Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Ömer ASLAN

MHP ve Bahçeli Şanlıurfa'da samimiyet sınavında


Ömer ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Milliyetçi Hareket Partisi ilk kez Şanlıurfa'da 27 Mart Cumartesi miting düzenleyecek. MHP'nin “bin yıllık kardeşliği yaşa ve yaşat miting” olacak. Bu miting “lütfen” mitingi gibi bir şey oluyor.

Ak Parti Lideri Başbakan R. T. Erdoğan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli için “Sivas'ın Ötesine gitmemişlerdir sözü” Şanlıurfa mitingini tetikleyen tek sebep.

Şimdi…

MHP ve lideri Devlet Bahçeli samimiyet sınavında!...

Gündemde “anayasa değişikliği” tartışılıyorken, AK Parti tarafından muhalefet destek turlarına başlamadan MHP'nin CHP ile paralel olarak anayasa değişiklik paketinin içeriğini görmeden “anayasa değişikliğine” karşı çıkması duyarlı vatandaşlar tarafından tasvip edilmiyor.

MHP'nin “anayasa değişikliğine karşı değiliz ama yeni dönemde gündeme getirilsin” demesi kelime oyunundan başa bir şey değil.

Darbe anayasası değil de, özgürlükleri genişleten anayasa paketinin değişikliğine karşı çıkması yerine, “toptan anayasa değişiklik” talebini dile getirmesi MHP'nin eylem-söylemine uyardı. Şanlıurfa farklı etnik gruplarıyla kardeşliğin en güzel örneklerini coğrafyasında barındıran bir il.

 MHP lideri anayasa değişikliği konusundan dolambaçlı cümleler değil, “net” söylem ortaya koymalı, Urfa'nın ve Urfalıların ruhuna aykırı davranmaması lazım.

Bir diğer konu; 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan Milletvekili seçimlerinde MHP Şanlıurfa'da “24 bin 436 oy” alırken, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde MHP Şanlıurfa'da sadece ve sadece “1.932 (yazıyla Bin dokuz yüz otuz iki) oy” alabildi. Kısa sürede bu kadar uçurum olur mu iki seçim arasında?

MHP il teşkilatı 29 Mart yerel seçimleri sürecinde neler yaptı ki, bir buşuk yılda MHP Şanlıurfa'da yere çakıldı?

Bu çelişkiyi MHP lideri Bahçeli topçu meydanında halka ve kamuoyuna açıklaması gerekir. Zira fısıltı gazetesinde çok korkunç iddialar dolaşıyor. Sayın Devlet Bahçeli bu iki konuda “net” bir açıklama yapmadığı takdirde “kendisini teselliden öteye bir anlamı olmayacak

MHP lideri ve partisi Şanlıurfa'da samimiyet sınavında!...

Bakalım bu sınavı geçecekler mi, yoksa “lütfen” mitingiyle siyasi bir fotoğraf mı sunacaklar kamuoyuna?

İLGİLİSİNE

Hatayı açıkça görmek insanı harekete geçirir. İnsan ancak düştüğünü fark ederse ayağa kalkabilir. (Alex Carrel)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com