Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

KÜRT RÖNESANSI...???


Recep Akyol
3 Mayıs 2015 Pazar 17:51

        Hedefi,,amacı ve geleceğe yönelik topluma güven vermeyen plan proğramı,yol haritası olmayan her toplum,grup veya partiler yok olup gitmeseler de ,ne kendine ne de kendi içinde bulunduğu insanlara çözüm ve fayda sağlayamaz..
      7 Haziran seçimlerine giderken Parlemento yolunda Kürt halkı temsicilerinin kendi halkının savaşlara dair yaşadıkları acıları kendi bünyelerinde ne kadar yaşadıklarını ve ne kadar his ettiklerini bilemiyoruz. Ancak savaşın çocukları olarak kendi sorunları ile beraber mağdur Türk halkının ve özellikle mağdur ve mazlum Allevi dostların dertleri ve sorunlarını kendi sorunları bilip sahiplenmeleri Kürtlerin asaleten övünülecek bir davranışıdır..
       Kürt Yerel İktidarları yönetimlerinde yer alan,görev alan kırsalda veya şehir zindanların da bedenleri ile bedel ödeyenlerin maddi hayata tutunmaları anlamında yardım ve destek verilmesi insani bir davranıştır. Böyle insanlara ayrıca saygı duyulmalıdır..
      Kürtler seçimlere giderken başta kendi mağduriyetlerini diğer yandan maddi olarak Devlet ve sistemin zulmünden zarar gören 28 Şubat mağduru Türk ve Allevi dostların sorunlarını da Parlementoya ya taşıması insani,İslami ve erdemli bir duruştur..Kürtler seçime giderken çatışma kültürü yerine Uzlaşma kültürünü esas alırsa bu durumdan herkes fayda sağlar.
     Zulüm eden Devlet zihniyetinden Kürtlerle Barış ortamın da yaşamak isteyen ve var olan ortak kültürle Kürt toplumuna sağlanan demokratik haklar inkar edilemez. AK Parti ve Cumhurbaşkanı R.Tayyip ERDOĞAN’NIN konuşma ve ifade kotlarında Kürt kültürüne sağlanan faydalar ortadadır..                                                                            
Türkiye Kürtlerine sağlanacak ve temel hakları olan demokratik özgürlük ortamına AK Parti de R.Tayip ERDOĞAN‘da sıkıntılar yaşamaktalar. vesayetçi sistemden nasiplerini olmaktalar..                      Bu konuda AK Parti kadrolarının da sıkıntıları yok değildir..
     Kültürlerini dillerini ve özellikle Dinlerini ve Diyanetlerine bağlı olan Kürtlerin elinden Diyanetlerini çekip alırsanız. Kürtleri Türk solunun arkasına takarsanız Dinsel İnanç açısından Kürt Rönesansına doğru giden Ortadoğu gibi Din ve mezhep savaşları yoluna davetiye çıkarılmış olunur.. Birileri de gelip Din adına Kürt siyasi hareketini proveke eder
    Osmanlı Devlet yönetimin de Kürt halkının yoğun olarak yaşadığı Küdistan Bölgesinde medreseler de eğitim gören ve Osmanlı Devlet yönetimi içinde görev yapan Alimler ve Mollalar vardır.Kürt ve İslam kültürünü harmanlayıp adil yönetimlerde bulunan Kürtlerin şimdiki torunları kendi kültür ve inançlarından kopuk siyaset yaptıklarına şahit oluyoruz..
      Meclis çatısı altında Kürt siyasi hareketi olarak Türk ve Kürt halkının 28 Şubat türevi mağdurlarının desteği ile Parlemento ve meclise giden meşru yolda kendi kültür ve inançları dorultusun da sapmalar olmaması dileği ile Yeni Türkiye Barış ortamına katkı sunan herkese saygı duyarım..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com