Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

MHP âlem bir partidir


Mehmet Guli ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

  

              

 Her zaman için ne yapacağı belli olmayan bir partidir.

Bir gün ortaya çıkar “Ya Allah Bismillah Allah'u Ekber” diyerek dindar seçmenlerden oy ister.

Bir başka gün çıkar 60 yıl önceki tek parti döneminin faşist, din dışı icraatı olan Türkçe ezan'ın şimdiye uyarlamak ister ve Türkiye'yi 70 yıl geriye götürecek orta çağ zihniyeti ile (Milletvekili adayı Nusret Demirel)  “ezan Türkçe okunmalı” der…

Bir gün ortaya çıkar; “rektörler başörtülülere selam duracak” diyerek koalisyonla iktidar olan ve bir türlü başörtüsüne çözüm bulamayan, üstelik 28 Şubat zulmüne maruz kalan Refah Partisi'ne nazire yaparak, dindar seçmenlerden oy alabilmek için meydanlarda “ürkeklere değil erkeklere oy verin” diyerek oy toplar.

Bir başka gün sözünde durarak(!) başörtülü vekilinin başındaki örtüyü çözerek, âdete örtülülerle dalga geçer…

Bununla da yetinemez (MHP İstanbul Milletvekili Gündüz Aktan) başörtülüleri ‘sıkmabaş' diyerek adeta hakaret eder.

Bir gün biri çıkar MHP'li gençliğin misyonu, “Türk İslam kültürüne, Türklük şuuruna, İslami imana, Dünya Türklüğünü hedefleyen bir gençlik yetiştirmek” olduğunu belirtir. 

 Bir başkası çıkar, “kadere iman'ı ahlaklı olmaya engel, Kuran'ın bazı ayetlerini de laikliğe aykırı” olduğunu beyan eder.

Bir gün ilkeleri uğruna(!) savaşarak, komünizmin bu topraklara gelmemesi(!) için binlerce gencini feda eder.

Bir başka gün, “komünizmin Türkiye versiyonunu temsil ediyorlar” dedikleri oluşumla koalisyon kurar. Kendilerine eli kanlı denilmesine hiç gücenmez.  Ve hatta saygıda kusur olmasın diye de karşısında (Genel Başkanları) sigara dahi içmez.

Son olarak Başbakan'ın hanımı Emine Erdoğan'ın GATA'da hasta ziyaretine bırakılmayışını dillendiren Başbakana, dini değerleri hiçe sayacak alayvari bir üslup kullanan MHP'li Osman Durmuş'un; ''Hele beyaz önlüklüler yok mu? Nejat Uygur'u ziyaret etmek isteyen hanımefendiye, 'Gülhane'ye gelmeyin' demişler. Sizi beyaz önlüklüler sizi, 3-5 kuruşu görünce kendinizi ne sanıyorsunuz? Peygamber olarak anılan bir Başbakan'ın eşini nasıl kabul etmezsiniz. 3-5 kuruş paranıza mı güveniyorsunuz? Sizin muayenehanelerinizi kapatsın da bir görün'' diyerek, Başbakanı alaya almak ve başbakanın eşine bu eziyeti reva görenlere destek olmak istediğini bildirir.

MHP bu!.. Ne yapacağını önceden kestirmek zor. Tek bir şeyi önceden kestirmek kolay, o da sarılacak bir şeyi kalmadığını, bir parti üyesinin saçmalığını meclis kürsüsünde dile getirerek, Tayyip Erdoğan'ın eşi üzerinden tüm başörtülülerle alay etme cüretini göstererek despotça davrananlara destek çıkmak süreti ile peygamberlik gibi ülvi bir makamı günlük siyasi polemiğine katarak tamamen tükendiğini artık kestirmek çok kolay!..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com