değildir. Uyuşturucu İlköğretime kadar uzanmış çözümler aranmalıdır.  Emekli yaşlılar, çoğunlulukla Cami köşelerinde zaman geçirmekte emekli yaşlı dinlenme yerleri kurulmalıdır. Emeklilere ulaşım hizmeti ücretsiz olmalıdır. Emeklileri topluma kambur olmaktan kurtarıp tekrar hizmet alma yolları araştırılmalı. Hizmet anlayışı Şehrin göbeğinde oturarak değil, şehrin en ücra köşesinden başlanmalıdır. Yapılan seçimde İlimizde büyük bir vatanseverlik gösterilerek ekseriyet AK Parti’ye tercihini yapmıştır. İlimiz Çevre İllere göre istenilen yerde değil, işsizlik had safhada, Yabancı sermaye cezb edilerek kurulacak fabrikalarla istihdam sağlanmalıdır.

İlimiz turizm şehridir turizm payını almak için çareler aranmalıdır. Fıstık İlimizde çoğunlukla üretilirken, üzerindeki, Antep fıstığı etiketi kaldırılmalıdır. Geçmişte çok çarpık yapılaşma olmuş, menfaat şebekeleri aynı şeyi devam etmek istiyorlar fırsat verilmemelidir. Yeni imara açılan yerler mahalleler köy görünümünü andırmaktadır. Alt yapısı, yol yapımı çevre düzenlemesi süratle yapılmalıdır. Bütün iş ve işlemlerde halktan ekipler kurularak, sorunları iletme ve sorun çözme anlayışı hâkim olmalıdır. GAP Hava Limanı Hava alanından kurtulmalı aslına dönmelidir. Kentsel dönüşüm öncelikli olarak kenar mahallelerimizde çok acil yapılıp ilimiz köy görüntüsünden kurtarılmalıdır. Tüm liderler meydanlarda ve mikrofonlarda söylediklerini söylediler. 30 Martta Halk da görevini yaptı, yetkiyi ve mesajını verdi. Şimdi iş yapma sırası seçilenlerde, haktan ayrılmadan hizmet aşkını “kayırmadan” yapmalarını diliyorum. Emanet mukaddestir hıyanet eden çarpılır.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com