Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Meşhurluk İlleti


26 Nisan 2012 Perşembe 13:43
                  Başlık sizi şaşırtmış olabilir. Meşhurluğun nesi illet olabilir ki, hoştur meşhur olmak. Nere gitseniz millet sizi tanır,”bi resim çekinebilir miyiz abi/abla?” diye sorarlar, daha siz cevap vermeden cep telefonları çıkar ve sizin tanımadığınız, hayatınızda ilk kez gördüğünüz ve belki de bi daha hiç görmeyeceğiniz insanlarla sarmaş dolaş fotoğraflarınız olur. Evet, bu da illettir, ama benim kastım o değil. (Evet sevgili okur, yazarınız da artık gizemli ve okuyanı fıtık eden  yazılar yazmaya başladı,havaya girdi, haberiniz olsun!!) Meşhurluk, hak etmeyen bünye için bir illettir, insanın bünyesine girmeye görsün, onsuz yapamaz olursun. Onu kaybedince tekrar elde etmek için yapmayacağını şey kalmaz.
                      Yukarıda açıkladığım tipte birinin 23 Nisan münasebetiyle ettiği lafa gazetelerde rastlamışsınızdır. 23 Nisan törenlerini boykot eden bir siyasi partiye aklınca laf söylemek için ettiği söz, bir insana yakışmayan bir sözdü. Gerçi bu konuda, Mevlana’nın “Her lafa verecek bir cevabım vardır. Ama bir söze bakarım söz mü diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye.” sözünü düstur alıp, amaaan sende söyleyen muteber bir insan değil ki sözü de, söyleyeni de ciddiye alasın deyip, bu yazıyı hiç kaleme almayabilirdim. Ama sevgili okur, bir söz duyunca bazen, dayanamıyor insan, kanı beynine sıçrıyor. Hele de bu bir millete hakaret içeriyorsa.
                     Adı geçen kişi bir zamanlar meşhurdu, meşhurluğu da şarkılara ağız oynatıp taklalar atmasından ibaretti. Sonra yapımcı oldu, albüm yaptığı bayanlar üzerinden meşhurluğunu sürdürmeye devam etmeye çalıştı, sonra Türkiye’yi dolandırıp yurt dışına kaçan işadamı -siyasetçinin el konulan şirketleri nedeniyle biraz basında yer aldı. Sonra unutuldu gitti, ama dedim ya meşhurluk, hak etmeyen bünye için bir illettir. Bu kişi de unutulmayı hazmedemedi, alışmıştı kendinden bahsedilmesine, sosyal medya yeni ve etkili bir araçtı kendinden söz ettirmek için, o da bunu kullanma yoluna gitti. Birinin selüloitleri, berikinin sevgilisi, ötekinin cinsel tercihi, saldırmaya, milletle kavga çıkaramaya başladı. Bizler sadece, dedikoducu adam, ya bu meşhurlar dünyası da ne iğrençmiş deyip ekrandan tükürük, salya ve bilumum yapış yapış nesnenin evlerimize akmaya başlamasına ses çıkarmadık. Herkes ondan bahsettikçe, onu dinledikçe, o daha da çoştu, coştukça daha da pervasızlaştı, amacına ulaşmıştı, herkes ondan bahsediyordu işte. Ama son saldırısı genele dairdi ve terbiyesizceydi. Bilmeyen varsa sansürleyerek aktarayım.”Atatürk 23 nisanı Türk çocuklarına armağan etmişti, o.. çocuklarına değil” diye bir kelam etti.Burada,laf söylediği BDP olunca  o.. çocuğu dediği de Kürt çocukları oluyor.Hani 23 Nisan 1920’de ilk mecliste yer alan ve Anadolu’nun diğer halklarıyla birlikte işgalcilere karşı omuz omuza savaşan Kürtlerin  torunları olan Kürt çocukları. O, bugün bu yurtta Türkçe kelimelerle,  abuk sabuk şeyler de olsa, konuşabiliyor yazabiliyorsa, bunda Kürtlerin de payı vardır. Ama adı geçen kişi bunu bilebilecek kadar zeki değildir. Çünkü sen ırkçı mısın? diye sorulduğunda, evet ırkçıyım diyecek kadar sığdır düşünce kapasitesi. Onun tek amacı meşhurluğunu devam ettirmektir. Ama bu sefer bilmediği sulara girdi ve bu sularda Güner Ümit, M. Ali Erbil boğuldu. Bu ülke insanları kavga da etse birbirini sever ve milletine, dinine küfretmez. Çünkü dini, vicdanı ve ahlakı bunu emreder, bilir. Bilmeyene zaten söyleyecek lafımız yoktur. Onlar Van depremzedelerine abuk sabuk eşyalar gönderirler, Kürtlere o.. çocuğu, Lazlara aptal, Araplara pis,miskin derler.
                      Yazımın üzerinde çalışırken bir dostumdan, bir Hadis duydum “Şöhret felakettir” fazla söze gerek kalmamıştır. Eyvallah.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com