Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Küresel Güçler


Mehmet CENGİZ
5 Mayıs 2012 Cumartesi 14:37
“Bir elin nesi var iki elin sesi var.” demiş atalarımız.Doğrudur!Birlikten kuvvet doğar.Güç oluşur ortak akılla hareket edilir.Bu güç oluşumu fertler arasında olduğu gibi,devletler arasında da olur.Güçler iyi yönde kullanılır,insanlığın hayrına olursa ne ala,tam tersi insanlık zararına,menfaate dayalı,sömürme sarhoşluğu olursa toplumlara felaket olur.Nitekim oluyor,olmuyor,yoktur demek için kör olmaya gerek yok,sağır olmak lazım.Görünen dünyada batılda,ifsat etmede, menfaatte, sömürmede,istilada,kan dökmede, her alanda ittifak ederek İslam coğrafyasını kan gölüne çevirmişler,devam etmeye de niyetliler.Bu küresel güçte Müslümanların temsil gücü yoktur.İslam ülkeleri baş yöneticileri ancak küresel güçlerin hadimidirler.Onların yararına ne varsa yapmaya çekinmezler.Halklarını da ezerler. Halkının gözüne girmek için nutuklar atarlar.Küresel güç aleyhine kim baş kaldırır,aleyhinde konuşur, hakkı haykırırsa, vay sen misin devlet haini ,radikal,irticacı,çamuru ile yakasına yapışırlar,mahkemelerde sürünürler içeri atılırlar,sen misin küresel güçlere laf atan,bağlılarına kafa tutan,ne cemaati,siyaseti,şahsı,  “Kim olursan ol, akıllı ol, yerinde otur aklın buna ermez.”denir. Sağdan soldan fark etmez,kim olursa olsun mukaddes devlet balyozu kafasına indirilir.Her an beklemededir.Tam bir sindirme politikası,bazen baş üstüne işittik ve itaat ettik bile denir.İmhacı küresel güçlerin,İslam ülkelerinde sözde liderleri olduğu gibi,gazetecileri, ekonomistleri,sözde hukukçuları,yazarları,sanatçıları,basıncıları,zinacıları,binacıları,Din kisvesi giydirilmiş şeyhleri,rektörleri,sektörleri,bankaları,cemaatleri de mevcuttur.Bunlar da!Küresel gücün silahsız kuvvetleridir.Misaklarına çok bağlıdırlar.Küresel güce toz kondurmazlar.Küresel güçler de, bunları, cüce oldukları halde yüce gösterirler,taltif ederler,pastanın varisidirler,devamlı gündemde tutarlar,anketler yaptırırlar,şişirirler, dünya lideri bile ilan ederler,tüm insanlık için bunlar ilaçtır derler.Yeri gelince bunlar laikliğe gusül,demokrasiye de abdest aldırırlar.
     Görünen tabloda her gün kan, göz yaşı,fakirlik,yoksulluk,sindirme,istila varken “Yaşasın küresel güç.” Demek mi lazım? Müslüman olan,vicdan sahibi,hiçbir fert bunlara yandaş olamaz ve olmamalı.Yoksa,istila,kan,gözyaşı devam eder.Batıyı,İslam düşmanlarını kıble edinenlere ithaf olunur.Kurtuluş! İslam birliğinde,başka çareler beyhude.1 Mayıs kutlanmış bana ne! Ben beşli çeteyi,küresel güce selam duranları hatırlıyorum.Diyarbakır’da duran bir arabanın  camını silen,karşılığında bazen bir lira alan, yalın ayaklı Hasan’ın,Elbistan’da göçük altından henüz cesetleri bile çıkarılmayan,alın teri ile emekçi,işçilerin ızdırabı ile muzdaripim.Okullarda çocuklara süt dağıtılıyormuş? Hiç umurumda değil! Benim çocuğum manevi yönden aç,çocuğumun  manevi gıdasına hasretim.ABD hariciye bakanı,Türkiye’ye teşekkür etmiş hem de İstanbul’da,küresel menfaat paylaşımı konuşulurken, niçin? İran doğal gazında azalma yapılmış.Yapılmış da ondan. Küresel güç öksürürken nezle olanlara yazıklar olsun. Yeni anayasa yapılıyormuş,eski semerler elbette yenilenir.İnancıma ters,beşer ürünü,küresel güç tohumlu, kanunlardan bana ne…Bu tabloyu çizerken zerre kadar ümitsiz değilim. Zafer islamın ve inananlarındır.Küresel güçlerin bir hesabı varsa? Bizi halk eden rabbimizin da bir hesabı vardır. Gücü tüm güçlerin üstündedir.Yeter ki,bizler samimi olalım.Vahiy kültürü ile beslenelim. Sevdiğim İslam alimlerinden şu an Suriye’de bulunan,Ramazan El Buti,küresel güçler taraftarı,kan dökücü,vampir Nusayri Beş ar Esed’e tarafmış.Devlet gücüne karşı gelinmezmiş,etki tepkimiş,yazıklar olsun.Az bir menfaat karşılığı belamlaşmış,ümmetin nefretini kazanmış,gerçek alimlere selam olsun. Cahiliye adetlerinden ekranlarda gösterildi.Suriye asker güçleri bir mazlumu diri diri toprağa gömdüler! Tüm dünya seyirci,hayvan severler nerede?Mısır’da Küresel güç odakları,yandaşları var güçleri ile çalışıyorlar.Tâki yeni bir firavun kazansın diye,inşallah başaramazlar.Cübbeli Ahmet Hoca küresel güçlerin menfaatlerini çomakladığı için şuan ceza evinde,İran küresel güç menfaatlerine  kafa tuttuğu için,şer ittifakları baskısında neden? Küresel güçlere kafa tutan,eleştiren,dik duran,semtine uğramayan ,mağdurlara selam olsun! Küresel güçlere göbekten bağlı,pasta ortağı,virgül gibi eğik,onların menfaati uğruna halkını katleden,sindiren varoşlara yazıklar olsun.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com