Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ahmet Davut MİLASLI

MAŞERÎ VİCDANDA OLUŞTURULAN ALGI OPERASYONU


Ahmet Davut MİLASLI
27 Aralık 2013 Cuma 20:49

17 Aralıktan beri ısrarla sürdürülen operasyonlar birer algı oluşturma operasyonundan öte, hükümete karşı başlatılan bir darbe girişimidir. Hedef Ak Parti ve onun hükümetidir. Amaç Sayın Başbakanı ve hükümetini kamuoyunda itibarsızlaştırmaktır… Evet, asıl hedef, 11 yılda 7 seçim kazanan Sayın Recep Tayyib Erdoğan’dır.

Operasyonları yapanlar ve yaptıranlar çok iyi hesapçıdırlar besbelli… Yapılanların tümü, Recep Tayyip Erdoğan’ı Ağustos ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sokmamak içindir… Çünkü onlara göre eğer Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa, bir dahaki Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanacak ve Türkiye Cumhuriyetini dünyada ilk on devletin arasına sokacak olan 2023 hedefleri gerçekleşmiş olacaktır. Bunu engellemek için mutlaka Erdoğan’ı itibarsızlaştırmak gerekiyor.  Hatırlayın; ABD’de konuşan zat “Maşerî vicdanda rezil olacaklar…” diyordu. Bunun anlamı, Sayın Başbakanın ve Ak Partinin kamuoyunda ve halkın nazarında itibarsızlaşmasıdır. Çünkü eğer Tayyib Erdoğan 10 yıl gibi uzun bir süre Cumhurbaşkanlığında kalırsa, şer odaklarının hiçbir talebinin karşılanmayacağını çok iyi biliyorlar. Asıl korkuları bundan…

Bu yüzden yıllardır dışarıdan emir alarak Türkiye’yi yönlendirmeye çalışan vesayetçi odaklar, ilk defa halkın içinden çıkan ve mason teşkilatlarından emir almayan bir partiyi ve onun genel başkanını alaşağı etmek için çıldırasıya çaba sarf ediyorlar. Yalnız operasyonlarla başlatılan bu son darbe girişimi, Balyoz, sarıkız ve Ergenekon gibi darbe girişimlerinden farklıdır. Bunun amacı kamuoyunda algı oluşturmak, ABD’deki zatın deyişiyle, maşerî vicdanda Tayyib Erdoğan’ın hükümetini suçlu ilan ederek yaklaşan yerel seçimleri kazanmalarına engel olmaktır. En azından Ankara ve İstanbul’u Ak Partinin elinden almaktır.

Aslında yapılanlar klasik ve bildik usullerdir. Başarılı bir iktidarı, seçimlerden hemen önce yolsuzlukla suçlayıp hem seçimlerden istediği sonucu almak hem de yargı yoluyla darbe yapmak… Yaklaşan yerel seçimler arifesinde, bu kadar büyük projelere imza atan bir hükümeti itibarsızlaştırmak için hükümeti yolsuzlukla suçlamak, yani haysiyet cellatlığı yapmak yeterlidir. Yolsuzluk içinde olan bir hükümet 11 yılda 613 bin konut, marmaray, Türkiye’yi saran duble yollar ve sağlık reformu gibi büyük hizmetleri yapabilir mi? Eskiden solcu ve ateist medya yapılan her iyi şeye karşı çıkıyor ve manipülasyonla darbe ortamları hazırlıyorlardı. Şimdi ise, emri gizli bir örgütten aldığı besbelli olan bir medya, eski solcu-ateistlerin yerini tutmuş ve yolsuzluk operasyonlarından başka her şeyi gündeminden çıkarmış durumdadır. Bu operasyonları yürüten savcı ve kolluk kuvvetlerinin o medya grubuyla canlı bağlantı içinde olduğu aşikar değil mi?

Muasır medeniyet denilen hızlı tren, duble yollar, hayal ötesi bir proje olan Kanal İstanbul, marmaray, 3. köprü, havaalanı ve devlet bürokrasisi içinde yapılan reformlar v.s… Şer odakları bu olağanüstü gelişmelerin beğenisini halkın hafızasından silmek ve onun yerine kirli yolsuzlukla ilgili algıyı yerleştirmek için böyle bir kirli savaşa başvurdular. Dikkat edin, hükümetin en çok başarılı olduğu kalemlerde yolsuzluk soruşturmaları başlatılıyor. Hızlı tren, Bankacılık ve toki gibi… Gezi olaylarında bir sanatçı, “Sayın Başbakan, yapılanların birkaç ağaç için olmadığını hala anlamadın mı?” demişti… Şimdi aynı ağızlar benzer şeyler söylüyorlar: “Biz 2010 referandumunda yargıyı tasfiye eden fıstık gibi bir anayasayı altın tepsi için Erdoğan’a teslim ettik. Ama adam hizmetin dershanelerini kapatmaya kalktı. Bunu onun yanına bırakır mıyız?”

Tarih tekerrür ediyor. Menderes de 3. kez seçim kazanınca aynı olaylar ve iftiralarla karşı karşıya kalmış, bir darbeyle iktidardan uzaklaştırılmış; ardından da idam edilmişti. Ama halk bu kirli tezgâhın bilincindedir. Silah ters tepecektir. Bundan eminim.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com