Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KÜRTLERİ YOK SAYAN FAKIBABA ZİHNİYETİ


Recep Akyol
29 Eylül 2013 Pazar 17:50

Fakıbaba güvenlik güçlerinin  vatandaş dövmeleri vatandaş ve haber yorumlarında “Şanlıurfa Belediyesi Vatandaş Dövme Servisi Hizmetleri” olarak değerlendirildi. Böyle yazı ve yorum yapanlara ise para vermediğimiz için yalan söylüyorlar dendi.

Gün geldi Medya’ya Yalancı da, Paracı da denildi. İşte bu söylenenler de olmadı değil yani. Bu tip insanlar resmen halkın kutsiyetini bırakıp para için ağızlarını açıp kapatan medya maymunları gibi lense edilmekteler.

Sayın Fakıbaba’nın siyasi duruşu tabiî ki kendisini ilgilendirir. Bizim için esas olan Şanlıurfa’ya yapılan hizmet anlayışıdır. Sayın Fakıbaba ile ilgili yaptığım eleştirilere kim kızarsa kızsın.                                    

Bu eleştirileri yazılarımdan dolayı Mahkemelere de gittik, Belediye ile ilgili olumlu yazılardan dolayı Sayın Fakıbaba tarafından aranıp tebrik edildiğimiz de oldu.

Yani bizler hiçbir zaman Fakıbaba’ya karşı ön yargılı olmadık. Halkın oyları ile Belediye başkanı olanlar Halkın değer yargılarına da insanlık sorununa da değer vermek zorundalar.                                                                   
Belediye Başkanlık seçimleri olacağı için kimseyi hedef haline getirmedik.. Açıkçası Belediyeler toplumsal ayırışıma sebep olan eylem ve düşüncelerden yana tercihler yapmamalı.

Özellikle Bölgemiz ve ilimiz Şanlıurfa’nın etnik yapısı ile ilgili zengin bir Kültür Mozaiği mevcuttur. Dünya tarihçilerinin Şanlıurfa’ya verdikleri önem gittikçe artmaktadır. Kişiler geçicidir. Ama Hizmetleri kalıcıdır diye düşünüyorum.

Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel tanıtımını altı dilde yapan Şanlıurfa Belediyesi Kürt Dilini dikkate almaması bir eksiklik değil, bilinçli bir Kürt düşmanlığıdır. Şanlıurfa Belediyesinin yapmış olduğu Kürtleri yok sayma çalışması Ulusal Basında da bilinçli bir sosyal faşist anlayışı olarak belirtildi.

Sayın Fakıbaba bütün tehlikeli hareketleri ile kimleri sevindiriyor acaba… Ulusalcı ve Milliyetçi oylara sahip olacaksa ona bir şey diyemeyiz… AK Parti iktidarı desek yanlış olur. Çünkü 30 yılı aşan bir savaşın sonlandırılması AK Partinin Kürt sorununa duyduğu samimiyeti gösteriyor.
Sayın Fakıbaba “Ben AK Partinin bir neferiyim” dedi. fakat ülkenin ve orta doğunun önemli sorunu olan Kürt sorunu ile Fakıbaba sorunu birbiri ile çelişiyor. Bu tür Politikalar BDP ye hizmet eder.

Rahmetli Mustafa BEYZO Belediye başkanlığı için suyu kaleye çıkaracağım demişti. Urfalılar ise ya bu balıklar deyince malum o cevabı vermişti.

Kürtlerin yazılı ve sözlü kültürleri Fakıbaba zihniyeti ile yok edilmeye çalışılsa da Urfa’da ki iki büyük Otelden Nevali ve Ruha İsmini nereye koyacaklar. Dünyanın kabul ettiği

Kürt realitesini Fakıbaba’nın tanımaması bir şey ifade etmez.

Çünkü Dünyada ki Kürt önderlerine saygı gösteriliyor, ayaklarına halılar seriliyor. Urfa’ya gelen Kürdistan Musul Valisine Sayın Valimiz Celalettin Güvenç Plaket veriyor. Ama sayın Fakıbaba bunu bir türlü hazım edemiyor galiba….

Sayın Fakıbaba Urfa da yeni yapılan Cemevi inşaatına katkı sağlaması ve yardım etmesini saygı ile karşılıyor. Kendisini bu konuda tebrik ediyoruz. Ancak bir sivil toplum kuruluşunun  Tılfındır tepesinde ki Cami yapma Projesine karşı çıkmasına bir anlam veremiyoruz.

Fakıbaba’nın etnik ayrımcılığından sonra Dini Mezhep ayrımcılığı hayra alamet değildir. Yerel Seçimler öncesi bu tür hatalar yapılmamalı.                                                                         
İnşallah durum düzeltilip, yapılan hatalardan vazgeçilir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com