Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Kutlu Doğumdan Ne Anlıyoruz


Mehmet CENGİZ
17 Nisan 2014 Perşembe 12:32

Âlemlere Rahmet olarak gönderilen bir lideri, önderi, her tipin kutlaması kolay olmasa gerek. Öyle bir Resul ki, insanlık her an ona muhtaç, ahlak abidesi bir lider, veda Hutbesi ile tüm insanlığa insan hakları beyannamesi sunan bir önder, İnsanlık arayışta, tüm kayıpların hayatında bulunabileceği bir Peygamber. Ümmetine sapmaması için Kuran ve sünnetini bırakan bir şefkat peygamberi ki, Kalemler onu yazamaz, diller onu anlatamaz, yosunlu kalpler onunla ıslanamaz. Uydurulmuş dinlerle hayat sürenler onu hiç anlayamaz. Anlasalar bile uyduruklarla anlarlar anlatırlar. Tıpkı senenin bir haftasında kutlu doğumla kutlandığı gibi. Niye kutlanıyor anlamak zor. Sünnet dışı ahır zaman peygamberini kutlu doğumlarla sınırlı tutarak kutlamak hiç akıl karı değil.

Kutlamalarda israf, gösteriş, helal haram karışımı, hele siyasi emellere alet etme varsa vay ümmetin haline, Kutlu doğum günlerinde adet haline getirilen davetlileri hep zengin, hep et yemekle ense yapan, elit takımı olan, fakir fukaradan uzak, tirit adetleri ile ziyafetler vermek dinen kutlu doğumun neresinde var, görmüş değilim. Bunun yerine muhacir ve muhtaç durumunda olan Suriyeli din kardeşlerimize bu tiritler dağıtılsa hayra daha alamettir.  Bu ziyafetlerden fakir, kadın, çocuklar yemiyorsa, Hatta kutlu doğum etkinlik giderleri Camii Cemaatinden toplanıyor, harcanıyor olması dinin hangi emrine uygundur. Gerçek âlimlerimiz bize bunu anlatsınlar. Beğensek beğenmesek bunlar oluyor, Kutlu doğum günlerinde kimi hatimler indiriyor, Salâvatlar çekiliyor, salalar veriliyor, mezarlar ziyaret ediliyor, kura ile umreciler belirleniyor, salonlar doluyor bir şeyler anlatılıyor bunlar güzel şeyler de, peki asıl ne olması gerekir. Öncelikle, Çağdaş mimsiz medeniyet tüm ümmet fertlerini dünyevileştirmiş. Bir ümmet fertlerini düşünün, Camiinde sünnet olmasın hurafelerle dolu olsun.

Camide Namaz kıldıran imamı maaş karşılığı namaz kıldıranı olsun, imam sakalsız, başı açık, hatta bıyıksız olsun, Din kisvesindekiler dinin din adamı olmasın. Müftülerin emri diye İmamlar camilerinde para toplama memuru konumuna düşürülsün. İmamın oturduğu lojmanı WC’ Nin ya altında ya üstünde yâda yanında olsun. Siyasetinde, ticaretinde, hukukunda, kazancında, sarfında, yemesinde içmesinde, düğününde,  hayatın tüm alanlarında sünnet olmasın. Siz ne hakla kutlu doğumu kutlayacaksınız. Ger çek Müslüman için senenin her günü kutlu doğumdur. Sünnet büyük bir servet ve müessesedir ümmet fertleri sünnetle yoğrulmalıdır. Sünneti yaşamak, uygulamak insanı yaratana ulaştıran, Rabbi razı eden Salih amellerdir. Kutlu doğum etkinliklerinde, Şirkten, Putçuluktan, çıplaktık tan, faizden, helal haramdan, akaid ile ilgili meselelerden, helal haram kazançtan, cihattan, alkol, uyuşturucudan, bunları helal sayanlardan, Fıkıhtan bahsedilmeyecekse, içi boş kutlu doğum günleri niçin kutlanıyor. Tirit yemeği ile insanların midesini dolduracağınıza ümmet fertleri ruhen aç, o mümbit ruhları vahiy kültürü ile sünnetle, fıkıhla yumuşatmaya çalışsanız bunun için emek verseniz kutlu doğum için daha iyi olmaz mı?

Sözde etkinlikler için fakir saf Müslümanların bağışları geçici şeylerle heba ediliyor.  Aile yuvaları yıkılıyor, gençlik namazsız, Zekâtlar sadakalar İslam’a göre verilmiyor.100 günde 61 kadın katledilmiş, trafik canavarı her an Azrail. Helal lokma kalmadı, fakir bir yıl boyunca et yüzünü görmüyor kimsenin umurunda değil, Samimiyet isteniyorsa önce cübbeliler, sonra idareciler aynaya baksın. Ehlisünnet inancı yok edilmeye çalışılıyor. Saf süte çoktan su katılmış. Vicdanda olmayan adalet kanunlarla tatbik edilemez. Din kardeşliği yerine, parti, lider, şeyh, efendi, meşrep fanatikliği hâkim. Futbol çoktan dinin önüne geçmiş, internet asrın fitnesi, gelir dağılımında büyük bir deprem var. TV kanalları, Gazeteler, bıyıksız sözde unvanlılar (bazıları) insanlığı iğfal ediyor.

Cüceler yüce, yüceler cüce gösteriliyor. Faizin girmediği alan kalmadı mihraplar dâhil. Mideler, keseler, kasalar haramlarla dolu,  Her gün Müslüman kanı akıtılıyor cihat şuuru nerede? İyilikleri anlatmak kötülüklerden alıkoymak kimin görevidir? Kemalist, ladin, laik, maddeci eğitimle okuyan, donanan gençlikten ne bekliyorsunuz? Daha çok yazacaklarımla insanlık boğuşurken, her tarafı gül gülistanlık göstermek yürekleri harekete geçirmemek hangi vicdan işi, hangi Peygamberin görüşüdür bilen varsa bana anlatsın. Abdesti bozan şeyler varsa Kelime’i tevhidi bozan şeyler de vardır niçin anlatılmıyor, anlatmamak, içi boş şeylerle ümmet fertleri meşgul etmek samimiyetsizliğin ifadesidir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com