Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

MESLEKTAŞIM METİN İLCİ


Recep Akyol
24 Haziran 2013 Pazartesi 11:08Metin bey’in inşaat demircisi olduğu resimden belli oluyordu. Benimde öğrencilik hayatımda özellikle tatillerde yaptığım meslek inşaat demirciliği idi.

Mardin, Silopi, Tunceli, Elazığ, Muş, Bingöl Karlıova  illerinde ki deprem bölgelerinde çalışırken en zor şartlar altında yokluğun ve yoksulluğun yanında ideolojik yönümüzde bizi daha da zorluklarla uğraştırmıştı. Neyse biz esas soruna geçelim.


Milli Eğitimin başarısızlığına rağmen Milli Eğitim Şube Müdürleri, Yardımcıları ve okul yöneticilerinin Avrupa’ya yaptıkları gezilere çoluk çocukları ile gitmeleri halkımız ve basın tarafından yoğun bir şekilde eleştiri almaktadır.


Urfa’nın gelecek vadeden gazeteci dostlarımdan Şahin ÖZNUR Milli Eğitimin Sorunlarını dile getirdiği yazısını okudum. İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’nin 5 aylık görevi sırasında başarı göstermediği görüşünün  doğru olmadığını belirtmek isterim.

Çünkü Şanlıurfa Eğitim alanında geri kalmış değil. Şanlıurfa’daki Okullaşma oranı Standartların üstünde  Eğitim alanında etkin bir denetim boşluğu bulunmaktadır ..Esas sorun buradaki organizasyon bozukluğudur.

Göç ve nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu Şanlıurfa’da yalnız eğitim değil sağlık sorunları ve kentsel yaşam bilinci bakımından sorunlar yaşadığımız ortadadır ve TUİK rakamları doğrudur.                           

Fakat eğitimde ki geri kalmışlığı Vali bey’in öncülüğünde STK’lar ve basınla beraber toplantılar yaparak sorunları tespit edilmesi çözümü de beraberinde getirip kolaylaştıracağı  görüşündeyim.

Ayrıca Urfa bölgesinde ki tarımsal üretim çalışmaları çoğaldıkça özellikle tarım sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücü aile bireylerinden olmaktadır. Veya başka illere gidip  çalışan aileler okulda ki çocuklarını da beraberinde götürmeleri eğitimde ki etkinliği önemli ölçüde olumsuz etkilemekte.

Her öğrenci ailesinin sorumluluk anlayışı ile öğrenci üzerinde ki denetimlerini yapmadıkları müddetçe öğrencilerin kaçamakları artar.

Özellikle internet cafe’ler ve oyun salonları okuldan fazla uğrak yerleri olur.  Okullarda bir derste olsa Öğrencilere internet oyunları ortamı sağlanırsa dışarıya karşı olan merakları giderilmiş olur.

Öğrenci toplu taşımacılığı ile adeta bir rant kapısı sağlanmış olup Öğrencilere verilen toplu yemeklerde ki zehirlenmelerin önüne geçilmeli yoksa facialara neden olunur.
Yeni Eğitim ve Öğretim Yılında tüm olumsuzluklara son verip
Yeni bir umut ve heyecanla yapılacak çalışmalar inşallah sonuç verir


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com