Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KÜRTLERİ KURBAN ETMEK…


Recep Akyol
6 Ekim 2014 Pazartesi 14:40    İslam’da Kurban Bayramının kutsiyeti insanlara ve inananlara birçok mesajlar vermektedir. İslam ile şeref bulan insanlık hak ve adalet ölçüleri ile gelişip güçlenmiştir. İslam’ın içinden Hak ve Adalet ölçülerini çekip çıkartırsanız zulüm sistemlerine zemin hazırlamış olursunuz. Şimdiki orta doğuda olduğu gibi ;

    Allah için namaz kılıp kurban kesmek ilahi bir emir olup teslimiyet örneğidir. Ama ne yazık ki bu ilahi emri günümüzde amaç ve çıkarlar uğruna başka şekil, başka anlamlar ile hayvan yerine insanlar kurban edilmekte. Biçilen rol gereği Arapların Kürtlere yaptığı adeta bir soykırım örneğidir.

    Ortadoğu devletleri tarafından işgal edilip parçalanan Kürdistan coğrafyasında Kürtlere her türlü zulüm meşru bir hal almıştır. Kürtlerin canları ve malları adeta helal edilmiştir. İslami hak ve adalet ölçüsü Kürtler için resmen yok durumunda.                           

       Son yüzyıllarım göçebe ve sürgün milleti olan Kürtler her türlü soykırım ve yok edilme siyaseti ile malları dilleri ve canları adeta talan edilmiştir. Bu zulmün baş aktörleri ise hiç kuşkusuz birlikte yaşadıkları komşu Devletler olmuştur. Kürtler bu günkü gibi Kendilerine en yakın Osmanlı kültürü ile yaşamayı tercih etmişler..

    Arap dostlarımız kızmasın ama bugünkü Ortadoğu ülkelerinde Kürtlere yaşam hakkı tanınmıyor. Ya Arap şeyhlerine, Arap Petrol Ağalarına itaat edilecek ya da katledilecekler. Bugün ki egemen anlayış maalesef böyle.                         Yani bu zulümden Kürtler gibi Şii Araplar ve Türkmenler de zarar görmekteler.

    Kürt siyasi hareketi ve Dünyadaki Kürt diplomasi hareketi önemli derecede etkin rol üstlenmiş durumda. Yapılan söyleşi ve açıklamalarda Emperyal güçler ya normal yaşantılarına devam edecek ya da Metropol Merkezlerdeki Finans Merkezleri imha hareketine razı olacak. Yani orta doğudaki kan gölü Dünya geneline yayılacak.

    Cihat söylemleri ile savaş ganimeti gibi İslami Gazve anlayışını talan siyasetine dönüştürüp, Hak ve Adalet anlayışı yok ediliyor. Böylece petrol paylaşımı için Şii Arap, Türkmen ve Kürtleri devre dışı bırakma siyaseti her türlü katliam eylemlerine beraberinde getiriyor. Böylece batılı güçler İslam’ın paylaşım temeli olan Kurban Bayramında adeta insan kanı akıtmaktalar.

    Ortadoğu’da İslam’ın ve kardeş halkların ortak kültürünü etnik ve mezhepsel ayrışım ile parçalara bölüp çatışma kültürünü tek seçenek olarak bizlere sunmaktalar. Bu tür plan ve projeleri hayat geçirmek için içimizden olan basın kuruluşları ustaca yönlendiriliyor.

    Sözde demokrasi ve insan hakları savunucuları tüm bu vahşet görüntülerine bakıp duruyorlar. Ama orta doğuda vahşet onlara da sıçrayacak. Gün gelecek yeni Türkiye’nin tatlı suyuna bile muhtaç olacaklar. Yaşlı Avrupa kıtasının kimyasal kokan topraklarında sebze ve meyve bile üretilmeyecek.

    Şu anda yeni Türkiye siyaseti mazlum olan, aç kalan Kürtlere de, Türkmenlere de, Araplara da kucak açmış olup ,tüm Dünya Ülkelerine insanlık dersi veriyor. Mardin, Urfa, Antep ve Hatay sınırında İbrahim’i bir paylaşım yapılmakta.                         

        Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Suruç ta kurulan Koordinasyon Merkezinde tüm ihtiyaçlar karşılanıyor. Bayramın birinci Gününde AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığı tarafından insanlar için Kurban kesilmesi taktire şayandır


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com