Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

MAZHAR BAĞLI NEDEN OLMASIN.. ?


Recep Akyol
12 Haziran 2013 Çarşamba 22:00Başta Şanlıurfa’nın Büyükşehir Statüsüne girmesi ile beraber önümüzdeki Yerel Belediye Seçimlerinin çok renkli ve bir o kadar da ciddi bir seçim rekabeti içinde olacağını söyleyebiliriz.

Büyükşehir Statüsünün büyük hizmet alanlarında getireceği artıları çok önemlidir. Şanlıurfa’da hayatın her alanında özellikle hizmet sektörü çok genişleyecek Özel sektör ise Sağlık başta olmak üzere Eğitim Kolejleri, Gıda, Tarım,Turizm  Giyim Sektörü büyük atılımlar yapacak böylece işsizlik büyük ölçüde azalacak görüşündeyiz.

İsimleri Büyükşehir için geçen adaylar arasında geçen iki isim ön plana çıkıyor. Bu isimlerden başta Bakanımız Faruk ÇELİK ve Sayın Valimiz Celalettin GÜVENÇ ismi ön planda, Tabi mevcut Belediye Başkanımız  FAKIBABA ise gündemdeki yerini koruyor. Bir yüzücü gibi son kulaçları atıyor.

Bu saydığımız isimler AK Partinin Yerel Seçim temayülleri gereği adaylık için net bir ifade söyleyemezler. FAKIBABA  hariç fakat bu isimleri ortaya atıp bu isimlerle ilgili nabız yoklayanlarda yok değil. Aday olsalar da bu zatları engelleme gibi bir gücümüzde yok.

Bu isimlere karşı çıkıp iyi bir Urfalı yok mu diyerek açık görüş bildiren şahıslarda var. Hatta bu isimlere karşı çıkan  AK Parti içinden görüşlerini ifade edenlerde var.

Büyükşehir Belediye Başkanlık yükünü kaldıracak isimlere baktığımızda Akademisyen ve bir Bilim adamı olma özelliği ile , Siyasi birikim ve donanım özelliği ile AK Parti Merkez Karar ve yürütme kurulunda görev yapan Prof. Dr. Mazhar BAĞLI Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürütecek tek isim olarak görüyorum.                                                                                                                       Hızla büyüyen geleceğin Şanlıurfa’sı  için neden olmasın diyorum.


Prof. Dr. Mazhar BAĞLI Bey bu görev verilirse kabul eder mi etmez mi bilemiyoruz…?.. Fakat nasıl ki Bakanımız Faruk ÇELİK Bey  Başbakanın bir sözü ile Urfa’ya nasıl geldiyse                  Prof. Dr Mazhar BAĞLI Bey de Sayın Başbakanın bir sözü ile gelebilir. Vekilleri belirleyen Başbakan, Urfa  Büyükşehir için Prof. Dr. Mazhar BAĞLI’YI da neden görev vermesin…

Başbakan Şanlıurfa’da bir önceki Belediye Başkanlığı seçiminde ağır bir bedel ödedi. Ve 0 dönemin Vekilleri Başbakanı yanlış yönlendirdiler. Dünya gündeminde olan Başbakan seçim kaybedildiği için büyük şok yaşadı. Bu seçim mağlubiyeti sayın Başbakanın hayatında derin bir iz bıraktı.

Bu gerçeklerden dolayı Başbakanın Şanlıurfa Büyükşehir Adayını kendisinin belirlemesi gayet doğaldır. Mazhar BAĞLI ismine de kimse karşı çıkamaz. Belediye Başkanlık seçim hakkını Şanlıurfalılar kullandılar. Doğrusu yanlışı sevabı veya günahı Urfalılara  ve dönemin vekillerine aittir.

Başka bir durumda BDP seçimi alır götürür. BDP’nin seçimi kazanma şansı daha da yükselir. BDP ‘nin Barış sürecinde ki iyi niyeti ve olumlu siyasetleri halk tarafından takdir görüyor. Diyarbakır , Mardin den sonra AK Parti Şanlıurfa’yı da BDP ye bırakmış olur.

BDP’nin seçimi kazanma adına görüştüğüm Av. Feridun YAZAR ve MHP İl Başkanı İbrahim ÖZYAVUZ’A yönelttiğim çapraz sorunlardan aldığım mesaj Başbakan AK Partide isimleri tartışılan isimler aday gösterilirse Urfa’da , AK Parti ve Başbakan  ikinci kez seçimi kaybeder. Bu ifadeler Bölgeyi iyi bilen biri Kürt önderi diğeri de bir Arap önderinin ifadeleridir.

Görünen köye, Kılavuz gerekmediği gibi aklın ve mantığın yolu birdir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com