Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Mevla Müslümanlara Sabır Versin


Mehmet CENGİZ
19 Şubat 2014 Çarşamba 10:23

Sabır Müslüman’ın silahıdır. Tüm sıkıntılarında sarılacağı kulp sabır silahıdır Müslüman’ın. Kendisini teselli edeceği başka bir şey olamaz. Yaratıcı sabredenlerle beraberdir. Hadiseler karşısında sabırlı olmak insana sevap kazandırır. Sabırlı olmak her şeye boyun eğmek anlamında da değildir. Müslüman yerine göre sabreder, yerine göre haykırır.

Toplumda iki çeşit din hâkim biri, UYDURULAN DİN Diğeri ise İNDİRİLEN Din insanlık bu iki akım din anlayışı arasında bocalanıyor. İndirilen dine müntesip(Bağlı) çok az. Uydurulmuş dinde çok kitleler var. Uydurulmuş dinde Allah korkusu, helal haram yoktur. Korkmak sorumlu tutulmak ise uydurulmuş dinin putun hünerine göre olur. İndirilmiş dinde ise her kes ilahi emirlerle bağlıdır. İndirilmiş dinin kitabı, peygamberi, fıkhı, ümmet anlayışı, Cihat şuuru, hukuk anlayışı, hesap verme şuuru vardır. Bir insan bunlardan yani emir ve yasaklardan koptu mu? Ne yapmaz ki. Toplum yozlaşmasının temelinde uydurulmuş din anlayışında aramak lazım. Uydurulmuş din anlayışı Camide, Cemaatte, tekkede, zikirde, fikirde, bile vardır. Yalan söylemek, iftira etmek, gizli halleri araştırmak, Gıybet etmek haksız cezalar vermek, rüşvet almak vermek, fitne uyandırmak, Faiz, uyuşturucu ile uğraşmak, hangi dinin ilkeleridir. Cevap uydurulmuş dinin. Müslümanlar öyle insafsızca birbirlerine saldırıyor intikam peşinde ki, Hem de 8 şiddetinde deprem misali.

Dün övülenler bugün sövülüyor, dünün yüceleri bugünün cüceleri. Ölçü kaçmış, yolsuzluk var deniliyor yolsuzluğu önce dini kurumlarda cemaatlerde arayın yolsuzluğun olmadığı kurum yok ki, bu sistem çökmüş, vuran vurana kimse sistemden bahsetmiyor. Sistemi değiştirelim demiyor. Alınan önlemler sinek öldürmedir. Bataklık duruyor yolsuzluklar üretiyor. Geçmişte toplanan kurban derilerinin paraları nereye gitti. 28 Şubatta diyanete şekil vermeye çalışan rütbelilerin maaşları camilerde toplanan paralardan verilmedi mi? Kimse kimseyi kandırmasın. Karun gibi zengin olanlar, banka kuranlar, dershane açanlar, borsaya girenler, kargo ile uğraşanlar, okullar açanlar bu fakir milletin dini duygularını okşayarak dini kullanarak hayır adı altında makbuzsuz trilyonlar toplamadılar mı? Niçin kimse hesap sormadı.

Daha yakın zamana kadar olimpiyatlarda üstelik bunlar göklere çıkarılıyordu ne oldu ki,  iki taraf ölçüsüz birbirlerine taarruzda bulunuyor. Anlaşılan menfaat kemiği var. Uydurulmuş dinlerde bunlar normal niçin nazlanıyorsunuz. Allah indinde Tek din” İSLAM DİNİDİR “ Ne oldu ibrahimi dinler, hoşgörü bahçeleri, yan yana mabetler, İllerde resmi erkânla yürütülen insan seli gibi ibrahimi yürüyüşler, Müslüman’a şedit gâvura hoşgörü safsataları ne oldu. Yapılacak yerel seçim arifesinde bir makam kapmak için devlet malının hoyratça savrulduğu yolsuzluk değil mi? Seçim öncesi barajı aşan partilerin kesesine hazineden halk malından para akıtacaksın, rakipleri ise ayaklarına taş bağlayacaksın, sonra gelin beraber koşalım yarışalım diyeceksin bunlar yolsuzluğun daniskasıdır. Harman samanı gibi savrulan seçim israfından ülkeye kaç fabrika yapılır. İstihdam sağlanır. Aşsız, işsiz, açlar ekmek bulur kimin umurunda. Bu savurganların en büyük destekçileri basındır günahlara bunlarda ortaktır. Menfaat kadar insanları göklere çıkarma veya tersini yapma hangi vicdan eseridir bu?

Emekli maaşları çok düşük sabrediyorum. Elektrik, su, telefon faturaları çok kabarık sabrediyorum. İslam coğrafyasında her gün Müslüman’ın kanı akıtılıyor sabrediyorum. Bir mutfak tüpü 80 TL. Olmuş sabrediyorum. Bir litre gaz 5 TL. Sabrediyorum. Kiralar uçmuş gidiyor ödenemiyor sabrediyorum. Döviz, altın yükselmiş sabrediyorum. Mutfak gideri üçe katlanmış sabrediyorum. Mahalle Camisindeki imam görevini tam yapmıyor sabrediyorum. Camilerde gerçek din anlatılmıyor sabrediyorum. Camilerde toplanan paraların akıbetine sabrediyorum. Çocuğum beni dinlemiyor sabrediyorum. Akrabalık bağları kopmuş sabrediyorum. Bankalar kefilsiz kredi dağıtıyor sabrediyorum. Müslümanlar birbirlerine hakaret ediyor sabrediyorum. İnternet gençleri iğfal ediyor sabrediyorum. Sporun her çeşidi din haline getirilmiş sabrediyorum. Müslümanlar uydurulmuş dinle her gün kandırılıyor sabrediyorum.28 Şubatı geçirmiş biri olarak sabrediyorum. Zalimin zumlu devam ediyor sabrediyorum. Menfaatler dinin önüne geçmiş sabrediyorum. Liderler ağlama duvarlarına çevrilmiş sabrediyorum. Kara ak, ak kara gösteriliyor sabrediyorum. Devlet kesesinden kimine kepçeyle kimine kaşıkla veriliyor sabrediyorum. Tüm devlet ihalelerinde kayırma, menfaat var sabrediyorum. Toplumun çoğunda hayat namazsız geçiyor sabrediyorum. Kuran Cuma geceleri okunuyor sanki sadece ölü kitabı üzülüyorum. Kapalı çıplaklar her tarafı sarmış sabrediyorum. Mideler, keseler kasalar haramla dolu sabrediyorum. Halen Yahudi ve Hıristiyanlardan medet umuluyor sabrediyorum. Kimse dinini dünyasını öğrenmiyor sabrediyorum. Mevla hepimizi sabırla hem dem eylesin.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com