Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

MARAŞLI İSTEMİĞ ANTEPLİ İSTİYIĞ


Recep Akyol
2 Aralık 2013 Pazartesi 09:34

Şanlıurfa’da Yerel Belediye Seçimleri ile ilgili adaylar ve partililer tam olarak adayları netleşmese de daha şimdiden o ya da bu aday olsun, ya da olmasın deme lüksümüz yoktur. Herkes görüşünü demokratik kurallar içersinde söyleme ve ifade etme hakkına sahiptir.

Her Parti istediği kişiyi aday gösterebilir. Biz seçmenler olarak beğenir ya da beğenmeye biliriz. Bunun için seçim sandıkları en iyi ifade ve tercihtir... Aday gösterilen kişilere oy verme hakkı da yeni yerel yasalara göre yalnız Urfa merkez değil tüm kazalarda ki en uç köylü vatandaşların dahi oy kullanma hakları vardır.

Şanlıurfa’da ki parti adayları dayatma da olsa vatandaşlar ve seçmenler hür ve özgür iradeleri ile diledikleri kişiye oy veriri, ya da vermeyebilirler. Her vatandaşın seçme ve seçilme hakkı vardır. Bu hak yasalara göre belirlenmiştir.

Karanlık odaklar dün olduğu gibi bugün de aynı tezgah peşindeler fakat Şanlıurfa halkı bu tür oyunların kimlere zarar vereceğini çok iyi biliyor. Daha dün Kürt-Türk kimlik siyaseti yapanlar bu günde Urfa’lı  olan ve Urfa’lı olmayanlar siyaseti yapıyor. Ama çok iyi biliyoruz ki insanların kimliği ne olursa olsun , nereli olursa olsunlar  önemli olan hizmet  üretendir..

Yüce peygamberimiz Müslümanlara su dağıtırken bu toplumun efendisi kimdir diye soran  gayri müslüme cevaben;  bu toplumun efendisi bu topluma hizmet edendir demişti.

2009 Yerel Seçimleri Şanlıurfa adına bir ders olduğunu düşünmüştüm. Ama ne yazık ki Şanlıurfa’yı daha da geriye götürmek isteyenler çıkarlarını ön planda tutup Şanlıurfa’yı tekrar kaybettirme planları peşindeler.

Önemli olan Topraklarımızı İşgal eden Fransız’lara kurşun sıkmak değilmliydi…Urfa’lıda Maraş’lıda Antepli’lide Ortak düşmana karşı savaşnadılar mı…

Vali bey aday gösterilecek diye tepki gösteren 300 kişinin Belediye önünde Sözde Şanlıurfa’ya sahip çıkma adına FAKIBABA’yı istemeleri hiçbir mantıkla alakası yoktur.

Bu meydanlarda ki tepki gösterenlerin iyi niyetli birer Urfalı olduklarını da biliyor ve saygı duyuyorum…Ama onlarda Şanlıurfa’yı Ortadoğu’nun Merkezi yapacak iradeye de saygılı olmalarını istiyorum…..

Vali beye karşı çıkıp FAKIBABA için zemin hazırlamak isteyenler meydanlarda değiller. Onlar yürekli olsalar o halka öncülük ederlerdi. Twetter ve Facebook sayfalarının arkasına gizlenip zavallı insanları sokaklara dökme planları ise  Yüce Halkımız tarafından destek görmedi…Yeter artık boş yere borazanlık etmeyin….

Daha önce ki bir çok köşe yazımda belirtmiştim. Yeni yerel seçimler yasası ile BDP yani Barış ve Demokrasi Partisinin en az AK Parti kadar şanlı olduğunu yazmıştım. Fikri ve zikri belli olanlar dahi sosyal medya da BDP ye oy vereceklerini açık açık ifade edenlere kim ne diyebilir ki.

Fakat biz bu tür oyunları 2009 yerel seçimlerinde gördük. Çok iyi hatırlıyorum ve kimse de bunu inkar edemez. 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den istifa eden FAKIBABA için Urfa Vakfı tarafından düzenlenen destek çağrısı ile o gün Sayın FAKIBABA Belediye Binası önünde biriken en az beş bin kişiye hitap edip mağduriyet sloganını kullanmıştı.

Yani biz bu tür provokasyonları daha önce de gördük ve şimdi de aynısı yapılmak isteniyor. Belediye önünde toplanan insanlara sosyal medya da çapulcular demiştim fakat resimleri kare kare görünce kullanmış olduğum bu sözden vicdanen rahatsız oldum. Bu tür ifademden dolayı Şanlıurfa’lı hemşerilerimden özür diliyorum. Çünkü bizim işimiz ayrıştırmak değil birleştirmektir.

Karanlık odaklar dün olduğu gibi bugün de aynı tezgah peşindeler fakat Şanlıurfa halkı bu tür oyunların kimlere zarar vereceğini çok iyi biliyor. Daha dün Kürt-Türk kimlik siyaseti yapanlar bu günde Urfa’lı  olan ve Urfa’lı olmayanlar siyaseti yapıyor. Ama çok iyi biliyoruz ki insanların kimliği ne olursa olsun nereli olursa olsunlar  önemli olan hizmet  üretendir..

Yüce peygamberimiz Müslümanlara su dağıtırken bu toplumun efendisi kimdir diye soran  gayri müslüme cevaben; bu toplumun efendisi bu topluma hizmet edendir demişti.

Şanlıurfa halkı kimi seçerse seçsin bizlere hizmet eden bizim insanımız ve efendimizdir.  Saygılarla…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com